DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 25. června 2014

Soud propustil Vlastimila Pechance

Pardubický okresní soud dnes po 12 letech, 11 měsících a 4 dnech podmíněně propustil Vlastimila Pechance, odsouzeného za vraždu Roma Otto Absolona. Případ Pechance, jenž se stal během výkonu trestu kultovní postavou nacionalistické sceny, jsem studoval před několika lety, a shodně jako mnozí jiní, mj. původní zmocněnec pozůstalých Jakub Polák, se přikláním k závěru, že odsouzený se skutku, za který byl odsouzen, nedopustil.

K případu se ještě vrátíme.

19 komentářů:

 1. A hrdina bojující demokracie Petrásek se v diskusi na idnesu ihned jal popisovat, jak je to moc a moc špatné.
  Příspěvky kolem poledne, tak nevím, jestli bojuje na úkor oběda, nebo hezky v pracovní době :-)

  -es-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teta Kateřina by podotkla něco o tom, který se směje naposled.

   Vymazat
  2. Doufejme že se bude smát Pechanec až vysoudí tučné odškodné, byť by to byla slabá náplast za roky strávené zbytečně v krimu...

   Vymazat
  3. Náhrada bude v desítkách milionů korun: jestliže jsme v případě J. Šafránka vysoudili pět milionů (a ministerstvo by zřejmě bylo ochotné i přidat, kdyby se na něj zatlačilo), toto je mnohonásobně závažnější souhrnná újma.

   Vymazat
  4. Tam ještě běží nějaká vnitrostátní řízení? ÚS? Nebo chcete obnovu? Nebo už jen ESLP?

   Vymazat
  5. Nic kromě obnovy už nepřichází v úvahu.

   Vymazat
  6. Bohuzel, podle toho co jsem slysel, korunni svedek (a realny pachtael) je jiz po smrti :-(

   Vymazat
 2. Tenhle případ bych připsal na vrub R.Vesecké,která si na něm udělala jméno a započala hon na čarodejnice,kdo má zájem tak může přispět Pechancovi na právní výlohy,č.konta už je zveřejněno.

  OdpovědětVymazat
 3. Na základě čeho se dá tento (obecně jakýkoliv) případ obnovit? Dá se něco napadnout (očividné nesmysly) v uzavřeném spisu? Zvlášť byly - li opravné prostředky neúspěšně vyčerpány?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybych odpověděl, mohl bych tím obnovu zmařit. Obecně: musí být k disposici nové důkazy a/nebo skutečnosti, dříve neznáme nebo nedostupné.

   Vymazat
  2. "Kdybych odpověděl, mohl bych tím obnovu zmařit."

   Dobrý den, toto mě zajímá. Mohl byste (samozřejmě po obnově) napsat detaily kolem pana Pechance? Jak, co, proč, ... může diskuse na internetu "zmařit obnovu". Je to zajímavé téma.

   Vymazat
  3. Dobrý den, toto mě zajímá. Mohl byste (samozřejmě po obnově) napsat detaily kolem pana Pechance? Jak, co, proč, ... může diskuse na internetu "zmařit obnovu". Je to zajímavé téma.

   Uvidíme, co se podaří, určitě se tomuto thematu budeme zde na blogu věnovat.

   Vymazat
 4. Jake je to cislo uctu, kam lze prispet na soudni vylohy pro Toho Pana? Rad bych prispel, myslím, ze tenhle případ byl začátkem tažení pravdy a lasky proti " neonacistum", což přeloženo do češtiny je omezování svobody nas všech s jiným názorem ... Děkuji ale o pravdolaskarskou svobodu nemám zájem !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uplne tak to nebylo, uz to tedy dlouho nesleduji, ale pokud si to pamatuji spravne, tak odsouzeni nebylo zacatkem boje proti neonacistum, ale spis snaha ochranit nejakeho prominentniho synacka. A to rovnitko mezi pojmy - boj proti neonacismu=omezovani svobody nas vsech s jinym nazorem bych si hodne rozmyslel, pokud tedy nejste dotcena osoba :-) Tyto komentare se zjevne nespravedlive znicenym zivotem mladeho cloveka, odsouzeneho za neco, co nespachal, tolik nesouvisi...

   Vymazat
  2. Přesně tak, ještě o pět let později se úplně normálně pořádaly pochody s vlajkami Národního odporu.

   Vymazat
  3. Číslo účtu: 189703833/0600 Do zprávy pro příjemce napište „sbirka“ nebo „Pechanec“

   Vymazat
  4. v urcitem ohledu to zacatek tazeni proti udajnemu neonacismu byl.... zacala se rychle implementovat anti rasisticka legislativa atd. to, ze k dalsimu pritvrzeni doslo az za urednicke vlady Fishera je vec jina

   Vymazat
  5. Co to, prosím pěkně, je antirasistická legislativa konkrétně? To by mě moc zajímalo :-)

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>