DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 8. dubna 2015

Valná hromada

Malý krok pro člověka, ale obří skok pro svobodu a demokracii v této zemi: Dnes ve 14 hodin se v Praze uskutečnila ustavující valná hromada Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, občanského sdružení.

Live stream nemáme, nicméně pro ty z mých milých čtenářů, kteří se převratné události nemohou účastnit osobně, zveřejňuji aspoň slavnostní projevy (Pecina, Šinágl) a nové stanovy, odpovídající platné úpravě spolčovacího práva.
Zleva Felix Vogt Gruber (Witikobund), Tomáš Pecina,
Wolfgang Habermann, Jan Šinágl (foto: L. Beer)

Aktualisováno.
Zvukový záznam projevů (Pecina, Šinágl).

Atmosféra valné hromady byla sváteční a velmi neformální, překvapivě se nedostavili žádní odpůrci našeho spolku, zato řada hostů; obavy ministerstva vnitra z toho, jak svou činností rozložíme ústavní řád této země, nelze tudíž než označit za mírně řečeno liché.

Překvapivě umírněná reportage Haló novin. První přihlášku do spolku, o níž se článek zmiňuje, podala pražská advokátka Klára A. Samková.

Jan Šinágl razítkuje historicky první členskou
přihlášku. V pozadí přihlíží dopisovatel Die Welt
Hans-Jörg Schmidt (foto: L. Beer)
Aktualisováno.
Zápis.

Aktualisováno.
Tisková zpráva.

67 komentářů:

 1. Kdopak se účastnil ceremoniálu? Míněno kromě členů ... tj. do kterých novin a blogů se mám posléze podívat?

  OdpovědětVymazat
 2. " Členové spolku jsou povinni prokazovat spolkovým symbolům náležitou úctu."

  Co bude následovat za veřejné spálení vlajky spolku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To stanoví spolkový kárný řád, ale tak vážný delikt je pravděpodobně důvodem k automatickému vyloučení :-)

   Vymazat
 3. Kde najdeme shrnutí, co všechno dokázaly Posseltův a Zeihselův spolek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tam přece je, jak nejvíc zřetelně to bylo možno vyjádřit, aniž bych mohl být obviněn z vměšování.

   Vymazat
 4. Reakce české společnosti budou jistě divoké. Spolek vyvrací národní "pravdy" Čechů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "divoké reakce" jsou spíš vaše zbožným přáním pane Krystlík - což nic nemění na tom, že slavnostním projevům pánů Peciny a Šinágla nelze přinejméně z historického hlediska nic vytknout

   Vymazat
  2. pardon: "vaším"

   Vymazat
  3. Ad 1:16:

   Omyl!

   „Na Staroměstském náměstí v Praze byla před 400 lety popravena jak česká, tak německá šlechta.“ Nikoliv. Pouze šlechta česká! Inkolát!

   „Již od 8. století se přicházeli usadit první němečtí osadníci na území dnešní České republiky.“ Nevíme ani, kdo v té době v českých zemích vládl, natožpak, abychom věděli o příchodu Němců!

   „V důsledku velkého stěhování národů od západu na východ ve 12. a 13. století, přistěhovalo se mnoho Němců do Čecha a na Moravu.“ Kdyby tomu tak bylo, vyklidili by svá původní sídelní území. V opačném případě to nebylo stěhování národů.

   „To bylo způsobeno novými vynálezy v zemědělství, které umožnily hospodařit na větších plochách a dosáhnout vyšších výnosů.“ Je známo, že tehdy byla západní Evropa přelidněná. Ale když nové poznatky zvedly výnosy, produkci potravin, tak proč odcházeli na východ?

   „V tom byli noví osadníci velmi znalí a schopní. Přivedli tak do naší země práci...“ Jakým způsobem, když se montovny velkých koncernů v českých zemích ještě nezřizovaly?

   „...v Čechách. Po dlouhou dobu byla němčina úředním a vyučovacím jazykem.“ Zůstává neoddiskutovatelným faktem, že rakouské mocnářství nikdy, až do svého rozpadu úřední jazyk nezavedlo.   Vymazat
  4. Hele, Krystlík, možná máte na mysli Jáchyma Ondřeje Šlika z Holíče, hraběte z Passaunu (von Schlick, Graf von Passaun und Weißkirchen), kterej se ovšem jako správnej Němec, když začali lézt tlustý do tenkejch, posral a šel škemrat (přes Lichtenštejna) k císaři, rovněž typicky, hlavně vo zabavenej majetek, čímž se zřejmě stal Vašemu sdružení Velkým Vzorem. Zároveň se přitom chlubil "uklidňovánim" Slezska a potopit chtěl i Felse a Thurna, jen aby na něj netrhlo. Tím dnes dává prostor k mnoha zajímavým isinuacím.
   Dále asi myslíte Jiřího Hauenschilda z Fürstenfeldu, kterej proslul uměním sedět jednou prdelí na více židlích. Poslední pokus nevyšel. Pak možná ještě Leandera Rüppela z Ruppachu, což byl agent několika říšských knížat a moc mu to nepomohlo.
   Dále jste nám tady zatajil Svatou říši Římskou národa Německého, ale kdo by se nimral v maličkostech, že jo?
   Jo, a zapomněl jsem se zeptat, jak souvisí moje údajný národovectví se čtyřista osmdesáti vyvražděnejma vesnicem. To víte, člověk nemůže myslet na kdejakou blbost. Tohle ostatně říkali i po válce v Norimberku nějací Němci. Asi cejtili jak se olejuje provaz.
   Já se snad stanu historikem, založim si sdružení a začnu řešit židovskou otázku. A majetek, samozřejmě. Hlavně majetek.

   Vymazat
  5. Víte, co to je inkolát? Šlechta v určité zemi třeba v Čechách, je česká bez ohledu na to, zda dovede česky špitnout.

   Ten zbytek je od Vás takové typicky české švejkování, že Bášo?

   Vymazat
  6. Bášo, Vy chcete k restituci zanechaného majetku Sudetoněmců přidat ještě restituci nikdy nevráceného arizovaného majetku v cz-zemích? Vy jste ale na ty Čechy krutý, ti se z toho zcela...

   Vymazat
  7. Jediné hysterické čecháčkovské reakce byly, když jste byl konfrontován se stupiditou a lživostí svého pseudovýkladu historie. :D

   Yossi

   Vymazat
 5. Nemám nic proti vašemu spolku. Ovšem na rozdíl od střízlivého projevu páně Šinágla mám kritickou poznámku k projevu vp. Peciny. Podle všech svých životních zkušeností zřím, že není na světě spravedlnosti. Naopak, veškeré lidské konání je provázeno nepřetržitým sledem nespravedlností a křivd, od nejmenších až po ty nejzávažnější. Jen málokterou nespravedlnost lze napravit a zahladit bez toho, aby se tím současně stvořila nová. Z toho mi vychází, že smíření musí být založeno i na něčem jiném, než jen spravedlnosti. Na vcítění, na pokoře, na dobré vůli, na zdravém rozumu a na lecčems dalším.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokora, dobře. Kdo z cz-politiků se omluvil za zvěrstva vyhnání?

   Vymazat
  2. Ale kdeže! Nevíte snad o tom, že svou omluvu odvolal, aby mohl opět dosednout na prezidentský stolec?

   Vymazat
  3. Jak se havlovsky odvolává omluva?

   Vymazat
  4. Gogo, já snad začnu shánět jména těch esesáků. Vomluva muší bejt. Jednou jsme zavinili druhou světovou, tak se nedá nic dělat.

   Vymazat
  5. Trapné české šaškování, že gogo a Bášo?

   Vymazat
  6. Docela jo, řekl bych.
   /tím myslím z vaší strany/

   Vymazat
  7. Jsa Čech, tak české. Byl-li bych (například) Tatar, bylo by tatarské, byl-li bych (například) Němec, tak pitomé.
   Teď jsem ovšem byl zničehožnic jat obavami o duševní stav členů Sdružení - jsem línej psát to celý, volksgenossen odpustěj - aktuálně se nacházejících v české kotlině. Platí-li vskutku (pro soukmenovce) onen Gogem popsaný Lamarckův pricip, měli by kotlinu urychleně opustit, neb se tu vystavují nebezpečí nákazy češstvím. Jako cílovou destinaci bych doporučil třeba Prusko. Tam žijí ti hodní němci, co za války stříleli do vzduchu. Celá věc by nebyla tak kritická, pokud by platily ty ty zastaralé genetické souvislosti. Proti tomu protilátky jsou. Kupříkladu z pozůstalosti jistého Heydricha nebo Himmlera se dá ledasco vyčíst. Ovšem takto? Zvlášť, když si toho nebezpečí zřejmě nejsou vědomi (Krystlík zanedbal osvětu). Podle mne - já už jsem takovej svědomitej - by někdo měl jít, a říct jim to. Nebo by jim mělo jít říkat kam mají jít víc lidí, třeba i názorně, byl bych nerad, kdyby se, nedejkonrád, něco zanedbalo a někteří jedinci by si třeba uvědomili, že chtějí podruhé to samé nebo tak něco. Scheiße, das ist problem!

   Vymazat
  8. Mohl bych prosím vědět, kdy a jak Havel odvolal tu omluvu? Děkuji, M.H.

   Vymazat
  9. Anon. 20:09. Dobrá otázka. Pro experta TK ovšem jen další důkaz českého šaškování...

   Vymazat
  10. Tak co bude s tím havlovským odvoláním omluvy?

   Vymazat
 6. Pan Pecina tvrdí: "... mír, stav pokojného soužití mezi lidmi, je finálně jen výsledkem toho, že vztahy mezi členy společnosti jsou uspořádány v souladu s přirozeným řádem věcí, tedy – spravedlivě."

  Co je to ten přirozený řád věcí? Pro pokojné soužití je důležité uvědomit si, že přirozený řád věcí neexistuje. Pokojné soužití vyžaduje hledání porozumění a ochotu uzavírat kompromisy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jistě, téměř každá kupní smlouva je takovým kompromisem: kupující dá za zboží víc, než by si představoval, a prodávající dostane méně, než by chtěl.

   Ale kompromis není, že mi ukradnete peněženku, já vás dostihnu, a dohodneme se, že mi tedy v rámci kompromisu vrátíte jen půlku peněz, které v ní byly, nebo dokonce se mi omluvíte za exces spočívající v tom, jak jste mě při té krádeži uhodil klackem, a peníze si necháte všechny.

   Vymazat
  2. Co je kompromis:
   Vtrhnete mi do dvojdomku za účelem vyvraždění mé rodiny na pozvání mého nevlastního bratra, který obývá druhou půlku, chtěl by ho celý a aktivně vám pomáhá. Když mi sousedi pomohou se ubránit, vyženeme vás a následně i toho nevlastního bratra. Celá ulice zdevastovaná, ale vy s panem bratrem jste nakonec poškození a tu půlku domu chcete po vnucích původních majitelů i s úroky z "morálních důvodů". Reparace ale platit nebudeme, tady už se nám morálka nehodí. Kompromis tedy je nechat se zabít anebo odškodnit útočníka.
   Mimochodem, kromě kompromisu tu máme i otázku agrese: když se rozhodnete vykrást souseda a on má, dacan jeden, vstupní dveře bytelné, tak považujete za samozřejmost, že vás k němu pustím přes svoji zahradu. Kdybych vám snad chtěl bránit tak agresorem budu já, není-liž tak?

   Vymazat
  3. ,,exces spočívající v tom, jak jste mě při té krádeži uhodil klackem" Nebyla by to spíš loupež? K. Š.

   Vymazat
  4. TP 11:45: V jednoduchých situacích jako ta s peněženkou není těžké nalézt spravedlnost. V tom s vámi souhlasím. Ale co když ta polovina obsahu vaší peněženky obnáší tolik, kolik jste mi včera čajznul vy? Samozřejmě, domáhat se spravedlnosti takovým způsobem není správné, člověk má vždy jednat v souladu se zákony, ale ten vámi odsuzovaný kompromis je náhle méně nepřirozený.
   Problém, o který vám skutečně jde je ve srovnání s tou peněženkou nesrovnatelně komplikovanější.

   Vymazat
 7. Leo Tydlitát9. dubna 2015 15:33

  Zdařilé sudetoromácké sdružení. Maskotem by se mohla stát popálená Natálka – a tehdy se soudce, co zadržuje Vaši registraci, už asi definitivně zblázní, protože přestane vědět, kdo jsou „my“ a kdo „oni“…

  OdpovědětVymazat
 8. Kdy budou fungovat www-stranky?

  Jsou to tyto?:
  http://www.sudetsti-nemci.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leo Tydlitát9. dubna 2015 17:23

   Hmm… stránka nenalezena. Členství Kláry Samkové je navýsost dvojsečné!

   Vymazat
  2. http://web.archive.org/web/20130219062701/http://www.sudetsti-nemci.cz/

   Vymazat
 9. A v čem ty seky spočívaj?
  Jinak bych ještě ráda připosotkla, že právo se vyvinulo v rámci evoluce ( což ušlo i Rawlsovi) a tudíž spravedlnost je evolučn výhodná. Ověřeno přežitím. Proto kecy o tom, že vše je samá nespravedlnost, jsou jen kecy.nespravedlnost z dlouhodobého hlediska nepřežívá, neb je wvolučn nev´hodná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenže evoluce pracuje trochu jiným způsobem. Jejím prostřednictvím přetrvá to, co je nejlépe přizpůsobené přežít, nebo vytlačit konkurenci. A především nepracuje s jedinci.
   Kdyby Hitler vyhrál, jistě by se odvolal právě na to, že mu historie dala zapravdu a evoluce potvrdila, že v jeho boj proti untermensch byl spravedlivý.

   V běžném občanském životě se spravedlnost chápána jako vymahatelnost souladu životní reality s idealizovaným modelem. Většinou totiž potřebujete, aby někdo zastavil nebo aspoň zpětně potrestal např. násilníky. Je vám k ničemu, když by vám policista se soudcem sdělili, že vám sice rozmlátili auto a zlámali kosti, ale že ona to evoluce nějak vyřeší sama od sebe.

   Vy to prostředí spoluvytváříte, tak se chovejte tak, abyste svoje vlastní hodnocení byla bez problémů ochotna aplikovat sama na sebe v opačné roli.

   Vymazat
  2. To jsou ale neuvěřitelný bláboly. Byla byste asi úplně poslední, kterou bych si chtěl najmout v případě potřeby advokáta.
   Takže zřejmě "lidstvo" udržuje při životě, podporuje a dokonce nechává rozmnožovat geneticky postižené, protože je to evolučně výhodné...
   Celkem bych i rád věřil, že spravedlnost je evolučně výhodná. Jsou samozřejmě situace, kdy není vůbec zřejmé, kde je v nich ta spravedlnost. Ovšem ztotožňovat "české právo" se spravedlností? Tomu asi může věřit jen příslušník právnického stavu, který si na tom založil živnost a rád by se cítil něčím víc, než jen parazitem. Ve skutečnosti právníci udělají vždycky všechno pro svůj vlastní zisk, spravedlnost ne-spravedlnost. Advokáti využijí jakékoli pochybné kličky, jen aby jejich klient vyhrál, i když ví, že v právu není. Soudci využijí jakékoli příležitosti, aby nemuseli hledat spravedlnost (a když už musí, rozhodují alibisticky a dost často nekvalifikovaně). Ústavní soudci využijí jakékoli příležitosti, aby splnili, co od nich jejich chlebodárci očekávají. Tvůrci práva využijí každé příležitosti, aby "právo" ještě více zašmodrchali a sobě a svým kolegům připravili další tučné hostiny. Dostatečným důkazem, že "české právo" má se spravedlností jen velmi málo společného, jsou neskutečné řetězce rozhodnutí-odvolání-dovolání, ve kterých "vítězí" tu jedna, tu druhá strana. Ve skutečnosti vítězí jen (zpravidla všichni) zúčastnění právníci, kteří na věci často naprosto nekvalifikovaně parazitují. Kdyby v "českém právu" byla spravedlnost, tak by snad aspoň výrazná většina soudů skončila v první instanci, no ne?
   Právo, stejně jako dějiny, píší momentální vítězové. Ke svému vlastnímu prospěchu. Tyhlety momentální vítěze samozřejmě po čase nahradí jiní vítězové, ale říkat tomu evoluce je nonsens.

   Vymazat
  3. Díky, gogo a Anonymní 10.4. 9:58. Ten žvást o evoluci mě nadzvedl ze židle. Přítomností téhle dámy ve Sdružení bych se opravdu nechlubil.

   Q.

   Vymazat
  4. České právo je oxymoron, to však nic nemění ani na tom, co jsem řekl v projevu (hovořil jsem ve velmi obecné, filosofické rovině, a spíše de lege ferenda), ani na stejně obecné konstataci, že spravedlnost je produktem evoluce. Nikdo tu netvrdí, že evoluce může spravedlnost nahradit (i když svým způsobem může: lidstvo bez ní se vyhladí, čímž bude původní problém vyřešen).

   Vymazat
  5. "(i když svým způsobem může: lidstvo bez ní se vyhladí, čímž bude původní problém vyřešen)"
   Programátora v sobě nezapřete, pane Pecino.

   Q.

   Vymazat
  6. Stalo se koloritem naší doby, že paní Samková příležitostně trollí veřejný prostor a strhává na sebe pozornost, které by se jí jinak nedostávalo, takže její přihlášku beru jen jako další díl v nekonečném seriálu její exhibice. Nemyslím si, že by její členství bylo pro sdružení jakýmkoli přínosem, protože tato osoba nemá krom provokací co nabídnout. Prostě se jen ukáže, že ještě stále existuje a půjde dál...kritizovat Řezníka, kandidovat za Úsvit, žalovat matky obětí mačetových útoků atd. atd. Normálního člověka nechává informace o jejím členství v naprostém klidu. Od bulvárních celebrit typu Bartošové a Hanychové ji totiž odlišuje pouze pole působnosti. pan x

   Vymazat
  7. Já myslím, že má naopak v principu s prominenty Landsmannschaftu (LM) dost společného. Předtím by mě tato kombinace nenapadla, ale zpětně to smysl dává.

   Vymazat
  8. Ještě nikdy neexistovala žádná jiná společnost, než taková, ve které byla spravedlnost i nespravedlnsot současně. Matematicky přesný závěr by tedy byl – podle ideologického přání toho kterého řečníka/řečnice:

   Spravedlnost je evolučně výhodná, protože přežila.

   stejně jako

   Nespravedlnost je evolučně výhodná, protože přežila

   ---

   Problém je samozřejmě jinde. „Spravedlnost“ je v rukách mnohých manipulátorů jen obálka, kterou si naplní čímkoli libo. Spravedlnost Kláry Samkové je jiná spravedlnost, než třeba spravedlnost Mahátma Gádhího, nebo spravedlnost jednoho spolku, který měl právě valnou hromadu.

   Často rozpolcení bývají právě právníci, kteří si často pletou zákonnost se spravedlností, ačkoli jsou to naprosto různé pojmy.

   Vymazat
  9. Gogo, k Vaší odpovědi výše: vy máte nějakého koníčka, co má něco společného s hodem na cíl, výměšky některých měkkýšů a sudokopytníky?

   Vymazat
  10. Někdy házím já, někdy hází mně.

   Vymazat
  11. Prostě, přiběhla opice a utrhla vám banán. Právě se kochá tím co zadumaným profesorům způsobila, nic si z toho nedělejte. Člověk tento druh načte velice snadno, díky tomu se stávají zranění od zoubků jen těm neinformovaným.
   https://www.youtube.com/watch?v=QqfkH6-ShSA
   Kamínek

   Vymazat
 10. Pokud do vašeho spolku vstoupila Klára Samková, udělali jste pro neúspěch vašeho spolku mnohonásobně více, než by vám kdy dokázaly provést úřady a soudy při házení klacků pod nohy.

  Gratuluji vám tedy za vlastní podřezání si větve pod vašima nohama a vaším spolkem. Aneb gól do vlastní branky.

  Ačkoli jsme nesouhlasil s postupem úřadů vůči vašemu spolku, a občas přemýšlel, že se stanu členem, nyní to padá. Na místě úřadů, soudů, ministerstva bych už vám nedělal žádné obstrukce. Zahynete sami špatnou strategií.

  Bohumil Radvan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smíme váš názor zveřejnit v r. 2020 ve sborníku k pátému výročí vzniku spolku?

   Vymazat
  2. On vznik je věc jedna a nějaké fungování a prosazování a prosazení vlastních cílů věc další. To první máte prakticky za sebou, teď bude ale následovat ta těžší a důležitější část aby to neskončilo pouze u vzdorregistrace. Když si vzpomenu na tragikomický jepičí život Řádu ozubeného kola mám obavy z opakování historie. Na sdružení zatím žádný názor nemám, jelikož zatím nevyvinulo žádnou aktivitu, takže je brzo hodnotit. Doufám ale, že nebude fungovat jako nějaká obdoba sudetoněmeckého ethnobussinesu a vzájemným vztahům nás a Němců nebude spíše ke škodě. Ale to vše ukáže až čas. pan x

   Vymazat
  3. Ano, samozřejmě. Určitě si to uložte a za 5 let připomeňte. Ale daleko spíše takový sborník nevznikne.

   Já se také obávám, že spolek při existenci drží právě jen truc proti úřadům a soudům. Takže průtahy, které oficiality dělaly jsou ve skutečnosti obrovským dobrem pro existenci spolku, jinak by se tento už dávno ztratil.

   Jakmile mám oficiality přestanou dělat průtahy, udělají vám to nejhorší co mohou – vezmou tento druh motivace k existenci spolku. Budete muset najít jinou, založenou na serioznějších motivech.

   Navíc jednostranné odezdikezdické černobílé vidění reality česko-německého konfliktu v minulosti, jak je presentuje pan Pecina či vp. Krystlík – to bude jednak daleko od skutečné pravdy, ale i od operačního prostoru spolku. Na druhé straně by bylo fajn zlepšovat česko-německé vztahy, ale tam spolek mezi řádky nejspíše nemíří v první řadě – alespoň se zdá po přečtení jeho stanov.

   Nicméně, popřeji vám hodně štěstím, a pokud po 5 letech vyjde sborník, osobně vám popřeji a poblahopřeji.

   Fandím jinak tomu, co dělá pan Pecina, a vážím si jej jako osoby.

   Bohumil Radvan

   Vymazat
  4. Řád ozubeného kola byl a je recese, a vůbec nejkomičtější na něm bylo, že to téměř nikdo nepochopil a o řádových akcích vycházely naprosto vážné články v novinách (a dostali jsme se až do zprávy o extremismu). SKSČMS je míněno naprosto vážně, má skutečné, ne recesistické stanovy, skutečný rozpočet (a skutečného sponsora, tedy, bohužel, zatím mne), a je o něj mezi sudetskými Němci velký zájem. Vyčkejte proto věcí příštích a nesuďte předčasně.

   Vymazat
  5. Vážený pane Radvane,

   prozradíte mi, proč mé, případně páně Pecinovo "vidění cz-d-konfliktu v minulosti" je "daleko od pravdy"?

   Vymazat
  6. Vážený pane Krystlíku,

   jednoduše proto, že jsem poctivě pročetl všechny vaše příspěvky zde na tomto webu, kromě toho shlédl několik dlouhých videí s vašimi diskusemi. A získal jsem tento názor. Místy jsem měl často pocit, že jde o nějakou obdobu pravdolásky, jen v jiném směru.

   Mám dojem, že vám chybí poctivá nestrannost. Že prostě chcete vidět svět jednostranně, a v tom mi připomínáte pravdolásku. Že znáte mnohá fakta, ale jednotlivá fakta nedávají obrázek, který prosazujete, protože celek je přeci jen o něco více, než součet částí, v tomto případě faktů.

   Ptal jste se, tak odpovídám. Jinak bych toto nikdy nepsal. Toto je můj osobní subjektivní názor, tedy nikoli objektivní pravda.

   Bohumil Radvan

   Vymazat
  7. Neodpověděl jste, vážený pane Radvane, na otázku, proč mé a páně Pecinovo vidění cz-d-konfliktu je daleko od pravdy.

   Vymazat
  8. Nejsem si moc jist, že Řád brali jako recesi všichni účastníci, konkrétně u p.Hirata mám velké pochybnosti. Osobně mi bylo jasné o co jde hned jakmile se objevily výrazy jako jeho Velkoozubenost nebo buď ozuben :-) Nicméně potenciál tohoto trollspolku byl myslím nevyužit. A tím konkrétně myslím možnost legalizace "extremistické symboliky" jako symboliky náboženské. Bylo by velmi zajímavé sledovat, jak by se stát s takovou situací vypořádal. pan x

   Vymazat
  9. Obávám se, že spolek skončil s trestním stíháním p. Hirata a je mi to také líto. Byla to karikatura moci hodná mistra. Výborně jsem se bavil, Karel Havlček se v nebi jistě také usmál.
   Z tehdejších zpráv hlavního proudu jsem slzel smíchy! Bylo to moc hezké proti té aroganci a tuposti jít humorem, takové typicky české. Tohle je přece naše pravá identita. "Smějící se bestie", jak trefně prohlásil jeden z našich protektorů.
   Znám také dost lidí, kteří to nepochopili. No, aspoň se "odkopali".
   Třeba k tomu pan Pecina řekne něco víc.

   Ještě k té valné hromadě, také jsem zvažoval, zda se tam nemám jít podívat, když pan Pecina tak hezky všechny pozval. Sudetoněmecká otázka je pro mě živá a velice vážná věc, osobně se mě týká. Proto populistku Samkovou nesu s velikou nelibostí. Uvidíme do budoucna, jak to pánové myslí vážně. Zatím tedy jenom držím palce.

   Q.

   Vymazat
  10. Recesistické podniky mají krátkou životnost, ledaže přerostou v něco jiného (např. v divadlo Járy Cimrmana). Opakovaný vtip není vtipem.

   Valné hromady jste se sice nezúčastni, ale to vám nebrání do spolku podat přihlášku. Formuláře jsou hotové: česky, německy. Jakmile znovu spustíme web, budete si moci vygenerovat z webového formuláře i přihlášku vyplněnou.

   Vymazat
  11. No K.H. Frank i Henlein se musí v hrobě obracet, jestli vidí, jakou to oportunistickou tudlenctu si tam spolek nabral. Na druhou stranu rozhodně je to hezký preventivní krok proti vinění z následování netolerantních světových názorů 20. století a dozajista i plivanec do tváře konkurentním německým korporacím :)

   Vymazat
 11. Ano, samozřejmě. Určitě si to uložte a za 5 let připomeňte. Ale daleko spíše takový sborník nevznikne. O fous …

  OdpovědětVymazat
 12. Nevim, proc se tak nekteri rozciluji,. Evolucni vyvoj je prece mnohaplosny. . Universalni priroda nezna lidske pocity, to je vysadou vyssich savcu. A jen tech, co si uvedomuji sebe v relaci k druhym, v tlupe... Prvni pravo se urcite vykrystalisovalo velmi brzy, stavelo na vnitrni spravedlnosti- mer stejnou mirou -, vlastnictvi a bezpecnosti. Clovek uz ma v sobe zakodovane instinkty preziti. Kral Hammurabi v Babylonu na to prisel tisic let pred nasim letopoctem shrnul prvni zakony, narizeni pro civilisacni zaklady. To byl take evolucni vyvoj, jinak by jeho rise neprosperovla nebo vubec zanikla. . Biblicke Desatero zarucovalo zakladni lidska prava od spravedliveho Jahve, coz je dodnes zaruka k uspesnemu preziti.
  Ja si myslim, ze spravedlnost je abstraktni pojem. Je to cil, vzor, model pro socialni souziti. Jsou to vahy, co se snazi o equilibrium lidskych vztahu, zkrze ustanovene zakony. . Jak bychom potom (jako spolecensky celek), poznali a rozlisili, co je spravedlive a co ne ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fantastické, jak se někdy genialita pojí s šílenstvím. Otázka je, jestli je tento svazek nutný, stak jako tak pravedlivým Jahvem bych tady moc neoperoval :D

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den, měl bych připomínku na trochu jinou notu, mimo téma. Omlouvám se, pakliže s tím již někdo dříve přišel; žel si nic takového nevybavuji. Jako podnět k zamyšlení bych doporučil nějakou pohybovou aktivitu (plavání, rotoped, či rovnou kolo, běh, apod.) a úpravu jídelníčku, jelikož nevypadáte zrovna zdravě, mj. co se týče tělesného tuku, a to jsem ani neviděl statistiku Vašeho tlaku. Myslím, že by byla škoda, kdyby se Váš blog na krátkou či snad delší dobu odmlčel vlivem Vašich zdravotních komplikací.

  OdpovědětVymazat
 15. Chápu to správně tak, že Witikobund, jehož předseda Vám šel na těchto křtinách za kmotra, je organizace založená kovanými členy NSDAP a distancoval se od ní i Landsmanšaft?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to svým způsobem hard core Landsmannschaftu. Ale řekl bych, že pánové z právě založené české větve budou i tvrdší. To tak bývá.

   Ale na druhou stranu si myslím, že není dobře posuzovat věci příliš schematicky.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>