DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 12. května 2014

Případ Hitlerových projevů byl přidělen senátu soudce Hrabala

Jak plyne ze zprávy zastupujícího místopředsedy soudu, kausa vydání Hitlerových projevů byla přidělena osmému trestnímu senátu Městského soudu v Brně, jemuž předsedá soudce Martin Hrabal. Ten prý musí nejprve celou knihu prostudovat – což mu rozhodně nezávidíme.

O soudci Hrabalovi máme pouze kusé informace, mediálně se presentoval v kause vulgárních e-mailů mezi vysokoškolskými profesory Hroch v. Horyna (zde i s videem z vyhlášení rozsudku). Onen skutek bylť arci podle našeho mínění spíše než přečinem demonstrací kvality a stavu špiček brněnské akademické obce (trestní právo by nemělo sloužit k postihování deliktů na úrovni krádeže třídní knihy), leč nepředjímejme, třeba bude jeho přístup v kause závadových předmluv rozumnější.

6 komentářů:

 1. Tomáš Marný13. května 2014 1:01

  Kdy postnete obžalobu? Těším se na hodnotné čtení!

  OdpovědětVymazat

 2. Ukázka z výhružných e-mailů

  ". (…) Stačí jedna injekce v trolejbusu, celkové ochrnutí, shniješ zaživa. (…) Myslíš si, že zalezeš a nebudeš vidět? Ani omylem, fešáku, už brzo to začne, dočkáš se. Shniješ"

  Jinde byste nepřímé úmyly trestal, jako pokus o vraždu a obecné ohrožení a tady nad smrtící injekcí mávnete rukou? ! :-o

  Petr V

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A takhle podle vás vypadá trestný čin?

   Vymazat
  2. A co to tedy je? Výhružka smrtí není TČ?

   PV

   Vymazat
  3. Trestěprávní relevanci mají jen takové výhrůžky, které mohou vyvolat oprávněné obavy. Nepřijde mi, že by se jednalo o tento případ.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>