DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 19. ledna 2015

Policie: Proti odpůrcům demonstrace smíme zasáhnout preventivně

Konečně jsme obdrželi odpověď na opakovanou stížnost ve věci loňského pochodu sexuálních menšin, minimálně ke dvěma ze tří poškozených ([1], [2]). Především se nedomníváme, že nadřízeným orgánem příslušným k projednání našeho podání může být policejní president, nýbrž je jím podle § 178 SprŘ ministerstvo vnitra, a k obsahu obou dokumentů budiž poznamenáno pouze tolik, že rozhodnutí ESLP ve věci Ärtzte für das Leben v. Rakousko bylo právě rozhodnutím Öllinger překonáno a učiněno obsoletním.

5 komentářů:

 1. K ELSP - pochopte nějaký nadnárodní předpis může být inspirativní nikoliv však závazný.

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Judikatura ESLP je závazná v případě, že je příslušný smluvní stát stranou řízení; pro ostatní je, jak správně píšete, pouze inspirací.

   Vymazat
  2. Judikatura ESLP je zavazna pro prislusny smluvni stat? Mel byste se jit zeptat na Krajsky soud v Brne. Mgr. Bastlova Vam to urcite vysvetli.

   Vymazat
 2. Policie kontroluje policii.Jak to asi může dopadnout.Oni budou držet při sobě.Na téhle kauze je přesně vidět dvojí metr.Pokud se koná Národní akce, tak policie preventivně nezasáhne proti levicovým extremistům, havlistům a dalším pochybným z fetovaným inviduím.To je nechají blokovat a narušovat,řádně nahlášené akce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak ukazuji zabery od sousedu, levicaci jsou prece vzdy hodni:

   https://www.youtube.com/watch?v=107Zzic1ChI&list=PLKeqQP-38xuV87huCQ72mtCCFXH_Qv1K5

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>