DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

neděle 1. června 2014

V úterý znovu k soudu

Komu by nestačilo pondělní hlavní líčení s protistátní spikleneckou skupinou Pavla Kamase a spol., může zajít v úterý ve 13.00 hod. k brněnskému městskému soudu znovu. Souzen je politický projev německého prvomájového řečníka Robina S.: do fase hlavního líčení se dostal za pouhé tři roky a jeden měsíc od spáchání zločinu – bravo, Jene Petrásku!

O případu jsme psali zejména v souvislosti s vynuceným podpisem obviněného, který neumí česky, na policejním protokolu, ale k vidění budou i jiné atrakce. Příkladmo Petráskova obžaloba, která sice se strasserovskými tričky spektakulárně pohořela, ale vytvořila konstrukci, že tričko je trestné pouze v kontextu se zněním projevu. A také ovšem kabaretní výstup Ivo Svobody, jehož znaleckým posudkem se čtenáři rovněž mohli potěšit.

Takže v úterý v jednu odpoledne v justičním paláci v Brně, páté poschodí, jednací síň č. 54!

14 komentářů:

 1. Leon Kreutzfeld2. června 2014 12:39

  Zrovna ctu, ze v nejblizsich dnech dorazi na olomouckou linguistickou konferenci i Noam Chomsky. Mel by si dat pozor, aby tam neco prostorekeho nekvakl, protoze az dostane znalce, tak mu budou veskere jeho linguisticke znalosti k nicemu.

  Jestlipak ten pan vubec vi, kam se vlastne vydal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chomski se tady v te rude baste v centru Evropy muze citit zcela bezpecne, tim spis na rudem severu Moravy.
   Zrejme jste si nevsiml, ze tady justice sikanuje socialisty (ci jejich udajne sympatizanty) pouze nacionalni. Ty intenacionalni naopak hycka. Staraji se o to jejich soudruzi internacionalni socialiste v justici.
   Takze Chomski bude na severni Morave tak moc bezpecny a tak moc mezi svymi, jak malokde...

   Asi bude v Olomouci davat lekce oikofobie a vysvetlovat jak si nepripadat jako blbec, ale ideologicky guru, kdyz lze na cele kolo (Treba kdyz Polpot vrazdil statisice lidi a Chomski do novin vykrikoval, ze to neni pravda a ze to je hnusna imperialisticka propaganda ...)

   Vymazat
  2. Leon Kreutzfeld2. června 2014 13:37

   Mozna neznate tu znamou historku s nazvem Faurisson affair. Vzdalene to pripomina tu Beerovu affairu s nedostatecne servilnim kommentarem. Skoro si rikam, jestli by za to Chomsky taky nebyl v Cesku obvinen z podpory a propagace. Ve Francii si to Chomsky taky pekne odskakal ale pokud vim, zavrit ho tam nechteli.

   Ale to nevadi, ze to neznate, ja zas neznam tu historku jak Chomsky podporoval Pol Pota.

   Vymazat
  3. To je narosto smesne srovanavat. Chomksi neni stihan urady sve vlastni zeme, tam si naopak zije v peknem komfortu a pohode prominentniho levicaka.
   nejaky 3 mesicni trest kdesi v zapadakove Evrope je pro clena americke elity naprosto smesne, v podstate je to spis Chomskeho marketing, proti likvidacni kampani a kriminalizace jakou vede UOOZ a statni zastupce zeme, ve ktere Beer a spol ziji...

   Delat z Chomskeho disidenta je naprosto smesne a srovanavt jej z kauzou Beer jeste smesnejsi

   To s obhajobou Polpota v dobe jeho nejvetsiho teroru neni zadna historka ale jeden z mnoha strepu ze zivota prominentniho marxisty, ktery nejvice kritizuje zemi, ve ktere zije a kde ma nejvice svobody...

   Vymazat
  4. Leon Kreutzfeld2. června 2014 14:56

   Chomsky se zastal popirace Faurissona a za to si vyslouzil potize ve Francii, pokud vim nikoliv pravniho charakteru. Beer dostatecne prikre neodsoudil Hitlera, a za to se dockal od statu pokusu o ekonomickou likvidaci a potizi legalniho charakteru. Ja tam na rozdil od Vas vidim paralelu.

   Rozdil je snad v tom, ze naivni American Chomsky na konci 70. let vystoupil proti zazite evropsko-asijske praxi, ze zavaznou versi historie urcuje a vynucuje stat, zatimco pouceny Cech Beer to mel davno vedet. Nebo snad zil poslednich 100 let v Americe nebo na Marsu?

   Domnivam se, ze podobne tomu bylo u Chomskeho v pripade pochybovani o rozsahu kambodzske genocidy. Kazdy slusny clovek dobre vi, ze americka mainstreamova media mluvi pouze pravdu a nic nez pravdu. Pomyleny Chomsky o rozsahu genocidy pochyboval (dnes bychom v modernim jazyce rekli ze ji popiral, podporoval a propagoval) a hlasal pravo na kritickou reflexi ve verejne debate.

   No, jiny kraj, jiny mrav. Ja jen nadhodil, aby ho nahodou za neco podobneho v te Olomouci nezavreli.

   Vymazat
  5. Jo, kdysi jsem viděl případ, kdy měl jeden vyholený pán na zádech napsáno snad národy severu. Ovšem protože byl tento nápis psán kurentem, činil obtíže policistům a zřejmě i znalci. Ovšem znalec se nenechal zviklat, stejně jako policisté tam nevyčetl volk, ale wolf, což mu umožnilo rozvinout myšlenku o významu tohoto zvířátka ve světonázoru vyholeného pána a jeho kumpánů. Taž transkripce se pak objevila i ve výroku trestního příkazu. Člověk pak začne o některých znalcích pochybovat...

   Vymazat
 2. Vyvolat proces v roce 2014 s někým,kdo vydal knihu a event.vyjádřil svůj názor k historickým skutečnostem je stejným zločinem jako poslat před 350ti lety čarodějnici na hranici.To se prostě nedělá,mohu si říkat a psát co chci a o čem chci.Pokud nikoliv,jde o české schizma,kde poznat skutečnou historickou pravdu je zapovězeno režimními represivními prostředky.Tento proces musí mít svoje udavače,vykonavatele a další jim podobné shrbené přikakávače.Tato soudní fraška je ostudou české společnosti.

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímalo by mě, jestli soud bude při hodnocení posudku přihlížet k tomu, že Ivo Svoboda byl v mezidobí pravomocně odsouzen za přečin dle § 181/1,2 TZ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle věc:
   http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/search.do?type=spzn&typSoudu=os&krajOrg=KSZPCPM&org=OSZPCKV&cisloSenatu=3&druhVec=T&bcVec=30&rocnik=2013&spamQuestion=23&agendaNc=CIVIL&backPage=..%2Fpublic%2Fsearch.jsp

   Soud by si měl možná na žádost stran ten rozsudek vyžádat.

   Vymazat
  2. Díky, požádám o obě rozhodnutí příslušné soudy podle InfZ.

   Vymazat
  3. V seznamu soudních znalců jsem ho už nenašel.

   Vymazat
  4. Výborně. Napíšu si do Brna i o kopii rozhodnutí o jeho vyškrtnutí.

   Vymazat
  5. Provedeno. Ale mezi námi, bez Ivoše už by ty politické procesy nikdy nebyly to, co dřív. Věřím, že se co nejdřív osvědčí a bude opět zapsán. Možná by pomohlo, kdyby se za něj "pravicoví extremisté" zaručili…

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>