DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 13. ledna 2016

Jak se žije policistům

V rámci akce Fénix, zdejším čtenářům dobře známé policejní operace, jíž policie s nasazením svých nejlepších specialistů zabránila zákeřnému žhářskému útoku levicových extremistů na vlak, a to dokonce – což kvalitu policejní práce podtrhuje – na úseku trati, kde žádné nejezdí, byl zadržen a posléze propuštěn aktivista V. M., dále jen neobviněný.

Neobviněný si to nenechal jen tak líbit a poslal policii žádost o informace, týkající se rozpočtu a platů policistů onoho elitního útvaru, ÚOOZ. Po počátečních obstrukcích policie informace poskytla, a my je můžeme předložit čtenářům ku potěše a poučení ([1], [2]).

Roční rozpočet útvaru není nijak malý, a neustále se zvyšuje, patrně s rostoucími úspěchy onoho v boji se zločinností. Překvapivě nerostou odměny ředitele ÚOOZ (momentálně Roberta Šlachty), ty naopak před pěti lety z roku na rok strmě klesly a nezdají se vykazovat tendenci k růstu.

Což je hrubá nespravedlnost: vždyť který jiný policejní útvar v této zemi kdy dokázal svrhnout vládu? A tohle má chudák Šlachta dělat za mrzkých 150 tisíc odměn za rok? Z takové gáže mu nezbyde ani na činky!

17 komentářů:

 1. Jo tak tam ho uklidili?
  Kdo vlastně tehdy objednal pád Nečasovy vlády? Mně to tehdy přišlo jako práce těch, co následně prosadili svoji agendu typu církevní restituce. Analyzoval to někdo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Říká se, že Šlachtu drží Babiš, což dává jistou logiku. Ale jestli je to pravda, nevím.

   Vymazat
  2. nieco na tuto temu napisal pred casom p. kroupa: http://bit.ly/1KcYH5z

   Vymazat
 2. Denunciace jako způsob politického boje aneb Pracují na vnitru hlupáci, nebo grázlové?
  http://www.petrstepanek.cz/web/index.php?option=com_content&view=article&id=834:denunciace-jako-zpsob-politickeho-boje-aneb-pracuji-na-vnitru-hlupaci-nebo-grazlove

  OdpovědětVymazat
 3. Vám se zdá 75.000,- měsíčně + 150.000 ročních odměn hodně?
  Já bych tedy osobně ředitele ÚOOZ za 85.000,- hrubýho (tzn. 60.000 čistýho) dělat nešel...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běžnému nezaměstnanému členovi DSSS nebo servírce - člence DSSS se to hodně zdát bude. Nejste cílovka tohoto postu.

   Yossi

   Vymazat
  2. Nezdá se mi to hodně, nic takového přece ani nenaznačuji. Jen pokládám za pozoruhodný ten drastický propad ve výši odměn z roku na rok. Vysoký je podle mě naopak celkový rozpočet ÚOOZ, minimálně vezmeme-li v úvahu jejich výsledky.

   Vymazat
 4. Úsporná politika Nečasovy vlády u něho vedla k faktickému snížení platu o polovinu. A nepochybně nejen u něho, ale u většiny policejního sboru. Tak jí zkrátka sundali - ve finále kvůli darovací dani z kabelek...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale nepomohl si: jeho odměny klesají dál.

   Vymazat
  2. Hladovej pes víc běhá.

   Vymazat
 5. Fakt, že Šlachta & his melody boys efektivně svrhli vládu se mi vůbec nelíbí, nicméně jeho pozici mu vůbec nezávidím. V zásadě ho nemá rád nikdo:

  1) Mafie ho nemá ráda, protože jim šlape na paty.
  2) Politici ho nemaj rádi, protože se snaží každou chvíli někoho z nich zavřít.
  3) Část veřejenosti ho nemá ráda, protože si myslí, že už v bodě 2 ujíždí.

  A vše co jsem o něm zatím četl (případně z jeho vystoupení na tiskovkách) mi naznačuje, že to je přímej chlap, kterej silně věří ve svojí věc (v jeho případně dělání policejní práce, kterou on vidí jako kvalitní). Je mi ho vlastně trochu líto.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 1) Kdyby byl skutečně nebezpečím pro mafii, tak by jeho obličej nikdo neznal z televize, protože by se ho bál ukazovat.

   Vymazat
  2. At je to, jak chce, neni to, jedna pani povidala-RS je se svymi vysledky i za minimalni mzdu drahy.
   Neocon

   Vymazat
  3. Jako ředitel UOOZ nemá ohledně známosti svojí osoby na vybranou. Naproti tomu jsem přesvědčen, že jednotliví detektivové UOOZ svojí identitu chrání (obzvláště ti co dělají na kauzách kolem mafie). Hodnota celkových výsledků je samozřejmě věcí subjektivního hodnocení.

   -en-

   Vymazat
  4. No to neni veci subjektivniho hodnoceni. Muzete zde uvest jedinou kauzu, na ktere delal UOOZ a vedla k pravomocnemu odsouzeni?
   Neocon

   Vymazat
  5. Jedinou kauzu, kdy by skřípli "toho pravého"?

   Vymazat
 6. Jak jste přišli na to, že Šlachta má 150.000 odměn ročně? Tolik měl do 7. září. DO konce roku mu to určitě vylezlo na pěkného čtvrt melounku.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>