DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 31. července 2015

Dva a půl roku řízení v jednom stupni? Přiměřené!

Cenu Osel měsíce za červenec obdrželo ministerstvo spravedlnosti za tento roztomilý přípis. Pomineme-li, že zákonná lhůta pro vydání stanoviska činí šest měsíců a bylo by tedy na místě aspoň se slušně omluvit, pokud to úředníci nestihli (za ministryně Válkové to dělali, nyní s tím opět přestali), obsah je skandální: opravdu si Dana Pluhařová myslí, že řízení trvající v jednom stupni dva a půl roku je přiměřené? A co kdyby byly ty stupně dva? To by bylo přiměřené pět let trvající řízení? A u třístupňového sedm a půl roku?

Pracovat v soukromé sfeře, za takto arogantní chování k zákazníkům by byla paní Pluhařová do druhého dne na dlažbě; díky služebnímu zákonu a nekvalitě státní správy, oním navždy fixované, ji bohužel budeme živit do pense.

K ocenění srdečně blahopřejeme, tušíce, že nebude tou poslední, kterou od nás talentovaná úřednice obdrží.

9 komentářů:

 1. Tak to já vlastně můžu být rád, že mi řízení u KS Brno, kde bylo rozhodováno bez nařízení jednání a zcela dle předešlého judikátu NSS, trvalo pouhého 1,5 roku.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. KS Pha - stejná věc, prakticky stejná lhůta. Jinak správní řízení se již táhne od poloviny roku 2011, v září tomu bude rok od zrušení rozhodnutí KÚ i MÚ pro nepřezkoumatelnost a MÚ neučinil jediný úkon. Zatím ta sranda stála daňového poplatníka jen necelých 10kKč. No, možná děti "černého stavebníka" (dotyčný si dovolil před 15 lety koupit oplocený pozemek a po 10 letech se úředníkům zachtělo odstranit nepovoený plot) za dalších 10 let zdědí průtahy. :-D

   Vymazat
 2. Oproti sfeře soukromé, Ministerstvo spravedlnosti není finančně zainteresováno na své "klientele". Pro průměrného "orgána" je každý drban, dokud se neprokáže opak.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to hezká představa, že ministerstvo otevře sýpky, dokud soudci altruisticky nezrychlí.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Je od nich pěkné (bez ironie), že poučují o možnosti podat žalobu i o tom, že je podání žaloby bez soudního poplatku. Obojí mnozí žadatelé nevědí, to druhé dokonce i někteří advokáti.

  AHL

  OdpovědětVymazat
 7. Nevim, proc se strefujete primo do Dany Pluharove. Ta to urcite nema z vlastni hlavy, to je evidentne vyplot nadrizene nebo nadrizeneho.

  Proc nepocitate spravni rizeni a soudni rizeni jako jedno? Myslim, ze i Ustavni soud to jednou pocital dohromady.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože by jen narůstal počet instancí a celkový čas výrazně nikoli, takže je možné, že by MSpr/soudy přistoupily ke krácení náhrady z důvodu vysokého počtu instancí. Druhým důvodem je, že za část náhrady by bylo odpovědné ministerstvo financí, takže by se nárok musel složitě štěpit.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>