DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 20. února 2014

Pan Ž. dostane od státu 150 tisíc za průtahy v řízení

Pan Ž., řízení o jehož žalobě na ochranu osobnosti trvá již neuvěřitelných 10 let, dostane – jako svého druhu zálohu – odškodné za průtahy ve výši 150 000 Kč. Soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 Pavel Vlach na tak dlouhém řízení nic odškodněníhodného neshledal, ale Městský soud v Praze v senátu Evy Adamcové nakonec skandální rozsudek změnil a požadovanou náhradu žalobci přiznal.

Citlivějším čtenářům doporučuji rozsudek odvolacího soudu raději nečíst: v části, kde je rekapitulována Vlachova představa o tom, jak rychle mají fungovat soudy, by se mohli nad kvalitou české justice rozplakat. Připomínáme, že Pavel Vlach za svůj výkon už jednu odměnu dostal, an byl vloni v dubnu vyhlášen Oslem měsíce toho blogu. K blahopřání se tedy nyní připojil i městský soud.

14 komentářů:

 1. To Městský soud v Praze běžně doručuje rozhodnutí téměř 3 měsíce?

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, jaká je Nejvyšším správním soudem akceptovatelná min. doba pro podání žaloby, resp. návrhu na určení lhůty k provedení procesního úkonu od podání stížnosti předsedkyni soudu? Jinými slovy. Jak dlouho musím čekat na vyřízení stížnosti na průtahy od předsedkyně soudu, pokud chci podat návrh na určení lhůty k provedení procesního úkonu
  T. Moláček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle nové úpravy už není stížnost podmínkou návrhu.

   Vymazat
  2. Omlouvám se, nemám ASPI. Tedy ust. § 174 a/5 zákona o soudech a soudcích (Příslušný soud rozhoduje o návrhu na určení lhůty usnesením. Návrh odmítne, jestliže navrhovatel nepodal stížnost na průtahy v řízení....") , bylo novelizováno či zrušeno? Můžete mi, prosím, napsat číslo té novely.
   Díky T Moláček

   Vymazat
  3. Už jsem si to našel:
   § 174a (1) Má-li účastník nebo ten, kdo je stranou řízení, za to, že v tomto řízení dochází k průtahům, může podat návrh soudu, aby určil lhůtu pro provedení procesního úkonu, u kterého podle jeho názoru dochází k průtahům v řízení (dále jen „návrh na určení lhůty“). Návrh na určení lhůty k provedení procesního úkonu není podmíněn podáním stížnosti dle § 164.

   Vymazat
  4. Je to tak. Pan Pecina to ma na svem webu spatne: http://iuridictum.pecina.cz/w/N%C3%A1vrh_na_ur%C4%8Den%C3%AD_lh%C5%AFty Uz v prosinci jsem ho na to upozornoval, ale stale to neopravil. ;-)

   Martin

   Vymazat
  5. Ani neopraví. Iuridictum je wikipedie, upozorňovat na chybu nebo na neaktuální údaj nemá smysl, jednodušší je přímo ji opravit.

   Vymazat
 3. Gratuluji! Jen si myslim, ze rozhodnuti je velmi spatne oduvodnene. Vypada to, jako by si jen castky vycucali z prstu. Je to z Odskodnovaciho manualu (MSp, kveten 2006) nebo je neco novejsiho?

  Diky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NS vydal stanovisko, které v hlavních bodech Manuál kopíruje, ale není tak detailní.

   Vymazat
 4. PODĚKOVÁNÍ: Pane Pecino, nevím kam to napsat, takže zkusím tady. Objevil jsem vaši stránku pro právnické výpočty a moc mi pomohla, zejména aplikace pro výpočet konce lhůty. Minulý týden jsem s její pomocí úspěšně a přesně vypočítal termín bahnění našich ovcí. Tisíceré díky, vaši stránku budu mezi kolegy doporučovat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkusim hadat? Pan Pavel Vlach osobne? Kdybyste mozna radsi lip soudil nez kopal za stat, tak byste udelal lip.

   Vymazat
  2. Jaký Vlach? Nemyslel jste Valach? Ne, Vlach ani Valach. Ovce se chovají i jindenež na Valašsku a aplikace pana Peciny mi přišla vhod. Zkuste si spočítat 150 dní, aniž byste popsal pět řádků výpočty. :-)

   Vymazat
 5. Technická: Kdo ze soudců tu osobnostní žalobu na MS dělal?

  P.H.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>