DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 24. června 2015

Soud projednává antidiskriminační žalobu proti oběti provokace

Tento proces věru nebude vepsán zlatým písmem do knihy cti české justice: litoměřický soud projednává žalobu romské provokatérky, která z pověření ombudsmanky prověřovala nediskriminační jednání realitních kanceláří.

Ztotožňuji se s tím, co napsal Ivo Telec na svém facebookovém profilu a co je víceméně ve shodě s tím, jak jsme tuto ostudnou kausu hodnotili my: Ať tak, či onak, provokace osob pověřených k tomu veřejným ochráncem práv představují účastenství na deliktu ze strany státu – pověřitele provokací. Zcela nepřístojné chování veřejného ochránce práv. Průzkum nálad veřejnosti se provádí jinak. Navíc veřejné rozmazávání údajného postižení státem ilegálně pověřené provokatérky asi svědčí o ztrátě soudnosti.

Pevně věříme, že tato provokace neprojde a i když litoměřická soudkyně riskuje, že se stane obětí stejné mediální šikany jako soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová, která zprostila obžaloby zločineckou skupinu velezrádců a saboteurů okolo Jany Dominy Nagyové, dokáže se této zvůli postavit.

8 komentářů:

 1. stane obětí stejné mediální šikany jako soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová, která zprostila obžaloby zločineckou skupinu velezrádců a saboteurů okolo Jany Dominy Nagyové

  Prosím pěkně, pane Pecino, ta oběť šikany, to je ta milá paní, která neví, že vyhlášení rozsudku je z ústavy vždy veřejné a že součástí vyhlášení toho rozsudku je podle trestního řádu aspoň podstatná část odůvodnění?

  No, to je mi opravdu té chudinky líto, že jí šikanují. Já bych jí rovnou vyrazil. (To be fair, totéž platí pro státního zástupce, který se tomu sice poté hrozně divil, že se nic neodůvodňovalo, ale jedním dechem navrhoval, že přece to odůvodnění mohlo být taky neveřejné.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odůvodnění mělo být veřejné, to je jistě procesní chyba (častá, bohužel, i u jiných případů), ale na správnosti nebo nesprávnosti rozsudku toto pochybení nic nemění.

   Vymazat
  2. Tak si ho pak na 106tku vyžádáme :-)

   Vymazat
  3. Na margo správnosti těžko mohu něco říct. Madam mediálně šikanovaná se totiž pro jistotu zdejchla na dovolenou, zjevně v naději, že se na to třeba mezitím zapomene a za pár měsíců potichu nějaké odůvodnění vyplodí.

   Vymazat
  4. To si tedy dovolila, jít na dovolenou!

   Vymazat
 2. Líbí se mi schematičnost Vašeho přístupu - jsou proti státu, ideálně SZ - pak mají pravdu. :D

  Nebudu se opakovat, už Vám tady bylo dost jasně vysvětleno, proč nešlo o žádné ostudné jednání, klidně si sveřepě trvejte na svém. Za novum považuji zatáhnout do toho zcela absurdně neodůvodnění rozsudek soudkyně Králové. Od Vás, co se vždy dovolává spravedlivého procesu, je to dobré chucpe. Ani se nebudu ptát, zda spis a důkazní materiál u Nagyové znáte, že poznáte správnost rozsudku z médií. Ale chyběl jste mi, beru popcorn.

  Yossi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Procesní chyba". Njn. Osobně to považuji za naprosto skandální věc, která je na kárné řízení. Pokud něco, tak přesně tato kauze je příkladem toho, proč ty rozsudky, včetně odůvodnění, vždy musejí být vyhlášeny veřejně. A ať se na mne nikdo nezlobí, to není Králové chyba. To byl zcela zjevný úmysl.

   Vymazat
 3. Anna Ochranářka
  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2015051708

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>