DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 18. října 2014

Já chci jenom vidět strážníky v akci aneb Petrásek před kamerou

Ne, nebudu pokrytec a nehodlám tvrdit, že následující post nemá žádný vztah ke čtvrtečnímu odvolání proti zprošťujícímu rozsudku za Hitlera. Na druhé straně, kdyby státní zástupce Jan Petrásek odvolání nebyl podal (nebo aspoň konečně připustil svou podjatost a vyloučil se), byl by mne postavil před složité rozhodování a potenciálně tak připravil mé čtenáře o audiovisuální zážitek, jakých jsem jim za více než pět let existence svého extremistického blogu mohl zprostředkovat jen nemnoho.

Jde přirozeně o největší kausu, jíž se zde obíráme, o affaire Coco, a téměř půlhodinový videozáznam zachycuje Petráska v poloze, již shledávám prostě neodolatelnou a nemám nejmenších pochyb, že některé hlášky z jeho monologu v oblasti širší Bystrce zlidoví, příkladmo přimět někoho k dialogu (rozuměj: zbuserovat) nebo insitní žalná pasáž, kde státní zástupce běduje nad osudem přestupkových udavačů, již se nemají možnost na úřadě dozvědět, nakolik bylo jejich udání úspěšné a jak přísně byl jimi odhalený pachatel postižen. Mít v tu chvíli namísto cigarety v ruce Yorickovu lebku, mohl by se řečený výtečník směle vydat na prkna, jež znamenají svět. A mimochodem, že Petrásek není jen tak někdo, ale státní zástupce, se strážníci od něj jaksi mimoděk dozvídají hned v první minutě nahrávky, v rámci zjištění totožnosti.Pro úplnost zveřejňujeme i rozhodnutí, jímž byl Petrásek shledán nevinným. Původně jsem měl v úmyslu podat podnět k přezkumnému řízení, ale po zhlédnutí videa již takové nutkání nemám: člověk, který předvádí na veřejnosti to, co on, zasluhuje od svého okolí porozumění a citlivé, vstřícné zacházení; třeba se to ještě dá léčit.

Dodatečně uspokojíme zvědavost čtenářstva, i pokud jde o další dokumenty ze spisu, jimiž např. snadno vyvrátíme tvrzení, že svědek V. potvrdil Petráskovu versi nebo že si napadená ve výpovědích protiřečila; jako teaser pro tuto chvíli postačiž uvést, že úřední záznamy z místa činu byly ve skutečnosti tři, z 8. 7., ze 14. 7. a z 13. 8.

Aktualisováno.
Za těchto okolností se arci nelze s tím, jak videozáznam vyhodnotila Petráskova nadřízená Kateřina Jirásková, spokojit, a je na místě požádat o intervenci krajského státního zástupce.

Aktualisováno.
Video z kamery druhého strážníka je nudné (ovšem, ne každý má komediální talent Felixe Holzmanna), avšak prokazuje, že si poškozená před komisí v ničem nevymýšlela; tvrzení komise, že její výpověď byla svědectvím MVDr. V. vyvrácena, je jednoduše směšné: pokud V. viděl jeden ze čtyř dílčích konfliktů, a to z poměrně velké vzdálenosti, není tím vyvráceno tvrzení, že Petrásek do poškozené strkal. K naplnění skutkové podstaty přestupku proti občanskému soužití arci stačí, že ji prokazatelně neoprávněně omezoval ve volném pohybu.


Aktualisováno.
Post, jak jsme slíbili, ukončujeme dvěma dokumenty z Petráskova přestupkového spisu. Na pokynech městské státní zástupkyně Jiráskové přestupkové komisi oceňme jemnost, s níž je úředníkům naznačováno, jaký výsledek řízení je žádoucí (dalo to práci, ale jak víme, bylo jí v posledku plně vyhověno), a výpověď svědka V. můžeme porovnat s tím, co o ní stojí ve shora zmíněném rozhodnutí. Řízení bylo evidentně vedeno zásadou, že pokud je to potřebné, černá je bílá a vice versa. Dva nově objevené úřední záznamy zveřejňovat nebudeme, neboť by to bylo netaktické z hlediska dalšího postupu, konstatujíce toliko, že všechny tři se navzájem liší mj. tím, kdo je podepsal a jaký počet řádků je v nich vynechán: to nasvědčuje domněnce, že změn bylo ve skutečnosti více, než se zdá, jen nejsou na těch vyhotoveních, která nám byla poskytnuta, patrné. Pravda je tam venku: tedy v počítačovém systému městské policie, odkud se arci stěží kdy dostane.

82 komentářů:

 1. Z celého záznamu je zřejmé, že jurista Petrásek byl od samého počátku veden toliko akademickým zájmem dozvědět se, jak probíhá v praxi správní řízení, aby si rozšířil kvalifikaci.
  Výrazy jako kurva a píčovina bezpochyby panu státnímu zástupci při jednání se strážníky pouze unikla v rozrušení nad problémy správního práva. Jak sám pan státní zástupce trefně pronesl:
  "Jestli jsu opilej nebo nejsem, to asi v tuto chvíli nehraje roli."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeho komediální rejstřík je skutečně široký: např. parenthese "(ředitel městské policie) pan Přikryl – jakej je to debil! –" nemá chybu. Trochu mi připomněl Felixe Holzmanna ve slavném sketchi, kde ochutná jablečný závin a praví "Já vám povím, že to ale chutná skoro jako štrúdl!".

   Vymazat
  2. Nevim pane Pecino, jestli to nepokrytectvi je u Vas ted uspesne.
   V praci musi clovek nejak hovorit a jakou mluvu poziva ve svem osobnim case, tak to bych rekl, ze je jeho volba. Mozna jste vnitrene superslusny, ale to vite asi jen Vy.
   Za neco co predvedl v tomto videu, bych se ho nesnazil nejak zarazovat. Symapticky mi neni ani smyslenim, ani konanim a prijde i jako takovy bezny praskac v libovolnem systemu - asi proto dela SZ.
   Jak sam rekl, ma vypito, oproti tomu co lze bezne videt na ulicich, nijak zvlast nevybocuje. A ano SZ by se mel chovat asi jinak, ale me spis zajima, jak se chova v praci.
   Pokud bych ho kritizoval za to co dela, sam bych si na sebe pletl bic. Me osobne nadavky pomahaji se uvolnit z napeti a co jsem vypozoroval, nejsem sam. Mozna nemate takovy stres v praci, mozna ho zdolavate jinak, mozna mate vredy.
   Obvykle tu potrebu maji lide, kteri maji vnucenou mluvu v zamestnani a stresujici povolani a jsou frustrovani z toho, ze nemohou zmenit spatny chod veci, ktere se kolem nich deji.

   Vymazat
  3. Ve volném čase ať si mluví jako dlaždič, ale tady vystupoval jako oznamovatel přestupku vůči strážníkům MP. A označit jejich exšéfa za "debila", to je opravdu hodně "přes čáru".

   Vymazat
  4. Kdyz oznamujete prestupek vuci MP, tak uz se nejedna o Vas volny cas, kdyz to delate ve svem volnem case? Co vim, stat se stiti vyplacet obeti, natoz obcany co praskaji - i kdyz byvaly ministr praskace chtel odmenovat.
   Nepostrehl jsem, ze by vuci zasahujicim straznikum byl vulgarni.
   Nejsem pravnik, tak nevim co je to hodne pres caru, dokonce nevim, ani jestli to byla diagnoza nebo nadavka.
   Pochopil jsem to tak, ze s debilem je opravdu problem se domluvit, takze spis diagnoza a stejne to byl jen takovy trapny pokus si ziskat strazniky na svoji stranu.
   Osobne me jednani strazniku prekvapuje - pozitvne, asi levy konec Gausovy krivky.
   Chybi tady zaznam z druhe kamery, aby si nezucastneny mohl objektivne udelat ucelenou predstavu. Ten tusim zverejnen nebude.

   Vymazat
  5. Hezká obhajoba, ale šetřete si ji do kárného řízení.

   Záznam z druhé kamery bude, jen se musí anonymisovat a uploadovat, což je přes ADSL otázka několika hodin.

   Vymazat
  6. Pane Pecino, nikoho neobhajuji, je to muj nazor co osobni postoj, chcete-li.
   Pokud vyzaduji toleranci, musim byt sam toleratni.
   Hodnotit muzu predevsim jen na zaklada videa, protoze ostatni informace jsou z doslechu, a protokolum verit me odnaucil stav v tomto state.
   Proste na zaklade videa znam vetsi hovada, ale to znenamena, ze bych s takovou osobou sel treba na kavu. A stale rikam, soudci a statni zastupci by mely byt vyzrale osobnosti. Toto je jen dalsi dukaz, ze nejsou.

   Vymazat
 2. Nutno doposlechnout do konce. Chudák prokurátor Petrásek - tolik osob chce denně nahlásit pro přestupek, a oni mu unikají! I ta "blonďatá paní z velkejma kozama" neměla zájem o pana Petráska a jeho problémy (cca 21:40 - dle YouTube, ne dle kamery).

  Zajímavé jsou i jeho právní vývody: já před ní stál, tak jsem jí neomezoval.

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo je pan Přikryl, někdo z městské policie? (23:44 dle YT)
  Petrásek o něm říká strážníků, že je debil. Udělejte z toho kárné provinění a oficiálně to nahlašte Petráskovým nadřízeným. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že jste to napsal v mezidobí. :-)

   Vymazat
  2. Hovořit o pracovnici ÚMČ jako o "paní s velkejma kozama" a titulovat bývalého nadřízeného strážníku terminem "debil" je jistě kárné provinění, ale Petráskova šéfová už video, jak píše, viděla, takže pro ti je to res iudicata. Ale mohl bych ho poslat Ištvanovi; tím odvoláním mě Petrásek skutečně naštval, procesní právo-procesní neprávo.

   Vymazat
  3. Opravuji, mělo jít o pachatelku přestupku. Zřejmě má Petrásek s tímto druhem dam konflikty opakovaně.

   Vymazat
  4. Nabonzujte ho, zaslouzi si to!
   Vidim hned tri dobre body:
   1) reditel strazniku debilem
   2) odmitnuti dechove zkousky
   3) snaha zasahovat do rizeni a ziskavat informace
   Ze to jeho nadrizeni videli, nic neznamena. Nutno jim to oficialne dat jako podnet ke karnemu rizeni.
   Pokud podnet zazdi s veselym zduvodnenim, hned bude, ci zverejnit priste.
   BTW, kdy zverejnite uredni zaznamy? Je v nich neco pikantniho?

   Vymazat
  5. Zase pozde ... :-)
   Uz podruhe dnes s krizkem po funuse.

   Vymazat
  6. Dechovou zkoušku odmítl s odůvodněním, že je to "sprostý". Což chápu :-)

   Informace žádné nezískal.

   "Debila" ředitele jsem použil (viz aktualisace).

   Úřední záznamy budu teprve studovat, zdá se, že druhý je kromě datace zcela shodný se třetím.

   Vymazat
  7. Buďte rád pane Pecino, že si Petrásek nepůjčil gewehr od strážníků, případně netasil vlastní a přestupce (štěkatele) na místě neodsoudil a nepopravil, v případě odporu i s doprovodem.

   Vymazat
  8. Taková obava by byla pertinentní od rozměrů psa metr krát metr. V tomto stavu by nejvýš poškodil na paneláku fasádu, nebo někomu vysklil okno.

   Vymazat
  9. Vzpomněl jsem si na Švejka, je to arci už dlouho, co jsem ho četl, ale tam nějaký nepříčetný soudce odsoudil popraveného k trestu provazem, zakázal mu jakékoli rekursy a odvolání a trval na tom, že musí být okamžitě popraven na soudním dvoře na prádelní šňůře na věšáku. Nepřipomíná vám to někoho?

   Vymazat
  10. Ovšem, kausa pana Znamenáčka. Mně ale ze všech postav ve Švejkovi Petrásek nejvíc připomíná poručíka Duba.

   Vymazat
  11. Takhle se chovali příslušníci PSVB, kteří toho v hlavě moc neměli, doma byli pro smích, venku za blbce a chtěli se po pár pivech na někom zchladit.
   Jinap překvapivě solidní práce MP.

   Vymazat
 4. Já se domnívám, že na kárné řízení není, primárně, za své výroky, ale za to, že, když má tak blbou opici, tak se ve stavu opilosti pohybuje po veřejnosti a ještě se pouští do úředních úkonů.

  Pobíhající ratlík není násilný mord, či krvesmilstvo, aby to musel Petrásek notně řešit ve stavu, ve kterém se momentálně nacházel. Když se chci napít, o. k., nic proti: doma to asi u něj nejde, protože by ho manželka vykostila, přejela autem, a ještě zacouvala, tak buďto si najdu solidní podnik, kde alespoň trochu vystřízlivím, a nebo jdu rovnou domů, nedívám se vlevo ani vpravo, pokud nejde opravdu do tuhého, když už nosím ten s červeným límcem, ne?

  Ale v jednom je ten "výkon" dobrý - alespoň každý vidí, proč se tady děje, co se tady děje. Když má takový člověk o něčem rozhodovat, to je opravdu radost!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém podle mne není v tom, že se ožral a choval jako idiot, ale v tom, že když vystřízlivěl, tak se to z titulu své funkce snaží zakamuflovat. Začal lhát, manipulovat, korumpovat svědky, měnit úřední záznamy, pomlouvat a obviňovat... Většina našinců se někdy v životě ožrala a udělala ostudu (kdo ne ať první hodí kamenem:) ale normální člověk se omluví (zvláště, když se vlastně kromě řečí nic nestalo) a život plyne dál.

   Hanebné podle mne není to, jak se choval za ožrala, ale jak se chová nyní.


   cnemo

   Vymazat
  2. To samizrejme, s tim souhlasim, ale za to, jak se chova nyni, jej nikdo n3potresta. Za to, co udelal pred tim, mozna ano.

   Vymazat
 5. Exšéf Městské policie Brno u strážníků skončil, chystá se opět k soudu
  http://brno.idnes.cz/exsef-strazniku-prikryl-vypoved-dqj-/brno-zpravy.aspx?c=A140405_183023_brno-zpravy_hro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přikryl

   Šlo mi o princip, hájil u soudu exšéf strážníků zahlazování pokut
   http://brno.idnes.cz/exsef-strazniku-prikryl-opet-u-soudu-d8d-/brno-zpravy.aspx?c=A140610_2072490_brno-zpravy_daj

   Bývalý šéf strážníků nechodí k soudu, soudkyně se bojí tlaku vlivných
   http://brno.idnes.cz/sef-strazniku-u-soudu-0u4-/brno-zpravy.aspx?c=A140306_2042021_brno-zpravy_mich

   Je to řešitelné, říkal šéf strážníků přátelům. Pak jim mazal pokuty
   http://brno.idnes.cz/odposlechy-v-kauze-prikryla-d1w-/brno-zpravy.aspx?c=A140515_2064850_brno-zpravy_mich

   Odsouzenému šéfovi strážníků našlo Brno novou práci u městské firmy
   http://brno.idnes.cz/prikryl-dostl-praci-od-mesta-dgu-/brno-zpravy.aspx?c=A140502_2061445_brno-zpravy_mich

   Šéf brněnských strážníků popřel zneužití pravomoci, chybovali prý jiní
   http://brno.idnes.cz/sef-strazniku-poprel-ze-by-zneuzil-pravomoc-f3c-/brno-zpravy.aspx?c=A130828_1970104_brno-zpravy_ekr

   Vlivní, kterým podle spisu Přikryl promíjel pokuty, si nic nepamatují
   http://brno.idnes.cz/prikryl-u-soudu-v-brne-06v-/brno-zpravy.aspx?c=A140408_2054389_brno-zpravy_kol

   Vyhledání dokumentů na svou obhajobu zadal podřízeným
   http://brno.idnes.cz/sef-strazniku-poprel-ze-by-zneuzil-pravomoc-f3c-/brno-zpravy.aspx?c=A130828_1970104_brno-zpravy_ekr

   Vymazat
  2. A bude tedy pravomocně uznán debilem? Pokud ne, je to zajímavé a ilustrativní, leč irelevantní.

   Vymazat
  3. Je to relevantní k dokreslení situace v Brně, tedy k falšování úředních listin, porušování pravomocí veřejných činitelů, atd.
   Jak se o Přikrylovi vyjadřuje Petrásek, je problém Petráska.

   Vymazat
  4. To jistě. Za několik dnů bude zveřejněno rozhodnutí Nejvyššího soudu v dané věci, a z něj se dá dohledat, zda Petrásek náhodou Přikrylovo stíhání sám nedozoroval: to by bylo obzvláště pikantní zjištění.

   Vymazat
  5. Za zahlazování přestupků dostal exšéf strážníků Přikryl podmínku a pokutu
   http://brno.idnes.cz/jaroslav-prikryl-u-mestskeho-soudu-dbc-/brno-zpravy.aspx?c=A141022_100517_brno-zpravy_daj

   Vymazat
  6. Byl tam prý jiný SZ než Petrásek; škoda, mohli si toho "debila" vyřídit na chodbě ručně.

   Vymazat
 6. Jsem překvapen korektním jednáním strážníků. Opravdoví andělé, možná varováni centrálou ať si dávají moc dobře bacha, ale přesto. Pro SZ záznam absolutně není lichotivý. Neřekl bych ale, že se dopouští něčeho nezákonného.
  Považuji za nešťastné, že tuto kauzu spojujete s Hitlerovými projevy. Jako by vám nezbývalo už nic jiného než stěžovat si na několik sprostých slov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to jeho volba. Mohl nás nechat na pokoji. Místo toho podal v naprosto nesmyslné kause odvolání a tím nás připravuje o další čas a prostředky. To je jistě jeho procesní právo, ale naše je zase zveřejnit na něj kompromitující materiál.

   Vymazat
  2. Bylo by velmi problematické, kdyby vznikla domněnka, že se SZ neodvolal jen proto, že zveřejníte - podle vás - kompromitující materiál. Pod takovou výhrůžkou se SZ prostě musel odvolat, i kdyby třeba původně nechtěl. To se dalo předvídat - pokud doufáme, že systém není úplně zkorumpovaný.

   Vymazat
  3. Mel jsem za to, ze po vyhrane kauze dostanete prostredky zpet. Na druhou stranu, pote co se sam nevyloucil, bych videl jako krajne nepatricne v kauze nepoktracovat. Rekl bych, ze kvuli vlastni hlouposti mu nezbylo nic jineho, aby nebyl podezrely z nadrzovani (pokud to neodpovida a jmenuje se to opet jinak, tak me prosim opravte).

   Vymazat
  4. Ale i to je jeho volba. Měl se vyloučit, námitka podjatosti byla podána a absolutně nic mu v tom nebránilo, proti jeho usnesení by nikdo stížnost nepodal. Jestliže to neudělal, nemůže se divit nepříznivým důsledkům.

   Doplňuji, že nešlo o výhrůžku, takovými methodami nepracuji (nehledě na to, že bych se tím mohl dopustit trestného činu).

   Vymazat
  5. Guidemedia má stále zablokovaný účet a může podnikat jen ve zcela omezeném rozsahu; v současné době už čelí daňovým exekucím, protože nemá na splatné daně. Tuto ztrátu jí nikdo reálně nenahradí.

   Vymazat
 7. K vyhruzce, mozna to neni spravne pravicinou, nicmene pokud nekdo moji osobu muze nejakym materialem kompromitovat, tak me to tedy ohrozuje a nemusi rict ai slovo.
  Sice tu asic schazi akt: "hele mam tu to video, a zverejnim ho, kdyz ...".
  Rekl bych, ze to je jasne neverbalni komunikace, jako v sachu.

  Jak byste takovou situaci popsal?
  Osobne bych tipoval, se si veril, ze se k videu nedostanete.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak byste takovou situaci popsal?

   Když A ví, že když něco udělá, B udělá něco jiného, není to ze strany B výhrůžka, nýbrž fact of life.

   Osobne bych tipoval, se si veril, ze se k videu nedostanete.

   Přesně tak, v poslední chvíli ho podrazila Sedláčková, které došlo, že to nepůjde tak hladce, jako si původně bratři a sestry v triku mysleli, a košile potíží s policí, MV a dalšími institucemi jí byla bližší než kabát dobrých vztahů s MSZ.

   Vymazat
  2. Právně je to vztah non facio ut non facias: zná mě a mohl s velkou mírou jistoty předpokládat, že když odvolání nepodá, řeknu si, tak dobře, uznal porážku a ví, že odvolací řízení, bez ohledu na výsledek, už by vydavatelství zřejmě finančně nepřežilo, tak se pro jednou zachoval slušně, proto má právo na trochu slušnosti i on, a dám video do šuplíku. K vydírání to má daleko, ale žádoucí to stejně není: proto se měl vyloučit.

   Vymazat
  3. Dekuji.
   Jinak tam melo byt: "... ze si veril,..." .

   Vymazat
 8. Ac se to muze zdat malo uveritelne, odvolani jsem nepodal.

  OdpovědětVymazat
 9. No tak to zacina byt zajimave. (ted myslim anonyma v 21:57)

  Co jsem chtel puvodne rict - v prvni minute jsem zadne priznani k statnimu zastupitelstvi nezaslechl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zcela na konci první minuty, jak vykládá, že je kvůli tomu ve vchodě populární (což mi pro změnu připomnělo poručíka Troníka z Černých baronů).

   Vymazat
  2. Mně se zas vybavilo "..a pan správce, ten byl malinko veselej."

   Vymazat
 10. Karel Novotný (Sandick2@seznam.cz)

  Chovanec Vašeho ústavu Petrásek

  Dnes 19. 10. 2014, 0:06:50

  Komu: posta@osz.brnm.justice.cz
  g
  K rukám městské státní zástupkyně v Brně v kopii pro Krajské státní zastupitelství v Brně, Mozartova 18/3, Brno, 60152 Brno


  Paní městská státní zastupkyně, viděl jsem výstup státního zástupce Petráska na blogu PARAGRAPHOS, p. Peciny. Myslíte si, že volné pobíhání po svobodě pana Petráska bez dozoru nejméně dvou zřízenců a bez svěrací kazajky je vhodné a je dobrou reklamou Vašemu úřadu? Dle mého skromného názoru je tento jedinec nebezpečný a mentálně nedostatečný. Žádám Vás o urychlené přešetření celé situace a vyvození patřičných personálních opatření.
  P.S. Takový debil přeci nemůže reprezentovat stát. Je ostudou celého stavu a jako státní zástupce by měl být s okamžitou platností odvolán.
  Karel Novotný

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jak se odvolávají státní zástupci? a co to je okamžitá platnost? to jako, že nebude připuštěn opravný prostředek?

   Vymazat
 11. Viděl jsem poslední část vystoupení komika Petráska. Je to ale fakt kokot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. asi potkal píču

   Vymazat
  2. :-)) Přítelkyně osoby, proti které jste vedl žalobu je pro vás píča a vy chcete tvrdit, že nejste zaujatý.

   Vymazat
  3. asi si pletete dvě osoby dohromady

   Vymazat
 12. Kolem první minuty SZ říká, pokud dobře rozumím, že měl šest piv. Neuváděl při pozdější výpovědi pouze 3-4 piva? (Ve výpovědi též uvadí, že měl kraťasy, zatímco to byly dlouhé kalhoty s jednou ohrnutými nohavicemi.)
  Strážník paní Š objasňuje definici opilce. Zajímalo by mne, zda podle něj SZ opilec byl anebo nebyl.
  Jak daleko se ten pejsek vzdálil od výběhu? Jeden metr, 3-4, nebo 20-30?

  OdpovědětVymazat
 13. ač se to zdá neuvěřitelné, je to tak - na druhém videu je skutečně přítelkyně úspěšného třicetiletého muže

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omyl - pětatřicetiletého

   Vymazat
  2. Ano asi ano,měl jsem tu čest jí vidět u soudu,krásá žena,usměvavá,na videu to snad M Š.

   Vymazat
 14. Petrásku, ty nejseš kokot ani píča, jsi jen čuráček s přebujelým egem a totální póvl. Věř tomu, že tohle jsem ještě nikdy nikomu neřekl, ale kvůli tobě rád udělám výjimku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak znám situaci v místě, zanedlouho budou strážníci MP Brno vyjíždět na Černého 35 znovu, tentokrát k případu brutálního zfackování devětatřicetiletého J. P. o pět let mladším P. K.

   Ale nechme to na nich a věnujme se spíše tomu, jaké nové argumenty Petrásek do odvolání včlenil. Opravdu se na jeho práci těším.

   Vymazat
  2. No možná jsi to zatím nikomu neřekl Pavle, ale určitě už jsi to někomu napsal, že? Pan Jordánek by asi mohl vyprávět :-))))

   K vizi pana Peciny: to zas bude prostor pro medializaci, že?

   Vymazat
  3. Nejsem Pavel, neřekl a ani nenapsal jsem to ještě nikomu.

   Vymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 16. Dekuji p. Pecinovi za zdroj vyborne zabavy, pripravit ta videa k pouzitelnosti na webu jiste dalo dost prace.
  Petrasek ale nebyl tak opily, jak se zprvu uvadelo, ano, pod parou, alkoholem uvolneny, agitovany, ale s takovymi bullies se da jednat.. Myslim, ze ja bych problem nemela, podobne situace jsem zazila, jelikoz muj pudlik byl doterny, znecistoval manikurovane travniky a honil kocky. V pravu podle mestske vyhlasky sem nebyla a tak jsem se omlouvala a vzdy to skoncilo pratelskym popovidanim.. Mam dojem, ze Petraska, ktereho pani Sarka poznala, stacilo nechat vykecat, dat mu za pravdu, pochvalit ho za obcanskou bdelost a bylo by po konfliktu.
  V celem ncidentu mi vychazi jako nejsolidnejsi meststi straznici, jejich prace je opravdu na profesionalni urovni...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, ani se nechce věřit, že ti samí strážníci poté začali na přání Petráska, případně jeho šéfky, falšovat úřední záznamy. První dojem ale často klame.

   Vymazat
  2. Jsem velmi zvědav na to, co zfalšovali. Šlo opravdu o víc, než chybu v pravopise?

   Vymazat
  3. Prvne se nic nezměnilo, když to bylo neudržitelné, tak se změnilo jen jméno, když i to bylo neudržitelné, tak jen opravovali hrubky... Ano, šlo jen o chybu v pravopisu...

   Vymazat
  4. Přesně tak. Aby se opravila jedna písařská chyba, bylo nutné vypracovat zvláštní úřední záznam. Ta o Budulínkovi je taky dobrá.

   Vymazat
 17. Dostal jste oba video záznamy s povolením k volnému rozšiřování? To mne překvapuje. Dali k tomu jak JP tak MŠ svolení, anebo na to neměli žádný vliv? Kdybych byl jedním z nich, tak bych určitě se zveřejněním (na youtube, ale i jinak) nesouhlasil.
  Uvědomila si Vaše klientka, že ten film na internetu zůstane na věky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O mou klientku se, prosím, nestarejte, a Petrásek, cítí-li se poškozen, může podat žalobu na ochranu osobnosti. Podotýkám, že něco jiného by bylo, kdybychom ho natočili skrytou kamerou skrytou v půllitru u Gogola, a něco docela jiného , jak se chová coby oznamovatel přestupku.

   Vymazat
  2. Nevim, co by bylo treba na policejnim zaznamu falsovat, ale uznavam , ze jedina nadeje pro obhajobu je technikalita...Vinne jsou podle mne obe strany. Prvni z poruseni mestske vyhlasky a druha z porusovani obcanskeho souziti..

   Vymazat
  3. Petrásek je pravomocně nevinen, takže zbývá vina druhé strany, o níž se dosud nerozhodlo: ale nepochybuji o tom, že trest bude přísný, takže budete spokojen. A ano, obhajoba se bude bránit, mimo jiné poukazováním na mírně řečeno nestandardní způsob vedení spisové dokumentace.

   Vymazat
 18. No, podle mne p.Petrasek pouzil neumerne sily, rozhodnuti soudu nehodnotim.
  Vymenovani soudnich dokumentu bez upozorneni na originalni versi je v justici nepripustne, v tom ma obhajoba sve trumfy..
  V Cesku nemate soudni proces zvany "countersuit" ?

  OdpovědětVymazat
 19. Nějak mi asi něco uniklo- nedávno se tady řešilo, že ve spisu došlo k falzifikaci protokolů a že zmizela ta videa. Jaká byla jejich historie? To někdo náhodou našel DVD v šuplíku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úřad se zalekl narůstajících potíží a umožnil mi nahlédnout do druhého spisu, kde úřední záznamy i DVD byly.

   Vymazat
 20. Nejhorší je, že různí Petráskové, Láznové a spol. nejsou žádná výjimka, ale spíš průměr české justice, a takovýhle lidský odpad, který by v normální společnosti mohl maximálně vyvážet popelnice, rozhoduje o osudech druhých a posílá je do kriminálu.

  -es-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl jsem se vyjádřit podobně, -es- mě předešel a napsal to naprosto přesně.

   jarda

   Vymazat
  2. Leon Kreutzfeld20. října 2014 10:40

   Snad proto ma povolani popelare nebo WC managera v ceske spolecnosti vyssi prestige nez povolani soudce nebo statniho zastupce. Kdyby pan Petrasek se zivil cepovanim piva U Gogola tak by byl mozna ve svem vchode jeste popularnejsi nez dnes.

   Je smutne videt jak korumpujici moc a alkohol rozeziraji charakter cloveka, zvlast staniho zastupce v demokraticke zemi, ktery by mel byt co se charakteru tyce leadrem spolecnosti.

   Vymazat
 21. Tak sem zhlédl tohle video, tak jestli Petrasek není sám, a vlastně reprezentuje průměr české justice, tak to je v pr...Věřím tomu neboť sem pár soudů viděl.Např.Ivo Svoboda v kauze koncertů, byl taky komik, nebo sem zažil soudkyni po kocovine jak soudila.Vše chtěla mít rychle za sebou.Jakkoliv připomínky ji otravovali.Prostě neuvěřitelná justice a to jsem na rozdíl od p.Pana Peciny viděl velmi málo i to je na pováženou.Po Videu s Petraskem taky začínám mít pocit že státní zastupce není profese ale diagnóza.

  OdpovědětVymazat
 22. Jak múže státní zástupkyně Jirásková zasahovat do pravomoci jiného, nezávislého orgánu, v tomto případě přestupkové komise? Zasílat jim instrukce a prosby jak mají celou záležitost vyřešit???!!!! Tady je něco schnilého. To je dle mého názoru pořádná kráva a ten její Poskok Petula nebo jak se jmenuje je opilecké hovado pair excelanse, Oba zbavit funckí a k lopatě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to zjevné překročení pravomocí. Jirásková není oprávněná rozhodovat o tom, zda existuje důvodné podezření, že se Petrásek dopustil trestného činu; to je pravomoc policie a dozorujícího státního zástupce, který by ovšem nemohl být z MSZ v Brně, ale z jiného OSZ, jemuž by se byl dozor nad vyšetřováním delegován. To už se mohli zeptat samotného Petráska, jestli spáchal trestný čin.

   Vymazat
 23. Oravdu zážitek, pane Pecina děkuji a pokračujte!

  OdpovědětVymazat
 24. Kousnutí dítěte psem majitelka odmítala
  http://prazsky.denik.cz/nehody/kousnuti-ditete-psem-majitelka-odmitala-20141105.html

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>