DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 7. října 2014

Rozsudek nad prvomájovým řečníkem

Dnes dorazil i rozsudek Městského soudu v Brně, jímž byl obžaloby zproštěn prvomájový řečník z Německa Robin S. Sedmistránkové dílo soudkyně Dagmar Bordovské vykazuje četné formální nedostatky a je z něj patrné, že prvotním cílem bylo co nejrychleji se kausy zbavit, avšak pro případné odvolací řízení jsem optimistou. I když Krajský soud v Brně nemá na justiční kreace svých podřízených soudů věru vysoké nároky, velmi bych se divil, kdyby mu nevadilo, že znalecký posudek byl zpracován na základě nepředneseného, od finální verse podstatně odlišného konceptu řeči nebo že tlumočnicí při úkonech trestního řízení byla policistka, německého jazyka víceméně neznalá, jež obviněnému toliko neustále opakovala, že musí ve vlastním zájmu s policií spolupracovat (jinak ze služebny živý neodejde – to arci žertuji, tak daleko její němčina nesahala). Věty, jež v německém projevu nikdy nezazněly, figurují i v samotné skutkové větě obžaloby, proto mám za to, že státní zástupce Jan Petrásek do odvolacího dobrodružství v tomto případě nepůjde; a pokud snad ano, vyjádření obžalovaného k odvolání si za rámeček rozhodně nedá.

13 komentářů:

 1. Chudák pan Petrásek, Vy mu teda dáváte pane Pecino, jen co je pravda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak už tu jednou zaznělo, buďme k poraženým velkorysí: Pane Petrásku, mám pro vás úkol státního významu. Některé prodejní řetězce s oděvy (tuším Takko Fashion nebo New Yorker) používají věšáky ve tvaru hákového kříže. Když akcentuji, že prodavačky na ně cosi věsí, tak si dáte hned dohromady, že hákový kříž a věšení, to už je podněcování a propagace... Jistě se nebude problém dopočítat 88 věšáků a někdo ze zaměstnanců bude mít jistě na značce auta AH a šéf z Hamburku HH. Olin

   Vymazat
  2. Dopočítat do 88? Vy jste se nadobro pomátl!
   Na to by si museli najmout soudního znalce z oboru přirozených čísel.

   Vymazat
  3. Tak to pošlete písemně na SZ a formulujte to poněkud podobněji včetně fotky věšáku. Já se na to pak mrknu.

   Vymazat
  4. Aneb Když státní zástupce nepochopí vtip.

   Vymazat
  5. Aneb když blogger nepochopí sarkasmus.

   Vymazat
  6. To člověk pokládá slova SZ za vtip, ironii nebo sarkasmus, případně známku totální pomatenosti a potom mu přijde obsílka od soudu - a on to myslel vážně!

   Vymazat
  7. Podrobnosti by nebyly? Vypadá to na nějaký smutný příběh.

   Vymazat
  8. Odpověď na ty věšáky.A ještě by se p.Petrasek mohl zaměřit na logo outdoorove značky Columbia.Připomínající h.kreuz.Když se pozorněji podíváte.Lidé to je nápad.Posílejte Petraskovi typy ať se mu to už konečně podaří:-))

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 2. Všiml jsem si, že se teď nazývá tento blog "Extremistický blog o právu". Proč jste doplnil to slovo extremistický? Copak obhajování lidí, kteří jsou trestně stíhaní za svůj názor, za jiný výklad historie, než je ten oficiální apod., je extremismus? Podle mě tady je právě neextremistický ostrůvek práva v extremistickém českém státě. Bohužel v ČR se považuje mainstreamový za standard a menšinový za extremismus, ale tohle kvantitativní hodnocení snad používat nebudeme. Olin

  OdpovědětVymazat
 3. "JUDr. Ing. Zouhar vyhodnotil předmětný text jako text demagogický, rasistický a nenávistný… opakující se výrazy ze slovníku soudobých sudetoněmeckých krajanských spolků…"

  Jak může vůbec takový člověk být znalcem?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>