DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 3. února 2016

Pandury

Že byl lobbista Marek Dalík chybně obžalován, náš blog upozorňoval již v červnu 2014. Téhož názoru je senát Městského soudu v Praze složený z předsedkyně Veroniky Čeplové a dvou komparsistů, leč ani zde problémy nekončí, minimálně pokud máme trvat na tom, že vina se prokazuje na základě dokazování, nikoli na základě momentální politické síly strany, jež nad obžalovaným drží ochrannou ruku.

Jde o to, že i kdyby bylo skutkové zjištění, že si Dalík řekl o úplatek, správné – a nevěřit tomu je v dnešní době projevem bezmála korupčnictví ve formě nápomoci – není vyřešena otázka, co by se dělo s penězi z úplatku, byly-li by vyplaceny, dál. Podle verse obžaloby Dalík nemohl výsledek výběrového řízení ovlivnit: čemuž nevěříme ani my, ani soud. Ale pokud ho ovlivnit mohl, je pouhým prostředníkem, jemuž by z úplatku zbyla nevelká provise, a hlavní část půlmiliardové pozornosti by si rozdělili pánové z ODS, přičemž nelze vyloučit, že něco drobných by se dostalo i koaličním partnerům.

Ergo, odsouzením Dalíka stínáme než poslíčka, který svědomitě předal vzkaz.

7 komentářů:

 1. Tak ono je to jasné nejspíš i soudu. Ale jak by mohli prokázat propojenost s Topolánkem a dalšími? Lepší něco něž nic, tedy snad.

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavá je překvalifikace, kterou provedl soud oproti podané obžalobě.
  Obvykle se to dělá naopak - konkrétní okolnosti úplatkářství nejsou prokázány, tak se z toho během hlavního líčení udělá podvod. Tady byla už obžaloba opatrná, kvalifikovala to jako podvod, a ač se neprokázalo nic nového, soud z toho udělal úplatkářství... to jsem tedy zvědav, jak dopadne odvolání.

  OdpovědětVymazat
 3. Takhle odsoudit bývalého předsedu vlády co se to v justici děje

  OdpovědětVymazat
 4. Takhle odsoudit bývalého předsedu vlády co se to v justici děje

  OdpovědětVymazat
 5. Pane Pecino, berte to jako dotaz neznaleho. Jak je mozne, ze za premiera jednal v te dobe nekdo, kdo nemel zadny pracovne pravni, nebo jiny vztah s vladou CR, nebo premierem CR(pokud vim)? To neni stihatelne? Jinak je Vas clanek tak vystizny, ze k nemu neni co dodat. Justice je ve stavu, kdy nezbyva, nez se modlit, aby clovek jednou nestal pred soudem jako obvineny. A to rikam s vedomim, ze jsem si temer jist Dalikovou vinou. Ale jistota nema pred soudem co delat, tam se soudi dle dukazu a to jsou jen dve velmi nejasna svedectvi, pokud jsme spravne pochopil...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je mozne, ze za premiera jednal v te dobe nekdo, kdo nemel zadny pracovne pravni, nebo jiny vztah s vladou CR, nebo premierem CR(pokud vim)? To neni stihatelne?

   Smlouvu na sjednávání úplatků platně stejně mít nemohl. Rozhodné je, že mu protistrana mohla uvěřit, že je oprávněn úplatek sjednat.

   Vymazat
  2. Jak je mozne, ze za premiera jednal v te dobe nekdo, kdo nemel zadny pracovne pravni, nebo jiny vztah s vladou CR, nebo premierem CR(pokud vim)?

   Podívejte, to je přece jasné - za Topolánka tady fakticky vládnul Dalík, za Nečase zase fakticky šéfovala vojenské rozvědce Nagyová. Taková byla v té době ústavní praxe, kterou nikdo nezpochybňoval. :-P

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>