DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 7. ledna 2015

Praha konečně transparentní

Jak by také ne, když má primátorku s minulostí mluvící hlavy v Transparency International. Jaksi to však drhne. Z dokumentu, který mi dnes dorazil, lze vyčíst, jak se na pražském magistrátu postupuje, pokud si někdo stěžuje na nevyřízenou žádost o informace. Nejprve se velmi kroutí hlavou nad tou opovážlivostí, a potom se stížnost postoupí ministerstvu, aniž by se kdo pokusil žádost z datové schránky vylovit a vyřídit ji. Přestože autoremedura by podle InfZ měla být v těchto případech základním způsobem, jak na stížnost reagovat.

7 komentářů:

 1. To se stává celkem běžně, ale tady je ještě dobré, že aspoň zafungoval nadřízený orgán. Kdyby ani to ne, ochrana dle § 80 SprŘ je spíš špatný vtip ... a navíc, tohle rozhodnutí je pro magistrát jen papír, na který možná nebudou ani reagovat. Pak už jen postupovat dle § 79 a tedy nezbývá než se obracet na soud. A m je líto mi je vždy těch peněz :-( než se rozhodne ... . Nebo máte jiný rychlejší postup, jak se dostat k informacím?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádost o uplatnění opatření proti nečinnosti není, podle stávající judikatury, nutno před pohnáním žaloby o ochranu proti nečinnosti vyčerpat. Soud vychází z premisy, že smyslem opravného prostředku je upozornit příslušný orgán na to, že je nečinný, což stížnost splní a žádost je již redundantní.

   Ne, za stávajícího stavu se žadatel může dostat do uzavřeného kolotoče žádost - stížnost - rozhodnutím přikázáno rozhodnout - nerozhodnuto - žaloba - rozsudkem přikázáno rozhodnout - odvolání - zrušení - nečinnost - stížnost - rozhodnutím přikázáno rozhodnout - nerozhodnuto - žaloba ...

   Jediným, alternativně možným, řešením je pak (třeba po pátém "kole") ústavní stížnost s návrhem na derogaci příslušných ustanovení SŘS a / nebo InfZ.

   Vymazat
 2. Obrázek jak to tam vypadá krásně popisuje pětistránkový dopis z ministerstva, při čtení jsem se musel usmívat. Pobavilo, děkuji Kamínek

  OdpovědětVymazat
 3. TI byla, je a bude vždy primárně politická organizace neo marxistických elit, kdy šlo o to, mít ( destruktivní) vliv na společnost a tedy moc a přitom se nemusel o moc ucházet ve volbách! Stejně jako většina ostatních neziskovek, toho efektu si po všimnul a Babiš a využil ho pro sebe.... Jak jinak by ted mohla primátora Prahy dělat paní, která v životě nepracovali a její zástupce byt 24 lety student ......

  OdpovědětVymazat
 4. O MV ČR a jeho vyřizování správních agend mám po pár zkušenostech dost nevalné mínění, ale není vůbec špatné.

  OdpovědětVymazat
 5. Nerozumím proč by mělo být postup : odvolání - zrušení???

  Philip Sudak :
  Ne, za stávajícího stavu se žadatel může dostat do uzavřeného kolotoče žádost - stížnost - rozhodnutím přikázáno rozhodnout - nerozhodnuto - žaloba - rozsudkem přikázáno rozhodnout - odvolání - [b]zrušení[/b] - nečinnost - stížnost - rozhodnutím přikázáno rozhodnout - nerozhodnuto - žaloba ...

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chybí tam odmítnuto, jinak je popis naprosto realistický, to se klidně může stát (a ani šest kol, jak známo, není v řízení podle InfZ výjimka).

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>