DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 21. září 2014

Kausa Vlajka EU se odsouvá

Vzhledem k onemocnění Roberta Cholenského, obhájce paliče eurovlajky Jakuba Svobody, bude na úterý 23. září nařízené hlavní líčení pravděpodobně odročeno. Pro následující týden se proto budeme muset spokojit se sporem Petrásek v. Coco, avšak v dalším následují tři jednací dny monstrprocesu Power a poté obnovené hlavní líčení Lid v. Samolepkoví zločinci.

Nový termín hlavního líčení včas oznámíme.

Aktualisováno.
Tím víc se ovšem mohu věnovat kause ratlík; připravil jsem a septuplicate vytiskl katastrální mapu, do níž budou jednotliví účastníci konfliktu zakreslovat podrobnosti události: trajektorii psa, místo prvního zaštěkání, směr dorážení, dráhu ústupu napadeného – prostě velký právní případ, hard case, jak má být!

Aktualisováno.
Soud odročit odmítl, HL se koná.

49 komentářů:

 1. Bude soud v případu Petrásek vs. Coco přihlížet k francouzských případům, které jsou reflektovány ve filmu Hodina prasete?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím. Jsem z toho poněkud nervosní, to víte, tak velký případ nemá člověk každý měsíc. Taktiku budu ještě konsultovat s klientem (Coco).

   Vymazat
  2. myslíte ten známý bystrcký soud ?

   Vymazat
  3. Ano. Lidový. A upřímně, raději bych zůstal v Praze a řešil něco jednoduššího, třeba obnovu u Pechance. Tohle bude opravdu náročné.

   Vymazat
 2. Děkuji za upozornění. Těšil jsem se na líčení 3 T 45 / 2014 a už takticky shlédl film Giver abych se naladil k soudní jednání. http://www.csfd.cz/film/238053-darce/ Kamínek

  OdpovědětVymazat
 3. Kdo jste chtěli jít na spálený hadr do prahy,nezoufejte.Zítra můžete přijít do Bystrce.Sraz pro veřejnost 11:30 před Radnici.Mohou přijít i účastníci prague pride, pohladit si Petraska:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaka byla ucast?

   Vymazat
  2. Účast veliká nebyla.Dalo se to čekat,když v praze je"konkurence"spaleneho hadru.Nicméně nějaká autogramiáda proběhla.Jen taková perlička, v podobě najizdeni empiku na účastníky.Mají v budově Radnice služebnu.Jinak nic zásadního.

   Vymazat
  3. A vysledek?

   Vymazat
  4. Odročeno,Umc prý odmítla poskytnout video nahrávku mp.Kdyby šlo o běžné občany je rozhodnuto i hned, jelikož se jedná o st.zástupce, tak to je jiná.Víte jak se to říká:Všichni jsme si rovni Ale někteří jsou si rovnější.Ostuda p.Petraska se jim jaksi nehodí

   Vymazat
  5. Obe prestupkove kauzy odroceny?

   Vymazat
  6. Já tedy vím o Coco cause.Další nevím.

   Vymazat
  7. Jestli myslíš to 2.kauzu Hadr Eu, tak to by mě taky zajímalo jak to dopadlo.Max by to měla být prestupkova kauza Ale je z toho Soudní kauza.

   Vymazat
  8. Ale ne. Myslim majitelku Coca (pes na volno mimo vybeh - tedy pred domem) a Petraska (napadeni majitelky Coca). Tady koukam vladne pekna neinformovanost;-)

   Vymazat
  9. Aha,myslel sem že to řešili jako 1.kauzu.Nevím že to rozdělili na 2.části.Podle toho co říkal p.Pecina, pokud jsem pochopil správně, tak je to odročeno komplet.Byl sem před Umc.Přestupky na rozdíl od soudů se neřeší verejně.p.Pecina určitě o tom napíše podrobněji.

   Vymazat
  10. Bude článek, zvuk a fotografie klienta (Coco) stylově před hospodou, kde se Petrásek v den konfliktu opil.

   Vymazat
  11. A samozřejmě se třemi mapkami; na jedné je zeleně vyznačena i trasa útěku poškozené před Petráskem, mezi paneláky.

   Vymazat
  12. Takže vážení. Pan Pecina sice vtipkuje (a nepochopitelně s ohledem na význam kauzy Coco a předchozí praxi ještě nevytvořil na toto téma samostatný článek), ale jediné, co teď ví, je to, že majitelka Coco (bůh ví, zda se to má skloňovat) Marcela Šteflová se dnes verdikt ohledně svého údajného přestupku nedozvěděla. Patrně proto, že celá přestupková komise se třásla strachy před mocným státním zástupcem a je tedy třeba jí kauzu odejmout a přidělit jiné přestupkové komisi, nejlépe v jiném kraji. Tedy jinými slovy, byla z jeho strany vznesena námitka podjatosti. Jak dopadl obviněný Petrásek netuší. Proto nechává diskutující v blahé nevědomosti, že kauza byla odročena, nahrávka neposkytnuta atd., aniž by jim sdělil, že Coco (zastoupen majitelkou) ještě pokutu nedostal a co se týče Petráska, že neví ani to, zda to dnes skončilo či nikoliv.

   Hana Petrásková


   P.S. Dnes Coco u Gogola (to je ta hospoda) nebyl. Zřejmě ten dnešní výsledek ještě nevydýchal.

   Vymazat
  13. Coco byl pouze před Gogolem, protože jde o luxusní podnik, kde otevírají až ve dvě. Vše se dychtivá veřejnost dozví vzápětí.

   Vymazat
  14. Prej luxusni podnik. Gogol je tak ctyrka, ovsem s detskym hristem, zahradkou a siroko daleko skoro zadnym autem. Takze tam v lete chodi ctvrt Bystrce s detmi.

   Vymazat
  15. hřiště, vchod a zahrádka nejsou bohužel ze streetview vidět - jistě, každý podnik vyfocený ze zadní strany vypadá skvěle :-)

   pro lepší představu

   http://files.ugogola.webnode.cz/system_preview_detail_200001392-e22cfe326c-public/DSC_0026.jpg

   http://files.ugogola.webnode.cz/system_preview_detail_200001398-7ca897da1e-public/P1030219.jpg

   http://files.ugogola.webnode.cz/system_preview_detail_200001398-7ca897da1e-public/P1030219.jpg

   a jako bonus

   http://foto.czechpubs.cz/foto.php?id=3927

   Vymazat
  16. Paní Petrásková, Váš ožralý manžel by mojí přítelkyni omezoval a napadal jen jednou. Nestydí te se za něj?

   Vymazat
  17. Tedy jinými slovy, byla z jeho strany vznesena námitka podjatosti.

   Pane Petrásku, kdopak vám tuto informaci z neveřejného ústního jednání sdělil. Nechci vás strašit, ale ona to už přestává být legrace. Jestliže kupř. městská policie poslala 9. 7. úřadu úřední záznam a ten je datován 13. 8., něco tady nehraje, a jeden by si mohl myslet, že ten původní je vůči vám nelichotivý a musel být přepracován. Tohle jste nevychytali, broučci.

   Vymazat
  18. Zdvořile podotýkám, že byste nebyl první státní zástupce, který musel skončit, protože se snažil ovlivňovat přestupkové řízení ve vlastí věci.

   Vymazat
  19. Zřejmě se celá MP Brno třese před státním zástupcem. A on o tom třeba ani neví :-))

   Vymazat
  20. Přijměme tedy hypothesu, že vše proběhlo regulerně a nikdo na nikoho nečinil nátlak. Budiž. Ale pak chci vysvětlení, proč městská policie předělala úřední záznam, a proč byl do spisu založen ten nový a nikoli ten původní. Prosím, máte prostor.

   Vymazat
  21. To by asi chtělo ten původní a ten předělaný vidět. Případně napsat více podrobností.

   Vymazat
  22. Ten původní jsme nikdy neviděli, předělaný právě anonymisuji a připravuji k publikaci. Zatím bych to viděl na zneužití pravomoci úřední osoby, ale nevylučuji rekvalifikaci. Co vy na to jako odborník, pane Petrásku?

   Vymazat
  23. Petrásek na to nic :-)

   Vymazat
 4. Dejte do mapy grafické měřítko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo rovnou schematickou animaci, kde by se na mapovém podkladu pohyboval Coco s Petráskem podle svých výpovědí.
   A vítězný scénář by pak aktéři sehráli naživo přímo v Bystrci.

   Vymazat
  2. Ve filmu Kajínek se policie připravuje k útoku na panelák, a má tam 3D visualisaci toho domu. Něco podobného by se hodilo.

   Vymazat
  3. Jestli budete programovat ten engine, nezapomeňte na možnost cheatů .. teleportace, viditelnost přes stěny, nestejný běh času na různých místech. Bez toho se v PEX kausách neobejdete. Tyto cheaty budou samozřejmě dostupné jen té správné straně, deprivovaná hovada budou muset paneláky obcházet a mnohdy i pěkně rychle běhat.
   Můžete to pak zabalit do hry na téma pravicový extremismus v Čechách a na Moravě. Bude to taková kombinace akce, RPG, strategie a soudního simulátoru.
   Pro misi pečení závadových perníčků budete ovšem potřebovat simulátor trouby a vykrajování těsta. Ale ovládejte se - žádné hračičkovské realistické retro, aby vám všichni hráči nezůstali uchváceni ve virtuální kuchyni a nepekli tam kákenkrojce!

   Vymazat
 5. Obhájce se dostaví navzdory nemoci, nebo se bude konat HL bez něj?
  Jsou nějaká obecně závazná procesní pravidla nebo je to čistě na libovůli soudu? To by pak mnohdy stačilo obhájce nakazit nebo mu narazit kostrč a bylo by souzení o poznání snazší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by mne taky zajímalo, co se tam bude zítra dít…

   Vymazat
 6. Pokud bude obviněný trvat na svém advokátovi a nemoc byla soudu oznámena předem tak musí být takový polovičatý proces prohlášen za neplatný, ne? Pokud si teda obviněný nenechá vnutit soudkyní podstrčeného advokáta ( který prezentuje tu 2% úspěšnost) Je slušnost pro nemoc posunout soud, aby jedna strana nebyla předem v nevýhodě, nebo jak to vlastně chodí? Kamínek

  OdpovědětVymazat
 7. Pardon, ale obhájce má zásadně i nadále povinnost zajistit obhajobu, v případě onemocnění prostřednictvím substituce jiného advokáta.

  Ale srovnej Ústavní soud II. ÚS 2448/08: "Právo na obhajobu v sobě zahrnuje i právo žádat o odročení úkonu trestního řízení včetně hlavního líčení pro překážky na straně obhájce z toho důvodu, že obviněný žádá přítomnost zvoleného obhájce. Pokud tedy obviněný žádá o odročení hlavního líčení z toho důvodu, že se jeho obhájce z objektivních důvodů nemůže k hlavnímu líčení dostavit, aniž by se jednalo o zjevnou obstrukci, je zásadně namístě takové žádosti vyhovět."

  Nutná obhajoba to asi není, že ?? Čiže asi se to bude konat i bez obhájce.

  Btw se mi zdá, že ÚS kdysi vázán názorem zez Strassbourgu dokonce řekl, že i když jde o zjevné obstrukce, pořád se "musí zkoumat", tam ale šlo o námitku podjatosti. Utkvělo mi to v paměti i díky tomu, že skutkový základ zahrnoval 25x zmařené hlavní líčení z nejrůznějších důvodů včetně tvrzení obžalovaného, že měl před lety s předsedou senátu intimní styk :-)

  Ale k ničemu Vás nenavádím :-))

  VR

  OdpovědětVymazat
 8. Na soude zaznelo zajimave vysvetleni neuznani neschopenky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. sem s ním prosím, ať se taky pokocháme tou perlou....

   Vymazat
 9. Pani soudkyne si neschopenku vylozila tak, ze advokat je zamestnanec spravy socialniho zabezpeceni, coz ji prislo podezrele a pokladala neschopenku za neverohodnou.
  A nepil jsem a nedelam si legraci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Moskvě na školení přísných soudružek se říkalo poručíme větru dešti a Mgr. Robert Cholenský si dovolí svévolně onemocnět. Soudružka soudkyně by možná oko přimhouřila, když je ta demokracie, ale advokát bez stranické knížky je nevěrohodná osoba s kterou je potřeba bojovat. Kamínek

   Vymazat
 10. Státní zástupkyně vrhala směrem k SDH v publiku takové pohledy, že kdyby to bylo natočené na videu, dala by se to použít k námitce podjatosti. Prostě SDH jsou SDH.
  V kombinace se zde již citovaným problémem s domnělými nedostatky průkazu práce neschopného (nebo jak se to oficiálně jmenuje) z toho vznikla dobrá fraška.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký je výsledek? Děkuji

   Vymazat
 11. Odpovědi
  1. Jinak to snad ani nemohlo dopadnout.Jen se divím soudkyni že soudni jednání neodrocila dřív na základě nemoci advokáta.Soud tímto zbytečně mrhá finančními prostředky daňových poplatníků.Jestli si myslí že příště příznivci Jakuba neprijedou, tak to je na omylu.Důvod soudkyně neuznani neschopenky je absurdní.Ona tím vlastně řekla že správa sociálního zabezpečení je neverohodna! Tak že úřední osoba tímto pomluvila uřad.Tak by se to taky dalo pochopit.

   Vymazat
 12. Já myslím, že s tím úředním záznamem se to vysvětlí. Nedávno jsem si myslel, že už jsem se konečně dostal na kobylku OSPODu. Napsali totiž vyjádření a poslali je do soudního spisu ve věci výkonu rozhodnutí. Jenže to nedomysleli a uvedli v něm věci, které se nehodily do opatrovnického řízení. Tak je vynechali a stejný dopis, s čj., datem, podpisy... ale v jiné verzi poslali do druhého spisu. Vysvětlení se kterým se soud spokojil - pracovnice omylem poslal koncept dopisu. I kdybych věřil tomu, že bába z OSPODu po třiceti letech si píše koncepty, nevím od kdy se píšou na hlavičkový papír, dávají na ně razítka, čj. a spolupodepisuje je nadřízený. Když jsem namítal aspoň podjatost a jiného opatrovníka, dozvěděl jsem se z krajského soudu, že OSPOD je účastník řízení a ten není povinen mluvit pravdu. Nedostatek morální integrity je předpokladem výkonu funkce a lež pracovní metodou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad je aspoň zaděláno na ústavní stížnost ??
   VR

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>