DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 23. března 2015

Další obstrukce ministerstva

Nejnovější zprávy z oblasti registrace Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku: Ministerstvo vnitra sice přiznalo porážku, avšak prozatím odmítá splnit zákonnou povinnost a zaslat nám stanovy s registrační doložkou s výmluvou, že nemá spis; ten ovšem nemusí mít ještě klidně půl roku, protože Městský soud v Praze dosud nerozhodl o čtvrtém, nyní nicotném rozhodnutí o odmítnutí registrace.

Bez stanov nejsme schopni prokázat ani svou právní subjektivitu (existenci právnické osoby), ani pravomoc za spolek právně jednat navenek. To ministerstvo dobře ví a proto volí tento postup.

Bez ohledu na tyto obstrukce jsme se rozhodli svolat ustavující valnou hromadu spolku, na níž budou projednány nové stanovy, odpovídající úpravě ObčZ. Zvána je i veřejnost, z níž obzvláště se těšíme na zástupce různých komunistických, legionářsko-odbojářských a hraničářských spolků; plivátka se znakem spolku buďtež v dostatečném počtu zajištěna přímo v sále.

Po skončení formální části valné hromady se chystám přednést slavnostní projev zaměřený na česko-německé vztahy v minulosti, současnosti i budoucnosti, stranou neponechav ani stručnou, leč vyčerpávající rekapitulaci všech úspěchů, kterých během své existence dosáhl mnichovský (Posseltův) spolek.

7 komentářů:

 1. Není špatně ten přechodník?
  Nepatří se použít tvar "neponechaje"?
  :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muselo by být "ponechávaje", ale minulý přechodník zde má speciální významový podtext, proto jsem nakloněn myšlence jej ponechat.

   Vymazat
 2. Tak nám spolupráce s mnichovským a vídeňským landsmanšaftem pěkně začíná...
  (9) Sdružení se hlásí k cílům prosazovaným občanským sdružením „Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e. V.“, založeným podle práva Spolkové republiky Německo, se sídlem na adrese Hochstraße 8, D-81669 München, Německo, občanským sdružením „Sudetendeutsche Landsmannschaft in Österreich (SLÖ)“, založeným podle práva Rakouské republiky, se sídlem na adrese Steingasse 25, A-1030 Wien, Rakousko, „Sdružením Ackermann-Gemeinde“, se sídlem na adrese Vyšehradská 49, 128 00 Praha 2, IČ: 69058211, společností „SKS – Informační středisko Praha s. r. o.“, se sídlem na adrese Tomášská 21/14, 110 00 Praha 1, IČ: 26741725, a dalšími českými i zahraničními právnickými osobami založenými k prosazování a podpoře obdobných cílů, jaké sleduje sdružení…“.

  Čím je Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku?
  http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/cim-je-sudetonemecke-krajanske-sdruzeni-v-cechach-na-morave-a-ve-slezsku.html

  Mimochodem, proč nejsou ve stanovách zmíněny Shromáždění Němců v ČMS a Spolek Němců a přátel německé kultury (dříve Kulturní sdružení občanů německé národnosti ČR/"Kulturverband")?

  OdpovědětVymazat
 3. Názor Američana na Česko:
  Zapomente na Cesko. Je to bezpravni stat, plny bezcharakternich zlocincu. Kdyz musite, jedte tam nadseni a s usmevem na dovku na 14 dni, uzivejte si prirody a architektury hradu a zamku, vyhybejte se Cechum a urednikum vseho druhu, pijte levne pivo/vino (z toho se snad otravit neda, i kdyz i ted jsou tam schopni vam nalit otravenou brecku), a pokud to prezijete, vratte se nasrani a bez usmevu zpatky do Statu se lecit z Ceskeho trauma.

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě k názvu.

  1)
  Když se změnila "občanská sdružení" na "spolky", tak se přímo nabízí změnit název Sudetoněmecké krajanské sdružení v ČMS na Sudetoněmecký krajanský spolek v ČMS.

  2)
  V první větě tohoto článku je "Sudetoněmecké občanské sdružení v ČMS". Je to nový název?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 1: Jistě, ale proč ustupovat. Kdyby nás zažalovali máme silný argument např. v různých sportovních asociacích, mimo jiné.

   Vymazat
  2. Ad 2: Ne, je (byla) to chyba. Děkuji za upozornění.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>