DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 16. října 2014

Státní zástupce se odvolal proti zproštění vydavatelů

Dokonale nepodjatý státní zástupce Jan Petrásek dnes podal odvolání proti zprošťujícímu rozsudku v kause knihy Hitlerových projevů, takže pokračujeme druhým kolem u Krajského soudu v Brně.

Poněkud překvapuje, že podle infoSoudu mělo být odvolání podáno až 16. října, tedy třináct dnů po doručení rozsudku obhajobě (odvolací lhůta je osmidenní), ale i kdyby snad odvolání bylo opožděné, oni to tam v Brně, jak je znám, už nějak ošolíchají.

30 komentářů:

 1. Takhle si naběhnout :-)
  To vypadá jako další následek náročného večera U Gogola.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím, že o tom rozhodoval Petrásek. Prostě, rozkaz je rozkaz.

   Vymazat
  2. Hmm no jo, taky možnost....

   Vymazat
  3. Proč by jinak tak čekal? Když si bere st.zástupce "lhůtu", musí, většinou, konsultovat.

   Vymazat
 2. Já se hlavně těším na ty argumenty: hájit se fanatickým Uhlířem proti racionalitě a liberálnímu postoji rozsudku soudu I. stupně nebude snadné, a to vyjádření k odvolání si vyloženě užiju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to bude samozřejmě další kolo dovednostní disciplíny "vycucávání z palce" :-)

   Vymazat
  2. Já si myslím, že je mu to úplně někde. On bude pořád přesvědčen, že dělá to nejlepší, co může, protože blb zůstane blbem. Prostě něco napíše, aby něco napsal, ono to stejně nebude mít hlavu a patu (viz. třeba jeho "argumentace" k jeho přestupkové kause) a státní zástupce z kraje tam něco zamumlá, aby se neřeklo, a tak bude záležet spíše, jak "oddaný" se sejde soud.

   Vymazat
  3. Já bych ho nepodceňoval. Ta obžaloba sice moc kvalitní nebyla, ale uvažte, že mezitím tříbil své argumentační dovednosti v dalších velkých kausách, notabilně v přestupkové s Cocem.

   Vymazat
  4. No, právě! Se domnívám, že Lid versus Coco a Coco, Pecina a spol. versus Petrásek ho hodně dobilo. Jako, když si přečtu jeho "argumentační schopnosti", tak mne nenapadá jiné vysvětlení, než že má v hlavě škvora, který žere šedou kůru mozkovou, a tak, zůstává mu pouze plazí mozek v zadku (jako u dinosaura).

   Coco mu muselo hodně hnout žlučí, když už se odvážil dojít se na tento blog hájit sám. Se divím, že mu to vůbec dominantní manželka povolila, to mně taky hlava nechce pobrat.

   Vymazat
 3. Další možnost je,že Petrásek je s vydavateli Hitlerových projevů spřažen a chce jim poskytnout další kolečko slávy. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by byla ovšem propagace propagace a na to by si měl jiný SZ řádně posvítit!

   Já už jsem to kdysi psal - vzhledem k tomu, že se politická atmosféra mění rychleji než v minulosti, je docela možné, že Petrásek, na rozdíl od kolegy Urválka, třeba nemusí dožít v tom režimu a loyalitě té party, kterým nyní slouží. A může se potkat s Petráskem II, Uhlířem (klidně tím původním), ale bude už sedět na opačné straně místnosti a bude si muset dát bacha, aby nemusel čelit obvinění z přestupku, kdy poškrábal svými zuby lak auta Petráska II, poklidně přijíždějícího k domu. Což dosvědčí 5 ze čtyř městských strážníků.

   Vymazat
 4. Leon Kreutzfeld16. října 2014 13:48

  Dobry den, chtel jsem se zeptat vydavatelu, jestli Guide Media nechysta projevy strycka Vlka i jako audiobook. Po zrale uvaze jsem se rozhodl, ze si tistenou versi nekoupim, protoze se zda, ze nebude ani zakazana, ani censurovana, a asi je to tak lepsi. Je to tlusta büchle a po pravde receno na ni nemam z duvodu jinych priorit cas.

  Zvazil bych ale audio versi, to bych si poslechl pri zametani nebo umyvani nadobi. Nejlepe by to asi zvladl namluvit pan Frantisek Filipovsky, ale toho uz se bohda nedockal, tak treba kdyby ji cetl nekdo jako Pavel Liska, tuhle jsem ho slysel z GPS navigatoru a prislo mi to pomerne zdarile.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moh by to namluvit Petrásek, no ni? To by byl sběratelskej klenot! Btw, zkusil už někdo nechat si Projevy od Petráska podepsat? To by mohla bejt slušná kanada. S sebou dva novináře, kameru...
   Už vidím ten text: U příležitosti uzavření druhého kola reklamní kampaně věnuje na památku...

   Vymazat
  2. Leon Kreutzfeld16. října 2014 21:04

   Vp. Basa, nemyslim, ze by byl dobry napad, aby audiobook namluvil pan Petrasek. Pustil jsem si ho na Youtube. Jeho hlasovy projev neni charismaticky, na ceske pomery je to prumerny orator.

   Srovnejte toto video s nesmrtelnym Frantiskem tady (cca na 1:00).

   Vymazat
 5. Infsoud je standardně špatně v datu podání odvolání. Stalo se mi to vícekrát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem téhož názoru. Petrásek je velký trouba, ale takový, aby zmeškal odvolací lhůtu, snad přece jen ne.

   Vymazat
  2. http://www.denik.cz/z_domova/obzaloba-se-odvolala-v-kauze-vydani-hitlerovych-projevu-20141016.html

   Vymazat
  3. Záhodno toliko doplnit, že nově odvolací soud rozhodnout nemůže. Zprošťující rozsudek může odvolací stolice pouze zrušit nebo potvrdit, nikoli nahradit vlastním odsuzujícím rozsudkem. Ale tyto detaily jsou zjevně daleko mimo mlamojův právní obzor.

   Vymazat
 6. Petráskova pomsta za tento blog a psí zaštěkání :-)
  Proč se i v jasně prohrané věci neodvolat, když ho to nic nestojí.

  -es-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stojí - jeho pověst. Vypadá to, že Petrásek byl k odvolání donucen. Je-li to pravda, není to dobrá vizitka pro český stát.

   Vymazat
  2. Jeho pověst - on nějakou má? ;-)

   -es-

   Vymazat
  3. Ale no tak přece ještě nedosáhl dna, záleží na něm, na míře sebeúcty, inteligenci, jeho schopnosti předvídat, jak svoje zkušenosti vyhodnotí a kam bude dál směřovat.
   Je fakt, že pornohercům se nedávají role princů v pohádkách, ale na nějakou tu reality-show pomýšlet mohou. Ovšem čím déle u žánru zůstane , tím hůř se bude špíny zbavovat. Nakonec i v Bibli máte příklady napravených poběhlic, tak tu šanci Petráskovi neberte.

   Vymazat
  4. Chyba lávky, Gogo. Petráskovi je jakákoliv sebereflexe cizí. Dokážete si představit, jak splachovací musí bejt, když čtete ty jeho posty a posty jeho ženy? Jak gumovej musí bejt aby pokračoval v tý komedii se zaštěkánim? To je prostě jen svině u koryta a dokud je žlab plnej, tak je mu všechno jedno. Sebereflexe by se možná dostavila, kdyby ho nechali padnout na hubu, což se ale nestane, bo se všichni nad nim bojej dominovýho efektu.

   Vymazat
  5. Přece nemůže být Petrásek tak blbej, aby nevěděl, že pan Beer svými úvody k jednotlivým projevům nevychvaloval národní socialismus (ale také jej nekritizoval). Tedy se celá věc pak hned z počátku redukovala na jistou obdobu soudu s vydavatelem Mein Kampfu v češtině. Přesto žaloval, A teď mu ještě soudce v rozsudku celkem solidně zdůvodnil, proč on, jako zástupce státu, tedy český stát mýlí. Přesto odvolání podal. To udělá buď jen český nacionální fanatik (třeba Boris Uhlíř) nebo člověk na úrovni absolventa zvláštní školy nebo ten, který je k tomu donucen. Otázkou je jen, čím.

   Vymazat
 7. Jen pozor,aby to nebylo podobne jak v případě DS,po prvé DS uspěla, ale po druhé si stát pozval Sokola a DS byla rozpuštěna.Petrasek se asi cítí být zhrzen.Má moc proher tak si chce vylepšit reputaci.Ani bych se nedivil kdyby mu to státní moc umožnila.Guidemedia bude mít opět reklamní kampaň, dotovanou státem.Inu Vánoční sezóna se blíží. J.V.

  OdpovědětVymazat
 8. Jsou pouze 2 možnosti.Buď je Petrasek duševně nemocný, nebo je tajně příznivec gm či potajmu domluven z gm a tímto způsobem dělá reklamní promo gm.Jinak to nevidím. JV

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=920963267931985&id=493639017331081

   Vymazat
 9. Když se ten vtipalek odvolal,na kdy, plus minus odhadujete další komediální líčení? Vím nikdo z nás není Nosterdamus,Ale Vy máte zkušenosti.Tak váš hrubý odhad.Děkuji JV

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leden–únor 2015, v optimálním případě. Spíš později.

   Vymazat
 10. Sladká bílá smetana http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/290062-na-obalech-svycarske-smetany-do-kavy-se-objevil-hitler-s-mussolinim/

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>