DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 15. prosince 2014

O Hitlerových projevech se ve středu bude jednat bez obhájce

Předseda osmého odvolacího senátu Krajského soudu v Brně Vlastimír Čech odmítl odročit středeční veřejné zasedání o odvolání státního zástupce v kause Hitlerových projevů, přestože obhájce všech čtyř obžalovaných Robert Cholenský se z důvodu nemoci nedostaví: přítomnost obhájce u jednání není podle pana předsedy nezbytná, i když tři obžalovaní jsou ohroženi sazbou do deseti let a je u nich tedy dána podmínka nutné obhajoby.

Proto naše pozvánka trvá a chcete-li vidět skutečnou justiční frašku a přesvědčivé vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí, určitě si najděte čas.

Aktualisováno.
Jednání bylo odročeno na 23. ledna.

15 komentářů:

 1. No a po zkušebním procesu bez advokáta a hladkému odsouzení podezřelých by se mohli advokáti zrušit. Na zákonnost procesu dohlíží soudruh prokurátor a spravedlivě rozhodne soudce. Teď ještě kampaň v médiích: Když se podařilo ústavní možnost nevypovídat proti sobě zkomplikovat a zpoplatnit a degradovat na trik s osobou blízkou, tohle by byl "trik s advokátem" Ten, kdo nic neprovedl, advokáta nepotřebuje. Kdo si advokáta vezme (dokud tu možnost nezakážeme zcela), ten nemá čisté svědomí. Pokrok nezastavíš....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. soud nově nahradí ministr

   Odebírání titulů policistům? Vnitro vymyslelo paragraf, soud nově nahradí ministr
   http://www.lidovky.cz/odebirani-titulu-policistum-misto-soudu-ma-spory-nove-resit-ministr-12t-/zpravy-domov.aspx?c=A141215_173304_ln_domov_spa

   Vymazat
 2. Třeba to chtějí potvrdit a obhájce na to považují za zbytečného. Kdo ví...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle mě taky napadlo, zásada procesní úspornosti :-)

   Vymazat
 3. Zase hystericky mobilizační a při vašich - na tomto blogu prezentovaných - zkušenostech demagogický výkřik pro příznivce - není to pod vaši úroveň?
  Opakuji svůj nedávno smazaný názor - zcela jistě to potvrdí, proto to tak rychle nařídili a proto jim nevadí nepřítomnost obhájce.
  Pokud se mýlím, tak se vám omluvím a už sem nikdy nepolezu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvat se nemusíte a klidně sem "lezte". Rád bych doufal v totéž, bohužel, zkušenosti s tímto soudem (a nejnověji i s tímto senátem v jiném případu) jsou nedobré.

   Vymazat
  2. Pánové, vychladněte. Tohle je, myslím, pod úroveň obou. Co bude, to uvidíme. A není třeba kolem toho dělat nějaké melodramatické scény, ať už to dopadne jakkoliv.

   Vydavatelům přeji hodně štěstí.

   Vymazat
 4. Neuveritelne. Kdysi jsem vedl jako OSVC spor o pohledavku a soudkyne akceptovala omluvu protistrany, dorucenou par hodin pred zacatkem jednani faxem. To same na dalsim stani, prestoze se jednalo o jasne a umyslne prutahy protistrany, ten spor byl vzhledem k okolnostem vyhrany dopredu. Ceska justice je neco skutecne odporneho...

  OdpovědětVymazat
 5. Rozeslal sem nekolikati lidem sms,některým řekl osobně.Uvidíme jaká bude účast.Vtom jsem optimista.Očekávám že tahle telenovela bude mít mnohé pokračování i z ne-čekánými zápletkami. JV

  OdpovědětVymazat
 6. Krajský soud odvolání Petráska zamítne, Proto nechce jednání odročit, protože už si ve věci udělal jasno a čekat na to, až bude advokát zdravý nemýá smysl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je optimistická varianta, ale nikoli nejpravděpodobnější. K tomu senátu nemám elementární důvěru.

   Vymazat
 7. K čemu by byl sprostým odsouzeným advokát? Jen by orgány zdržoval .

  OdpovědětVymazat
 8. Odročeno na 23.1.2015.Stejný místo i čas.Jak to dnes ze sebe těžce soukala státní zástupkyně,tak i zapisovatelka kroutila nevěřícně hlavou.To už o něčem svědčí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nařídili a provedli jednání, kde bylo jediným úkonem odročení?
   Soudruzi honí před koncem roku odpracované hodiny nebo se zalekli nezákonnosti postupu, pokud by akci provedli bez advokáta?

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>