DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 16. září 2014

Vláda luští šifry

Úřad vlády mi ochotně poskytl požadované informace (vyrozumění, dokument): je z nich zřejmé, že v důsledku naprosto nesmyslného zadání bude podojen nikoli kozel, nýbrž daňový poplatník, a to o bratru čtyři miliony korun. Nu což, nepochybuji, že za takovou sumu postaví v Brně nejméně megaqubitový kvantový počítač.

4 komentáře:

 1. To je vtip na tema jeste vetsi blbec nez jsme cekali?

  OdpovědětVymazat
 2. "Předmětem řešení projektu je vytvoření nástrojů programového a elektronického vybavení pro určení typu šifrované komunikace, její následné dekódování a vyvinutí nových metod a nástrojů pro odhalování a vyšetřování případů kybernetické kriminality a ochrany informačních systémů před kybernetickými hrozbami. Výsledky projektu budou využity v rámci bezpečnostních složek státu."

  Zase nevypada tak spatne. Otazka je, co se tim udela, ale jinak to nevypada na tunel.

  Jinak ne kazdy pouziva TrueCrypt, ktery ani NSA nedokazala rozsifrovat.

  OdpovědětVymazat
 3. Pořád si nejsem jistý, zda je to opravdu taková blbost. Jde to, o co jim jde doopravdy. Je spousta "bezpečných" aplikací, které se nabourat dají. Navíc může jít do jisté míry o černý projekt, kdy vědí, co chtějí, ale nechtějí to psát do běžně přístupné dokumentace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take si rikam, ze ten papir z vlady je jen nesmysl pro absolutni laiky-neznalky, aby se to schvalilo.

   MH

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>