DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 17. dubna 2015

Zmýlená neplatí?

Obr na hliněných nohou, česká justice, se blýskl dalším podařeným kouskem, když Obvodní soud pro Prahu 2 zastavil trestní stíhání zbývajících členek hnutí Resistance Women Unity (RWU), viněných z organisace závadových mikulášských besídek, nemluvě o deliktech ještě vážnějších, a to včetně těch, které se doznaly a byly pravomocně odsouzeny, resp. jejich trestní stíhání bylo podmíněně zastaveno.

Tři a půl tisíce stran spisu, miliony korun nákladů, a výsledek? Škoda, že na svém noblesním blogu nemohu užívat vulgarismů, byl bych v daném kontextu velice, ale velice explicitní…

10 komentářů:

 1. Výsledku bylo dosaženo, ne? Stejně jako v nálepkovém procesu. Aktivistům byl zkomplikován život, spouta lidí, kteří se, aniž by byli příliš aktivní, účastnili akcí a dalších aktivit byl odstrašena. Takže vlastně splněno.

  AHL

  OdpovědětVymazat
 2. Jaká zmýlená? Trestní stíhání bylo přece zastaveno pro neúměrné dlouhé trestní řízení, ne proto, že by se skutek nestal nebo nebyl trestný. Škoda, že jste to tu zapomněl (nejlépe explicitně) uvést....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K určení, že skutek je trestný, by bylo třeba rozhodnutí soudu, Yossi. Soud naopak vyjádřil nad hypothesou trestnosti velké pochyby.

   Vymazat
  2. :D už to nehulte, jsou z toho schízy :D Já se podepisuji.

   Yossi

   Vymazat
  3. V rozsudku nevidím, že by soud vyjádřil pochyby nad hypotézou trestnosti, pouze řešil průtahy a právo na spravedlivý proces. Co bezpochyby vyjádřil, byly pochyby nad prací policie, viz např. pasáž, že "obžalované se měly
   trestné činnosti dopouštět již od ledna 2008 a v podstatě od této doby mohl policejní orgán, ... buď zasáhnout přímo na místě a demonstraci rozpustit, resp. daleko dříve zahájit proti obžalovaným trestní stíhání ..."

   Vymazat
 3. Dobrý den,

  je pravda, že se st. zástupce odvolal?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>