DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 24. srpna 2015

Odvolání v kause Power

Odvolání tří obžalovaných v kause The Plastic People po 40 letech je celkem depresivní četbou: polemika s rozsudkem je možná pouze tehdy, pokud je v rozsudku aspoň rámcově seznatelná konsistentní argumentace, což arci v onom brněnském není, v něm jde toliko o opis obžaloby. Tak jako státní zástupci bývají nezřídka pouhými poslíčky policie, stal se senát soudkyně Lenky Nekudové pouhým poslem, který předává obžalobu další instanci.

Zvláště smutné je, že někteří obžalovaní se vzdali práva na odvolání na místě, jiní patrně odvolání nepodali, smířivše se s poznáním, že tento stát je institucionální obdobou přírodní katastrofy, kterou je potřeba nějak přežít.

4 komentáře:

  1. Pročetl jsem si jenom odvolání a řeknu vám, je to smutné čtení. Ačkoliv obviněné neznám, tento druh hudby a kultury jde zcela mimo mě, přesto jim držím palce a přeju silné nervy. Zároveň mě neudivuje, že každý nemá žadulek se takovým marasmem brodit, a raději se vzdá práva na odvolání. Nedovolil bych si takové jednání odsuzovat, řekl bych že si všichni zúčastnění už užili našeho "právního státu" více než dost.

    OdpovědětVymazat
  2. Jak to, že na tento případ nezafungovala Klausova amnestie?

    OdpovědětVymazat
  3. proč jste zcenzuroval jména Martina Franeka, Jana Pinkase a Lady Doubkové?

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>