DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 4. března 2015

Ztratil se spis

Ten odposlechový, o němž jsme psali minulý týden. Městský soud v Brně tvrdí, že ho poslal na KSZ, to tento údaj vášnivě popírá, arci výsledkem je, že spis není k nalezení.

O zvláštních poměrech u brněnského městského soudu, kde soudní doručovatel roznáší poštu rychlostí athleticky průměrně nadaného hlemýždě a doručenka se pokládá za řádně vyplněnou už okamžikem, kdy se k ní přiblíží pero vyplňující osoby na méně než osm palců, jsme psali vícekrát: měřítkem kvality, s níž je tento soud řízen, budiž, že na svou stížnost předsedovi soudu ohledně podivné doručenky jsem ani po 125 dnech nedostal odpověď. Arci vše špatné je pro něco dobré a řádné vyšetření možného podvodu při změně data doručení rozsudku státnímu zastupitelství budeme požadovat v rámci dovolacího řízení u Nejvyššího soudu.

Zatím je však situace patová: státní zástupce požádal o odposlech serveru Náš směr, soud mu vyhověl a po právní moci rozsudku o tom informoval obviněného, ale proč byl odposlech povolen a zda jsou důvody žádat o vyslovení nezákonnosti odposlechu Nejvyšší soud, se bez spisu možná už nikdy nedozvíme.

Aktualisováno.
Spis objeven, ale je prý prázdný. Nyní se soudu pošle písemná žádost o nahlížení a uvidíme, co se bude dít dál.

16 komentářů:

 1. Jestli se nepletu, nassmer byl na serveru googlu. Neni jasne, jestli zadali v Irsku nebo v USA, ale muzete se zkusit zeptat tam. Nekde jsem cetl, ze google pomoci SCA vydava nejake informace, ale cetl jsem to na nejakem blogu a SCA je vyhradne pro US persons, tedy na me nedejte.

  OdpovědětVymazat
 2. odkaz na stížnost MS-B nefunguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Nyní již funguje. Ale zkoušel jsem to několikrát.

   Vymazat
  2. Ano, vidím to v logu; snad už je to tedy v pořádku.

   Vymazat
 3. Co znamená prosím, „že k doručení mělo dojít se značnou prodlevou poté,
  co předseda senátu referátem ze dne 2. října 2014 kanceláři doručit rozsudek uložil?“

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Druhého dostala kancelář pokyn doručit, třetího to udělala, všem kromě SZ do DS, a SZ doručila až osmého, kurýrem. Tedy údajně.

   Vymazat
  2. Zadost podle InfZ na SZ / soud ohledne jejich dokumentu z podatelen k prijate/odeslane poste jste zkousel?

   Vymazat
  3. To by k ničemu nevedlo. Tyhle podvody se na soudech dělají poměrně často (i když snad, proboha, ne denně!) a mají to "zmáknuté". Dokonce si myslím, že budou mít "v pořádku" i doručovací deník.

   Vymazat
  4. Jestli to MS-B mrsknul SZ datovkou, tak dobre mirena zadost na vypis primo z datove schranky pro par dnu by mohla napovedet ... samozrejme nesmi odpovedet vypisem ze SW, ktery umoznuje mazani (praxi u soudu / SZ neznam).

   Vymazat
  5. Proc nemaji soudy povinnost zasilat do DS mezi sebou a ostatnimi urady?
   Tim by bylo po podvodech, staci zajistit, aby otevrenim zpravy se poslala ohlasenka vsem stranam.

   Vymazat
  6. Ovšemže mají, ale nedodržují ji, právě proto, že by se zbavily možnosti podvádět.

   Vymazat
 4. Spatne jsem to formuloval, mohou nebo musi? Pokud musi, jednaji v rozporu se zakonem, a s tim by se uz dalo neco delat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně tak - pokud si třeba na Míčánkách myslí, že posílat něco o patro níž datovkou, když je to pár kroků, je vyhazování peněz daňových poplatníků, tak se šeredně pletou :-)))

   Vymazat
  2. Musejí. V daném případě výslovně podle § 62 odst. 1 TrŘ.

   Vymazat
  3. takže rozsudek MS Brno na MSZ Brno vlastně ještě vůbec nedorazil

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>