DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 25. února 2015

Úklid Ústí

Ústí nad Labem je zvláštní město: představitelé samosprávy se tam rutinně fackují s herci a když druze jmenovaný zveřejní na Facebooku (IMHO celkem nevkusný) vtip, hned je z toho trestní stíhání. Víra, že stíhání verbálních deliktů učiní z této země šťastnější místo k životu, jeví se být tristně nevykořenitelnou.

15 komentářů:

 1. Malé doplnění - nezveřejnil to na profilu, ale do události „Úklid Ústí“ (https://www.facebook.com/events/714245692007874), kterou pořádají jeho kamarádi.

  OdpovědětVymazat
 2. Ústecká pravice a levice spojila své síly. Ve vážném boji. S heslem: Zavřít herce do basy, však si začal ! Bojovat takto bez nadhledu s černým humorem je velice nebezpečné. Jedna půlka se potrhá smíchy a druhá dostane infarkt. Lidé mlčky uklízí Ústí a odvážní čelní představitelé bojují s narušitelem.
  Kamínek

  OdpovědětVymazat
 3. Václav Š. David26. února 2015 4:51

  Upřímně, Jiří Maryško je typický případ, co by na jedné straně zavíral lidi na domněle či skutečně rasistické symboly a na druhé straně píše o potřebě střílet politiky, kteří mu nejdou na ruku. Je velmi blízkým spolupracovníkem Achaba Heidlera, který se potřebou zavírat lidi za (rasistické) názory nikdy netajil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že s dovoláváním se svobody projevu a zároveň v případě potřeby dovolávání se kriminálu pro své ideové oponenty máte asi u těchto pánů pravdu.

   Maryško je navíc slon v porcelánu, když se neorientuje v ideologii platné na severu:
   Kdyby místo Lidic vygoogloval nějaký obrázek z linče sudetských Němců v roce 1945, tak ti stejní humanisté, kteří ho teď chtějí soudit, by mu ještě zatleskali jak je vtipný.

   Vymazat
  2. Jsme zase u toho, zda ma byt svoboda slova bezbreha ci ne.
   Myslim, ze Marysko prave doplaval na ten breh. Nevkus, cynismus, hyenismus, to mne napadlo pri obrazku z Lidic.. To ze je vtipne, delat si legraci z hromadek lidskych tel, vzdyt to byl nekoho otec nebo manzel, proboha..A to jeste neberu v uvahu, ze pitoma mozna myslel uklid od cikanu.
   Ty Lidice jsou snad proklete. Napred je zneuzivali komuniste a ted se o tu tragedii otira moralni spodina, i kdyz v pripade Marysky jde navic o psychopaticky jev bezcitnosti-, naprosta ztrata empathie. Clovek cloveku vlkem.
   Marne hledam pojem zakladni dustojnosi a ucty k lidskemu zivotu...
   A co takhle pro tyto vtipalky dalsi :"vtip", neco o uklizeni v restauraci Druzba, to je prece stejne vlakno,- "Hlasime, ze generalni uklid ve stravovne v Uherskem Brode probihal uspesne, osm karbonovych units uklizeno..." ..

   Vymazat
  3. for Daniela: Otázka nezní, zda svoboda bude bezbřehá či nikoliv - svoboda buď je nebo není - nic mezi tím!
   Pan herec je mi osobou extrémně nesympatickou - žil z daní jiných lidí, které dostával od svého chlebodárce města, když penízky přestaly téct, tak začal dělat hysterické scény, napadl představitele města a kvičel do médií. Jeho vtip je ubohý a v žádném případě není vtipný ani trefný.

   Ale dle mého má právo na sebeblbější vtipy a jejich trestání a zakazování je i útok na mojí svobodu!

   Vymazat
  4. Ta otázka je, jestli od někoho, kdo již použil fyzické násilí vůči svým oponentům, jde o vtip nebo o výhrůžku?

   Vymazat
 4. Ja se zase domnivam, ze uplna a bezbreha svoboda existuje nekde na oceane, kde si muzete vyrvavat sadisticke fantasie a plany znicit lidstvo podle libosti. Nikomu to nevadi. Jakmile se vsak v okoli vyskytnou usi, at uz fysicke ci virtualni, tak tato svoboda zavisi na tech usich, ktere slysi.. Svoboda projevu se pak ridi tim, jak je ostatnimi vnimana a tolerovana. Ne statem, ne nejakou elitou, ale toleranci normalni vetsiny..Urcite meze v kazde spolecnosti byt proste musi, jinak se skupina sama rozlozi a znici.. Patheticke "Svoboda bud je anebo neni" je nepresne, vidim to jako pokus o vyssi toleranci osobniho projevu,.To neni tak o svobode samotne, ale o pocitu svobody...Ja mam pocit svobody v tom, ze si mohu sama rozhodovat o tom, co je v mem projevu pripustne pro okoli a co ne. Nekdy jsem kultivovana dama, jindy zase holesovicka trhovkyne...:-)
  Nevolam po Maryskove zavreni do Gulagu, ale odsuzuji ho za hnusny projev nelidskosti..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odsuzovat ho můžete, ale jak vám neúspěšně vysvětlováno, důležité je, aby ho neodsoudil stát, protože ani blbý vtip by neměl být trestný.

   Vymazat
 5. ,Tomáš Pecina26. února 2015 15:16
  Cynismus není trestný.

  Neni nad zkusenost, ze...:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Leon Kreutzfeld26. února 2015 21:56

  Kdyby si Marysko delal srandu z kozomedanu jako Charlie, tak by byl hrdina. Ze si ale ten padouch delal srandu z obeti nazistickeho besneni, tak ho po pravu zavrou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy si pane Kreutzfelde
   pochlebujte, ze neni trestne svejkovani...:-)

   Vymazat
 7. Já zase obdivuji policii. Sice špatným, ale přesto stejným metrem měří i takovému jedinci. Neodsoudí ho, ale myslím, že by ve své komunitě pravdy a lásky mel vyprávět, co se děje těm druhým. Třeba to bude poučné. Konec konců v každém významném právním předpisu píší, že má vychovávat. ..:)))

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>