DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 1. února 2015

První část čarodějnického procesu skončila

V rekordní lhůtě devíti dnů po obdržení spisu vydaným usnesením Městského soudu v Praze byla zamítnuta stížnost státního zástupce proti zastavení trestního stíhání v kause Resistance Women Unity, na tomto blogu tradičně nazývaného Velký čarodějnický proces. Obviněným, jež se za několik dnů, po doručení rozhodnutí, stanou neobviněnými, blahopřejeme a posíláme virtuální polibek na čelo, státní pokladně vyjadřujeme soustrast; účet za náklady obhajoby a poškození dobré pověsti obviněných bude následovat.

Míra naší euforie je přesto spíše tlumena, protože už s ohledem na enormní náklady celé monstrakce očekáváme, že bude podáno dovolání, a u Nejvyššího soudu není nikdy nic jisté.

6 komentářů:

 1. Nejvyšší soud to podle me potvrdí, pokud to tam přijde. Ta obžaloba byla tak slabá, ze by se za to styděla i bývala komunistická prokuratura ...:) Každopádně gratulaci posílíme všem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slabá sice byla, ale nezapomínejte, že Reifová podle ní šest z nich odsoudila (resp. dvě odsoudila, u dvou schválila dohodu o vině a trestu a dvě podmíněně zastavila, po zaplacení tučného výpalného).

   Vymazat
  2. Zato by se nemusela stydět ani již zesnulá Brožová-Pohlednová.Inu"Demokracie"v praxi.

   Vymazat
  3. Tohle stejně nějak vždy nechápu. Brožová - Polednová byla odsouzena v listopadu 2007 k osmiletému nepodmíněnému trestu, přitom jako prokurátorka navrhovala trest, ale snad rozhodoval soud. Dnes v kauze "Projevy" se SZ Petráskovi a spol. nic nestane, i když někomu svoji obžalobou dost zkomplikovali život ... kde je ten rozdíl?

   Vymazat
 2. Tak jak to je? Nabylo zprosteni pravi moci? Jsme osvobozeny na 100 %?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>