DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 12. října 2015

Difamace jako občanská povinnost

Moje vztahy s Britskými listy Jana Čulíka – stejně jako mé soudní spory s nimi, dávno odvál čas, přesto cítím cosi podobného zadostiučinění, čta, kam to redakce druhdy respektovaného listu dovedla a k jakým koncům jeho redakční politika dospěla: za poškození jména bohnické léčebny byly Britské listy v I. stupni odsouzeny k zaplacení relutární satisfakce ve výši 100 tisíc korun.

Čulíkovu procesní obranu, že deník přece jen plní občanskou povinnost, soud nejspíš vůbec nevzal v úvahu; zveřejňuji-li dopisy čtenářů, aniž bych jakkoli ověřoval, odpovídají-li všechna bizarní tvrzení v nich skutečnosti, musím se připravit na to, že na to jednou dojedu, protože i v mediích platí: Nemyslíš, zaplatíš.

8 komentářů:

 1. Zaplacení 100 000Kč není jako omluva na titulní straně. Tady už nepostačí jen personalizace webové stránky podle IP adresy, aby omluvu viděl jen stěžovatel a ostatní se mohli těšit z původního článku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Čulík nejspíš vstoupí do dějin tím, kolik soudních sporů dokázal prohrát. Nejdřív se Štětinou, pak se mnou, teď s Bohnicemi.

   Vymazat
 2. Bude zajímavé, až takhle někdo zažaluje paní kolegyni Samkovou za její FB stránku Klára news, kde jednoduše bez dalšího sdílí všechny hoaxy, co jí dojdou pod ruku. Ani se za to nijak nestydí a považuje to za vhodný přístup v téhle době informační přesycenosti.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu; sdílení postů na sociálních sítích se jako šíření informace z jakéhosi, mně nepochopitelného důvodu, neposuzuje.

   Vymazat
  2. Jde o presentaci skutečné Kláry Samkové, nebo je to jen nějaká trollovina?

   Vymazat
  3. ad Leo:

   Jde o skutečnou Kláru Samkovou. Můžete to porovnat třeba s tím, že často sdílí záhy to, co sdílí i její oficiální profil. To moc trollení není, když píše to stejné, co skutečný profil. Uznávám ale, že pochopit, jak může svéprávná advokátka říct "všechny důkazy jsou stejně platné i neplatné", je těžké.

   Yossi

   Vymazat
 3. Jak to chcete všechno ověřovat, obzvláště na FB, kde je to žvanírna?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je tohle za výmluvu? Když něco pouštíte do veřejného prostoru, tak za to nesete odpovědnost, a to bez ohledu, zda to vykřikujete na náměstí nebo to sdílíte na FB.

   Yossi

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>