DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 3. února 2015

Posudek z Plzně

Právě dorazil ústavní posudek, ve kterém se protiextremističtí znalci z plzeňské university vyjádřili k otázce, zda v České republice působí nějaká na KSČ navazující hnutí a zda jsou ona hnutí extremistická, a zda tato hnutí nějakým způsobem thematisují to, co před rokem řekla Marta Semelová v televisi. Odpověď byla záporná, tudíž soudružka poslankyně je nevinná.

Formulace otázek zdá se být motivována nebo přinejmenším ovlivněna rozsudkem v případu Hitlerových projevů, a nad výsledkem se nelze než hořce pousmát. Jak jsme se – evidentně marně – pokoušeli vysvětlit již v kause RWU, extremismus je politologický, nikoli právní pojem, a orgány činné v trestním řízení by se znalců na takové posouzení vůbec neměly dotazovat, protože platné právo s pojmem extremismus prostě neoperuje; trestněprávně relevantní je toliko otázka, zda určité hnutí směřuje nebo nesměřuje, případně vybízí nebo nevybízí, k potlačování práv a svobod člověka (že to není jedno a to samé, dokazují kupř. pastafariáni, což jsou extremisté non plus ultra, ale jejich ideologie k ničemu nedovolenému nevybízí).

Proživ 23 let v komunismu, nemám výraznějších pochybností o tom, že právě komunistické hnutí předpoklad ustanovení § 403 TrZ naplňuje, a to měrou věru vrchovatou. Přesto by komunistická strana i Komsomol měly dostat možnost svobodně působit, protože dokud nezačnou své politické cíle realisovat, tedy pokud od slov nepřejdou k činům, je jejich agitace ústavně chráněným výkonem svobody politického přesvědčení a svobody projevu.

8 komentářů:

 1. Pche, buďte rád, že zadání posudku neznělo "které hnutí je ZÁVADOVÉ"!
  Pseudoprávní termín "závadové" už není tolik populární, co dřív, ale stále to je jedna z největších právních zvrhlostí.
  Jednou jsem slyšel Vašeho oblíbeného pracovitého exznalce vyprávět, jak i jemu bylo hloupé, když z něj soudkyně v hlavním líčení páčila "a který z těch výroků byl tedy závadový?"
  Když to i znalce děsí, tak to o něčem svědčí.

  OdpovědětVymazat
 2. Uvedeny znalecky posudek je studie v socialnich vedach, nikoli nejaka zadavka soudu pro specificky pripad..
  Plac nad rozdilnym posuzovanim extremistu ponecham obhajcum neonacistu... "Neni clovek ten, aby se zachoval lidem vsem" a zvlaste ne zastancum bezbrehe svobody..
  Jelikoz je spolecenska atmosfera v Cesku z pohledu odjinud stale pod marxistickym vlivem, tak jpovazuji tento plzensky elaborat za povzbuzujici, oznacuje komunisticke pesaky za extremisty, coz se v Cesku obecne nestava.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad "bezbřehá svoboda": Některým méně přemýšlivým osobám bude potřeba navrhnout, aby se pokusily vysvětlit, jaký je rozdíl mezi omezenou svobodu a nesvobodou, zejména tedy ve vztahu ke svobodě projevu.

   Vymazat
  2. Jelikoz se povazuji za osobu vice premyslivou, necitim se povolana pro pokus o vysvetleni rozdilu mezi svobodou omezenou a nesvobodou.
   Nicmene, moje svoboda konci tam, kde zacina svoboda druheho...

   Vymazat
  3. " moje svoboda konci tam, kde zacina svoboda druheho" Danielo já to mám jinak. Říkám si co chci a spoléhám se, že mě nechytí. V druhém případě to jde mimo vás. Je to boj mezi nějakým nezlomným advokátem a hlídači svobody. Někteří ptáčci lítají výš než ostatní a je lepší uletět než si nechat od slepiček přistřihnout křídla.
   Kamínek

   Vymazat
  4. Á propos...kde tedy vlastně začíná ta svoboda druhého ?? Tam kde končí moje ? A kde končí moje ??? tam kde...
   Tahleta definice svobody Mr. Milla je něco, co mě vždycky rozčílí. Oč byli staří Římané moudřejší....

   Vymazat
  5. Slepičky v tom mají jasno a definici umí z paměti. Pokud se dostanete mezi ně a slunce tak na slepičku vrhnete stín. Slepička se cítí omezeně a dá vás k soudu.
   Kamínek

   Vymazat
 3. Ono když se řekne posudek z Plzně a cokoliv souvisí z právy plzeňskými, tak minimalně budí úsměv.Studovat práva, tak ani za nic bych nechtěl mít razítko z Plzně!! To je tam tak zprofanovaný že už se s téhle pověsti těžko dostanou.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>