DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 11. února 2015

Rozhodnutí o spálené vlajce EU

Dorazilo usnesení ve věci spálení vlajky Evropské unie: stručné, neambiciosní, nicméně funkční. Uvidíme, co na to, v případě, že státní zástupkyně Zdenka Galková podá stížnost, Městský soud v Praze, a zda se bude pouštět do větších akcí přestupkový orgán. Měl-li by takový úmysl, dostane se věc k soudu s argumentem prekluse. Vtip je totiž v tom, že podle současného znění přestupkového zákona se preklusivní lhůta staví po dobu trestního řízení (§ 20 odst. 2), avšak příslušná novela trpí vadou legislativní procedury: do Senátu bylo předloženo jiné znění zákona, než které schválila poslanecká sněmovna.

10 komentářů:

 1. trpí vadou legislativní procedury?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ovšem. Nebyla přijata Ústavou předpokládanou legislativní procedurou.

   Vymazat
 2. Jo, jo, to jsme řešili. Já bych to, do nejmenšího detailu, rozebral již ve vyjádření před správním orgánem prvé stolice, ale stejně myslím, že to před soud bude muset jít.

  OdpovědětVymazat
 3. Jen čirou náhodou nedošlo k ublížení na zdraví při následném požáru?
  Hrome, budu si muset dávat větší pozor při kýchání na ulici, abych tím nezpůsobil hromadnou dopravní nehodu ...

  OdpovědětVymazat
 4. Leon Kreutzfeld14. února 2015 9:51

  Vytrznikum, ktery chteji zneuctit vlajku EU, ale nemohou si dovolit na akci zaplatit za hasice, bych poradil povesit ji vzhuru nohama. To ma v disidentskych kruzich stejnou vahu jako spaleni.

  V rukou sikovneho znalce vsak podobny akt muze byt kvalifikovan jako prirovnavani EU k satanske cirkvi a pachatele mohou mit na krku dvanactinasobne przneni majestatu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč jen dvanáctinásobné? Hvězdiček je sice dvanáct, ale implicitně przněny jsou i členské země, na které na vlajce hvězdička nezbyla, a s aplikací pokročilé methodologie historické diskursivní analysy nejeví se nemožným dovodit, že takový akt je přímou adorací Adolfa Hitlera, o nic méně explicitní než nápisem na oblečení "88".

   Mimochodem, Svoboda měl další silné vystoupení u Okresného súdu v Čadci; je teď chudák nucen dočasně poskytovat své neocenitelné služby OČTŘ v zahraničí.

   Vymazat
  2. Leon Kreutzfeld15. února 2015 9:36

   Vp. Pecina, na Slovensku vesti dr. Svoboda take z mrizky vynorovani, nebo tam pouziva jinou vedeckou methodu?

   Vymazat
  3. Má nový přístup: prý na sebe s obžalovaným přímo při hlavním líčení podali serii trestních oznámení. To víte, slovenské špecifiká.

   Vymazat
 5. Tak koukám, že vypovídající antifašisté měli dávku sebeúcty a ideové integrity. Pokud je na demonstracíh DSSS něco pobuřuje, opravdu to není spálení vlajky EU. AHL

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, na tom byla obhajoba založena: že je nemožné, aby anarchista u soudu vypověděl, že byl pobouřen spálením vlajky EU. Ale i pro takovou eventualitu byly připraveny důkazy…

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>