DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 19. června 2015

Soud zrušil další rozhodnutí ministerstva vnitra

Po konečném zproštění v kause Coco tu máme dne další vpravdě přelomový verdikt, rozsudek Městského soudu v Praze, jímž bylo zrušeno čtvrté rozhodnutí ministerstva o odmítnutí registrace našeho sdružení.

Osobně bych byl pro užší výklad ustanovení § 77 SprŘ ohledně toho, která rozhodnutí jsou nicotná, avšak protože judikatura i literatura se kloní k závěru, že překážka věci rozhodnuté/zahájené činí vadné rozhodnutí nicotným a nikoli pouze nezákonným, nemohu s městským soudem souhlasit: zda se nicotnost ukázala ihned anebo až po nějaké době, nemůže mít na posouzení charakteru vadného rozhodnutí vliv, protože soud ruší správní rozhodnutí s účinky ex tunc a nastoluje tak fikci, že zrušené rozhodnutí nebylo nikdy vydáno.

3 komentáře:

  1. Klausovi se nelíbí Alternativa pro Česko, Konvička prý ukradl název
    http://echo24.cz/a/wZHtG/klausovi-se-nelibi-alternativa-pro-cesko-konvicka-pry-ukradl-nazev

    OdpovědětVymazat
  2. Změňte název, nebo vás zrušíme, vyzval soud samozvaný "doněcký konzulát" v Ostravě
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zmente-nazev-nebo-vas-zrusime-vyzval-soud-donecky-konzulat-v/r~3b390c9886f011e68d00002590604f2e/?redirected=1475242348

    OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>