DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 1. dubna 2014

Krajský soud v Praze uvolnil další informace o historiku Uhlířovi

S neklidem pozoruji nárůst pravicového extremismu v ČR a rád bych v rámci svého oboru přispěl k boji proti němu, napsal historik Jan Boris Uhlíř do žádosti o zápis na seznam znalců. Jak se jeho bojový animus snáší s potřebou nestrannosti a nezávislosti znalce, nám tato perla místního znalectví jistě objasní při výslechu u některého soudu, stejně jako to, jak probíhaly jeho vstřícné kontakty s ministerstvem vnitra a Útvarem pro odhalování organisovaného zločinu, o nichž se v doporučení pochvalně zmiňuje ředitel odboru bezpečnostní politiky ministerstva vnitra Martin Linhart.

Krajský soud v Praze, s nímž o tyto informace vedeme již půl roku boj, se arci nevzdal, a když už nemohl naši žádost odmítnout, aspoň některé pasáže požadovaných rozhodnutí znečitelnil. Nevím, jak vzniklo úsloví leze to z něj jak z chlupaté deky, ale řekl bych, že z krajského soudu vypadávají informace podstatně pomaleji.

Tedy popořádku: nové rozhodnutí, přiložený balík dokumentů, a – protože se nemíníme vzdát – naše další odvolání a stížnost.

23 komentářů:

 1. Dr. Uhlířovi byly předány některé relevantní materiály policejní materiály o extremistické scéně - kým, jaké a na základě jakého zákona?

  Byl jsem požádán mým kolegou a kamarádem Uhlířem o zaslání mého vyjádření - Perfektní praxe. Když se potřebuju protlačit na nějaký flek, oběhnu pár kámošů, aby na mě napsali posudky (samozřejmě naprosto objektivní a nezaujaté, jak jinak) :-))

  Snaha Uhlíře stát se soudním znalcem se specializací nacismus, fašismus, neonacismus, neofašismus mne ostatně nepřekvapila. - A další tři řádky - zjevně obsahující zdůvodnění toho "nepřekvapení" - jsou znečitelněny. Pročpak asi? Ale nepřekvapilo mě to :-)

  -es-

  OdpovědětVymazat
 2. Nedá se to ustanovení napadnout nějakou správní žalobou vzhledem na dopředu přiznanou neobjektivnost znalce? Asi jako kdybych chtěl dělat znalce na dopravní nehody a řekl jsem, že mým cílem je pořádně potrestat neukázněné řidiče.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Krystlík2. dubna 2014 11:34

  Po přečtení poskytnutých dokumentů o Borisi Uhlířovi lze jen konstatovat, že se stačí přihlásit k české státní doktríně, naznačit, že dotyčný za ni bude bojovat jako lev, pardon jako Sokol, mít vysokoškolské vzdělání a začnou se na něj hrnout tituly, sinekury, vlídná hodnocení a peníze ze všech stran. Výsledkem je přehršle titulů před a za jménem takového českého bojujícího soudního znalce, což je také spolehlivý společný rozpoznávací znak oněch vynikajících jedinců českého národa!

  OdpovědětVymazat
 4. Leon Kreutzfeld2. dubna 2014 12:20

  Jak muze byt zadost obsahujici touhu bojovat proti extremismu vubec akceptovana? Nemeli by mu chlupati rici "vp. Uhlir, to musite napsat jinak, nebo nam to soud neveme"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by mu to říkali, když to soud vezme (a vzal)?

   -es-

   Vymazat
  2. Leon Kreutzfeld2. dubna 2014 21:07

   No jo, ale ted do toho pan Pecina stoura a budou z toho prutahy. Nejsem expert, ale co ctu tyto stranky, tak jsem jeste nevidel na extremistiku duveryhodne znalce, to jsou sami aktiviste.

   Vymazat
 5. Já bych řekl, že tohle je už ta upravená verze.

  OdpovědětVymazat
 6. Jde o to, zda znalec dokáže či nedokáže napsat nestranný posudek, třebaže sám jako obyčejný občan neschovává své preference. To je věc profesionality. Nalézt znalce na extremismus, který by byl osobně k extremismu absolutně indiferentní asi není jednoduché.

  S obdivem sleduji vaši vytrvalost ve snaze získat informace, na které máte právo. Uchází mi ale proč stojíte na tom znát počet, jména, a datum narození Uhlířových dětí. Proč se nesoustředíte na věcnou kritiku posudků znalce?

  Karel H

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Indiferentnost je jedna věc a deklarovaný úmysl bojovat proti tomu, co mám hodnotit, druhá.

   Kdybych si myslel, že začerněné věty obsahují informace o Uhlířových dětech, jistě bych se o jejich znění nezajímal. Vše nasvědčuje tomu, že je tam něco úplně jiného, a nepátral-li bych po tom, neposkytl bych nejlepší možnou službu svým klientům.

   Vymazat
  2. ....Kdybych si myslel, že začerněné věty obsahují informace o Uhlířových dětech, jistě bych se o jejich znění nezajímal.....
   Tomu neverim. O zneni vet mozna ne, ale, co obsahuji, to asi ano, ze...?-)
   Co kdyby nahodou Uhlirovu dceru nekdy napadl hnusny neonacek, to by bylo prima, hned by tu byla jasna podjatost...
   Pan Boris je sokolik a ti maji nastrcene pero v predu. Na cepicce.. Holt se vyjadril jako horlivy bojovnik, semper paratus... Ja sice ideologicke znalce moc neuznavam, ale kdyz u vas ti soudci bud nevi, anebo se boji samostatne rozhodovat, tak nejaky alibismus asi potrebuji...

   V posledni dobe, i bez soudnich znalcu, nahravaji ceskym vlastencum odstrasujici udalosti na Ukrajine, kde existuji silne nacionalisticke strany a zeme je v upadku....Prece nechcete dopadnout jako Ukrajina....

   Vymazat
  3. Znám krajně pravicovou scenu natolik dobře, že možnost útoku na Uhlířovu dceru mohu vyloučit: ani ten největší psychopath tohle neudělá. Zcela nepravděpodobný je fysický útok na samotného znalce (hnutí by se tím diskreditovalo), a útok na jeho blízké je nesmysl. Samozřejmě, možné je fingované přepadení, pro zvýšení prestiže znalců, ale to by vyžadovalo dobrou koordinaci s policí a neřekl bych, že by ÚOOZ do takové akce šel.

   Vymazat
  4. pani Danielo, neplette tady hrusky s jablky a Cesko s Ukrajinou. Ostatne kdyby v Cesku nekdo pozabijel takovych 12 000 000 milionu lidi (tak jako Soveti na Ukrajine) asi by na to generace prezivsich take nejak reagovaly...
   To jenom Cesi a Slovaci jsou takovi idioti stredni Evropy, ze kazdym rokem 21. srpna placou nad rokem 1968 (a 1969) a pak cely zbytek roku lezou Rusum do zadku...

   Podle vasich meritek musi byt nacionalisti take Polaci, Madari, Literevci, Estonci, etc...kteri maji k Rusum realistictejsi a vyhranenejsi postoj nez vlezdoprdelkove stredni Evropy, tedy Cesi a Slovaci...

   Vymazat
  5. anonyme z 3.dubna,1:56

   Vzdyt ja prece tem odvaznym lidem, co se vzepreli oligarchum a Putinovi fandim. . Ale Ukrajina je nazorove rozdeleny, hospodarsky zniceny stat, a mam smutny dojem, ze se asi stejne v budoucnosti pripoji k Rusku. Dobrovolne..

   Bezni nacionaliste jsou o.k., myslela jsem na ukrajinske extremni nacionalisticke strany, neco jako jsou v Cesku neonaciste..Tito slouzi jako odstrasujici priklad, situaci na Ukrajine nelepsi, naopak. Majdansky prevrat zrejme prinese nejake bezpecnostni dozvuky i do Ceska, protoze ani ceska kotilna neni uplne immuni proti chaosu a revolucnim vasnim...
   Pan Uhlir je uznavany cesky historik a horlivy vlastenec a jako takovy mi vubec nevadi, nektere jeho texty, analysy jsou zajimave a profesionalni. Co se tyka soudniho znalectvi , nu, co hezkeho napsat, kdyz nepodporuji ideologicke znalce . Boris je horlivy a dulezity clen Sokola, vlastenec- buditel, jako Tyrs, pracuje dlouhe hodiny a ma hezky zastrizeneho bibra...:
   Pan Petrasek ma bibra taky, ale nedavno se rozhodl, ze bibrateho Borise jako znalce nepovola.. Asi chce byt sam, kdo bude v soudni sini v obliceji " ochlupeny":..

   Uz mi trochu rozumite ?

   Vymazat
 7. Ad útok na znalce a disdkreditace: A proto zřejmě White Media zveřejňují proskripční seznamy na anti Multi Kulti Watch, aby se náhodou neonacistické hnutí nezdiskreditovalo útokem na nějaký jimi zveřejněný terč, to jo. A vyhrožování Mazlovi a jeho vydírání z vaší strany, p. Pecino, to byla taky jen taková legrace. Že vás huba nebolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím jsem, prosím pěkně, Mazlovi vyhrožoval? Aha, už vím, tou zápalnou lahví…

   Vymazat
 8. Vy to berete vaším racionálním rozumem... Ale někdo ma informaci, ožere se, a nejaka diskriminace hnuti je mu pak ...

  ... I když vlastně, ono to, že se ožral, je vlastně pak pro "hnutí" polehčující okolnost... resp. je se pak od čeho distancovat...

  Petr V

  OdpovědětVymazat
 9. Vy nevíte, jak vzniklo úsloví "leze to z něj jak z chlupaté deky"? Tak si zkuste z jakékoliv deky dostat třeba psí chlupy a budete mít jasno :) Omlouvám se za vzkaz mimo téma, ale to srovnání s krajským soudem mě fakt rozesmálo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To úsloví nezní "leze to z něj jak chlupy z deky", ale "leze to z něj jak z chlupaté deky". To je krapet rozdíl, řekl bych.

   Vymazat
  2. Já si myslím, že to vysvětlení je správně: původně bylo "leze to z něj jak chlupy z deky", tradicí došlo k uvedenému posunu.

   Vymazat
 10. Zajímavé. Jak by asi nestrannost soudu vnímal obviněný z loupeže, kdyby soudce prohlásil, že se stal soudcem, aby mohl bojovat proti loupežníkům?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loupežník je osoba nutně páchající trestnou činnost, pravicový extrémista nikoli. Asi jako kdyby Cepl mladší řekl, že se stal soudcem, aby bojoval proti namyšleným politikům.

   Yossi

   Vymazat
  2. Pes je zakopán v tom, že žádný soudní znalec tu není od toho, aby proti čemukoliv bojoval. Jestliže se takto profiluje, evidentně je nezpůsobilý svou práci dělat.

   Vymazat
 11. Vzhledem ke stavbe vet si myslim, ze to je jasne. Je tam neco jako "muj deda zemrel kvuli nacistum, a proto je chci vsechny dopadnout" a nebo neco podobneho.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>