DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 3. ledna 2016

Posudek aneb Kde je ten průvodčí, ten se špínou zatočí!

Řekněme si na rovinu, bez procesu s nálepkovými zločinci by tento blog nebyl ani zdaleka tím, čím je: věru, čím bychom byli, kdyby orgány činné v trestním řízení nebyly sveřepě stíhaly domnělé polepovače klandrů, dopravních značek a schránek na psí exkrementy svými nálepkami? Tento proces, jenž je mimochodem jen o rok mladší než náš blog, je jeho ideovou osou, a arci ani v sedmém roce svého trvání nám nepřestává dodávat dostatek materiálu a podnětů k přemýšlení.

Do zmíněné druhé sedmiletky vstoupil proces se zcela novým znalcem, poté, co soud naznal, že odsouzený zločinec a sexuální predátor Ivo Svoboda není jako základní kámen obžaloby dále udržitelný, a Jan Boris Uhlíř, mezi přáteli zvaný Claus (von Stauffenberg), se činil: nedivme se, hypotheka na domek v satelitu není ještě zdaleka splacena a i když zatím nevíme, kolik za jeho výtvor daňový poplatník zaplatil, Uhlířem vytvořené dílo je rozsáhlé, košaté a mnohomluvné.

Vlastní posudek a přílohy: [1] až [8] jsou předchozí posudky a opatření, které jsme již vesměs zveřejnili a proto je neuvádíme, zajímavé a nové jsou [9], [10], [11], [12], [13], [14] a [15]. Pozornosti doporučujeme zejména přílohu č. 10 obsahující fotografii nesmírně závadového národně-socialistického polštářku a č. 12, z něhož jsme si vypůjčili citát pro nadpis.

J. B. Uhlíř je dobrý, Straně oddaný soudruh, a z posudku je to patrné.

Bylo by netaktické rozvíjet argumentaci obhajoby ještě před výslechem znalce (připomínáme, že došlo ke změně složení senátu a proto se všechny úkony hlavního líčení, počínaje čtením obžaloby a výslechem obžalovaných, svědků a dalších pamětníků musejí opakovat), proto se toliko pozastavme nad tím, že Uhlíř na dvou místech suverénně tvrdí, že Vondrák s Hrochem zajistili dopravu závadových rakouských řečníků do Jihlavy, přestože je to prozatím pouze tvrzení obžaloby, které se teprve bude prokazovat, a že své závěry staví valnou měrou na předmětech zajištěných, jak uvádí, u obžalované Rodové: pomineme-li fakt, že držení extremistických materiálů dosud není, po vzoru Slovenska, trestné, obžalovaná obývala byt společně se třemi nebo čtyřmi dalšími osobami, vesměs nestíhanými, a nebylo prokázáno, které věci patřily jí a které ostatním. Úvaha o závadovosti zajištěných předmětů je tudíž založena na známém Haškově To je bratr toho zavražděnýho, to bude asi taky pěknej lump!

Neméně komicky působí Uhlířovo tvrzení na str. 19 posudku, že Národní odpor představuje v současné době nejvýznamnější organisaci na české neonacistické scéně. Jak kdysi pravil Jiří Suchý, Jonáš existoval, existuje a vždy bude existovat – a stejně tak je pro účely trestních řízení nesmrtelný i dávno zaniklý Národní odpor.

Na závěr bych si dovolil poznamenat a Janu Borisu von Stauffenberg vzkázat, že kdybych chtěl být znalcem na antikomunismus, asi bych používal jiný e-mail než, řekněme, asolzenicyn@seznam.cz, protože je jednak poněkud dětinské takto se veřejně stylisovat, jednak mne to usvědčuje z nedostatku profesionální neutrality a odstupu. Ano, chápu, že bojovat proti extremistickým hnutím je potřebné (a výnosné!), vždyť si všichni dokážeme představit, že kdyby se tato hnutí dostala k moci, mohla by svrhnout naši křehkou demokracii a nahradit ji nějakým odporným nedemokratickým režimem, ve kterém by nebyla respektována dokonce ani svoboda slova, ale člověk by si při tom měl udržet aspoň v minimálním stupni úroveň.

27 komentářů:

 1. - Text posudku obsahuje příjmení paní M.R. - asi jste to při mazání přehlédl.
  - Jaké ušlechtilé důvody Vás vedou ke zveřejnění výpisu z katastru?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Identita M. R. je notoricky známá, takže to asi není důvod k opravě; nicméně díky za upozornění.

   Výpis z katastru nemovitostí je listina, která je každému dostupná: je to veřejný seznam.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. malost a zášť naopak je velmi dobre aby sa vedelo ktory statny zamestnanec s exekutivnou alebo zakonodarnou mocou pripadne ktora osoba so zdrojom prijmov od zakonodarnej alebo exekutivnej moci ma kde ake pozicky a hlavne z coho ich splaca.

   Vymazat
  4. Yossi, nemám nejmenší důvod nechat si od kohokoli na svém blogu nadávat; založte si vlastní blog a tam mě klidně urážejte 24 hodin denně (jinou otázkou arci je, kolik lidí takový blog bude číst). Až budete diskutovat věcně a slušně, můžete psát i sem, buďte si jist, že vás nikdo omezovat nebude.

   Vymazat
 2. Leo Tydlitát3. ledna 2016 15:57

  Ян Борис Углирж píše v posudku Vůdce s velkým V. Aby na tohoto syna Israele ještě někdo nepodal za propagaci

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento problém řešili v Kladivu na čarodějnice. Což budiž každému takovému troufalci výstrahou.

   Vymazat
 3. Adolf Hitler = ledoborec světové proletářské revoluce
  https://www.youtube.com/watch?v=ewTX9bsWVfU

  OdpovědětVymazat
 4. No dobré, dobře že o tom informujete.

  Jen doufám, že je vám jasné, že smyslem všeho tu není obžalované odsoudit, ale zničit je nekonečnými tahanicemi a společenskou ostrakisací. Bez ohledu jak to celé dopadne, v tomto zadavatel již uspěl…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je zřejmé, nicméně to neznamená, že by nemohli dostat pár let natvrdo, kdyby podcenili obhajobu s poukazem na zjevnou absurdnost a spoléhali se jen na záměr vyvolat "bubu-efekt".
   Jak je vidět z čarodějnického procesu, i dohoda s obžalobou znamená záznam v TR. Jakkoliv jde o absurdní drama, odehrává se v realitě a hrozí skutečnými nepodmíněnými tresty.
   Myslím, že je potřeba tyto procesy zveřejňovat co nejvíce, aby se otevřely oči aspoň té vnímavější části populace.

   Vymazat
  2. Souhlasím. Šlo mi jen o to poukázat, že případné vítězství u soudu není možné vnímat jako vítězství celkové, a už vůbec ne jako "vítězství rozumu".

   Na to by se rozhodně také nemělo zapomínat.

   Vymazat
  3. Jiste, to jsou, v zasade, humanni methody StB a spol.:

   Nez do nekoho nekolik dni busit, poustet proud, a buh vi, co jeste, riskovat, ze zemre, a kdyz ne, na statni utraty mu poskytnout ozdravny pobyt Made in Uranovedoly,je nejmene stejne ucinne, ne-li ucinnejsi, zadrzet jeho dceru na 4 x 24 hodin, pro podezreni z neustanovene trestne cinnosti, kazdy tyden, syna zastavit 5x, v ramci rutinni silnicni kontroly, nez dojede do prace, potom trikrat, nez dojede z prace, a nejlepe ho jeste jednou zadrzet a uvrtat ho do napadeni verejneho cinitele. A, ejhle, MUKL.

   Co mne dosti desi je, ze se tak deje 20 - 27 let po "revoluci", aniz by vinniky nekdo, alespon, vyhodil.

   Vymazat
 5. Doufám, že se ten leták "Pozor, špína" bude u soudu i číst. Tvářit se při jeho čtení vážně by u všech přítomných nesporně vyžadovalo značnou dávku sebeovládání.

  OdpovědětVymazat
 6. Vím, že je to vzhleem k procesní taktice nadbytečné, ale zkuste se znalce zeptat, proč hodnutí skupinu Agnostic Front (!!!) a její album Something's Gotta Give jako neonacistické a jakou má v oblasti hudby erudici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leo Tydlitát6. ledna 2016 18:17

   Což nevíte, že všichni rockeři či metalisti, kteří nemají máničkovsky dlouhé vlasy, jsou tomuto režimu podezřelí?

   Zde budiž podobný, exemplární, příklad tohoto zvláštního přístupu:
   http://www.novinky.cz/domaci/387857-poslanec-chvojka-si-stezuje-na-ceskeho-slavika-nelibi-se-mu-oceneni-kapely-ortel.html

   Vymazat
  2. Do spisu se dávalo vše co se zdálo "zavadové"...zabavovalo se vše od lékárničky po fotografie z maturitního plesu... kdo se v tom má vyznat, když "neonacisty" zatýkala protidrogová centrála s brožurou co je a není "závadové".

   Vymazat
 7. Semelová se za výroky o Horákové omlouvat nemusí
  http://echo24.cz/a/iFyfX/semelova-se-za-vyroky-o-horakove-omlouvat-nemusi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leo Tydlitát6. ledna 2016 18:29

   To je dobře. Skupinová ipsace uživatelů Twitteru stylizujících sebe do rolí morálních antikomunistů se může rozvinouti i přesto.
   https://twitter.com/josefslerka/status/684758792123355136

   Vymazat
  2. soudce: Je dobře, že paní žalovaná (Semelová) tyto věci říká nahlas, že víme, co si myslí, a že nám tímto způsobem připomíná tu dobu, jejíhož návratu se pan žalobce bojí.
   http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/semelova-se-nemusi-omlouvat-kincl-ma-presvedcit-volice-masarykovskou-praci-1259938

   Vymazat
 8. Mě by jenom zajímalo, pane Pecino, jak vy to děláte, že můžete klidně u soudu znalce vyslýchat, Já jsem se o to onehdá pokusil a jakmile pan znalec pochopil, že je těsně před otázkami, kdy mu nezbyde, než popřít to, co řekl na začátku, prohlásil, že jsem agresivní a odmítnul odpovídat.

  OdpovědětVymazat
 9. Japonsko z map odstraní svastiky označující kláštery, mátly turisty
  http://zpravy.idnes.cz/japonsko-odstrani-z-map-svastiky-ktere-oznacovaly-klastery-prf-/zahranicni.aspx?c=A160119_064641_zahranicni_fka

  OdpovědětVymazat
 10. Trestní oznámení na Adama B. Bartoše, Klausova geniálního novináře
  http://www.sinagl.cz/z-korespondence/5976-trestni-oznameni-na-adama-b-bartose-klausova-genialniho-novinare.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trestni oznameni na Bartose dle meho usudku plne splnuje demokraticky zpusob, jak se branit potlacovani prav tech, kteri jsou ustavicne napadani. Tito lide i pripojena skupina se zrejme citi diskriminovana a pozaduji zodpovednost za vyroky, ktere je poburuji a urazi.
   Ciliz trestni oznameni nepochazi od nejakeho statniho zastupce a la pan Petrasek, ktery dohlizi na mravy a moralku ovecek, ale primo od postizenych radovych obcanu.
   Doufam, ze se v soudnim liceni zapomene na ideologicke znalce, to by kausu ponekud zdiskreditovalo...

   Vymazat
 11. Veterána z Afghánistánu vyhodili za sympatie k nacismu. S armádou se soudí
  http://www.denik.cz/z_domova/veterana-z-afghanistanu-vyhodili-za-sympatie-k-nacismu-s-armadou-se-soudi-80160122-aa9w.html

  OdpovědětVymazat
 12. Souhrnná situační zpráva MV o extremismu za 4. čtvrtletí roku 2015
  http://www.mvcr.cz/clanek/ctvrtletni-zprava-mv-o-extremismu-703893.aspx

  OdpovědětVymazat
 13. Je vylepená nálepka s nápisem www.ODPOR.org odkazujícím na webovou stránku www.ODPOR.org odkaz?

  I odkaz může být trestný
  http://paragraphos.pecina.cz/2016/01/i-odkaz-muze-byt-trestny.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistěže je to odkaz, ale chráněný svobodou projevu. Odkaz na pirátský AV obsah takto chráněn není.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>