DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 13. ledna 2015

Bratrstvo justiční pracky opět koná

Kdo je původcem tohoto hanlivého, leč velice přiléhavého označení pro systém české polistopadové spravedlnosti, nevím: možná jsem ho prvně užil já, možná někdo jiný; na tom nezáleží, jde-li o termín, který tak přesně a zároveň lapidárně vystihuje bídu veřejných věcí. Řečené bratrstvo mi poslalo přípis, v němž mi ústy své nejvyšší představitelky sděluje, že kabaretní vystoupení brněnského státního zástupce Jana Petráska před místními pažemi zákona není hodno pozornosti kárného senátu. Jsem arci názoru nestejného. domnívaje se, že právě takové kousky jsou tím, co by před kárným senátem končit mělo, neboť veřejné vystupování představitelů justice je její primární visitkou.

Ale buďme rádi: taky mohli Petráska vyznamenat, za vzornou péči o dodržování zákonnosti v oblasti Brna-Bystrce.

Aktualisováno.
Reagujeme než stručně.

14 komentářů:

 1. bla bla bla - od zdi ke zdi, buď kárně žalovat nebo vyznamenat - nic mezi tím, z extrému do extrému - jo holt život mezi čtyřmi zdmi před monitorem počítače bez partnerky a dětí zbaví člověka schopnosti vnímat reálný život :-(((

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Státní zástupce otcovsky radí druhým jak mají žít? Ten který plní politické objednávky. Stačí žít život a nebýt slizký. Chápu, někdo by byl bez slizu ztracen. Kamínek

   Vymazat
 2. Tak Petrasek potrestán nebude.Taky se nic jiného nečekalo.A jak coca cauza vypadá definitivně? Paní tedy něják potrestána nebude? Dle selského rozumu, by ji měl trest minout, neboť není zač jí trestat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spis je podruhé na magistrátu, až se vrátí, mělo by být nařízeno opakované ústní jednání. Budou-li pokračovat tímto tempem, skončí případ preklusí v roční lhůtě.

   Vymazat
 3. Mejlit se může každej, učenej, nebo nezdělanej blbec. Mejlej se i ministři.

  Ministrem může být každý, učený blbec i nevzdělaný blbec. To není výběrová funkce. Volí lid, a jak známo, lid je vůl. Můžete sobě gratulovat, že Vám vůbec odepsala!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ministry nevolíme.

   Vymazat
  2. Ne? A kdo je volí? Jeho Císařské a Královské Apoštolské Veličenstvo?

   To, že někoho nevolíme přímo, neznamená, že nevolíme. Volíme ty, kteří je pak vyberou.

   Vymazat
  3. Toho prvního vybírá a jmenuje Jeho Presidentské Veličenstvo podle vlastní úvahy a ty zbylé pak v druhém kole formálně jmenuje.
   Tedy volíme toho, kdo jmenuje premiéra a volíme strany do PS PČR a předpokládáme, že JPV jmenuje premiérem představitele vítězné formace.

   Nepřímá volba je naproti tomu chápána tak, že volíte volitele. Takto dříve fungovala volba presidenta.

   Vymazat
 4. Justice má, opatrně řečeno, nešvary. To, že SZ nazývá svého bývalého ředitele debilem, ve svém volném čase a po šesti pivech, ale není podle mne nešvar hodný korespondence s ministrem. Vy to zřejmě vidíte jinak. Do toho SZ jste se za pomoci dvou psíků (podle mne chybně) zakousl kvůli Guidemedia procesu. Je to pod Vaši úroveň.
  Karel H

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že SZ nazývá svého bývalého ředitele debilem, ve svém volném čase a po šesti pivech, ale není podle mne nešvar hodný korespondence s ministrem.

   V tom se výrazně neshodneme. Ve většině západoevropských států by takový výrok byl tím posledním, co by SZ veřejně pronesl.

   Vymazat
  2. Jenže tohle se odehrává v Česku. Ve většině západoevropských států by se třeba hlava státu asi dlouho neudržela kdyby komunikovala tak jako u nás... Nicméně souhlasím, že nadávky a vulgarity nejsou povznášející, a do slušné společnosti nepatří.
   Karel H

   Vymazat
  3. Přikryl - ředitel - státní zastupitelství

   proč mi ta slova nějak neladí dohromady?

   je to snad tím, že na SZ nejsou ředitelé?

   nebo tím, že Přikryl šéfoval MP Brno?

   Vymazat
  4. No, z hlediska Brna je asi důležitější nějak příliš lehce zapomínaná skutečnost, že jmenovaný korupčník Přikryl byl (před svoji kariérou u strážníků) tak asi 15 let ředitelem městského ředitelství PČR v Brně

   Vymazat
  5. myslíte jako od roku 1982 do roku 1997, kdy odešel do Hodonína a vrátil se do Brna až v roce 2008 na post náměstka MP Brno? to snad ne

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>