DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 7. ledna 2014

Červíčkování

Tak tomu neuvěříte. Čtěte se mnou: Policejní šéf Martin Červíček byl jmenován neoprávněně. Dospěla k tomu poradní komise ministra vnitra Peciny. Podle komise byl Červíček odvolán z předchozí funkce náměstka neoprávněným funkcionářem, a tak nemohl být jmenován policejním prezidentem.

Ve sporu Červíčka s Lessym nestraním ani jednomu kandidátu, a vskutku nevím, který z nich byl jako policejní president horší. Ale překroutit právo do takové vánočky, jak se to podařilo Pecinově odborné komisi, to vyžaduje právníka zcela zbaveného smyslu pro realitu.

Děsím se představy, že Červíček byl možná kdysi vadně povýšen ze strážmistra na nadstrážmistra, což arci zneplatňuje i všechna další povýšení a jmenování, takže bude muset vrátit parádní uniformu i frčky, vyfasuje pendrek a želízka a vyrazí do Perlovky kontrolovat prostitutky. Samozřejmě, až si dodělá policejní učiliště v Hrdlořezích (a.k.a. ÚDH), protože i jeho absolutorium je neplatné.

Na závěr poučení pro ministerskou komisi: Jmenováním policejním presidentem se případná vada předchozího neplatného odvolání zhojila. Ano, tak jednoduché to je. Můžete mi věřit.

11 komentářů:

 1. A teď si představte, že by třeba ředitel toho policejního učiliště byl jmenován neprávem. To by neplatila jím podepsaná vysvědčení!
  To tak vypadá, že soudruzi na policejním presidiu prošli základním kursem boolovské logiky, objevili implikaci a nyní používají vědeckých method.

  OdpovědětVymazat
 2. Lessy je neštěstí, Osvald by byl pohromou
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/policie-lessy-je-nestesti-osvald-by-byl-pohromou-fbi-/p_politika.aspx?c=A140105_204053_p_politika_wag

  OdpovědětVymazat
 3. A přitom by úplně stačilo respektovat rozhodnutí soudu a obnovit "pokojný stavt", tedy vrátit Lessyho a odvolat Červíčka, když není dost chlap na to, aby odstoupil sám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ale v cem spociva jeho "nechlapstvi" kdyz byl do funkce normalne jemnovan? Proc by ji mel opoustet - jenom proto, ze to soucasny ministr bez mandatu chce?
   Uprimne receno, nechlapske by bylo utect, ledva na nej Pecina zadupal..

   stejne jako pan Pecina nevim ktery z panu je lepsi, ale to co pisete vy me pripada jako nesmysl!

   Vymazat
  2. V tom, že řekl do novin, že když o to Pecina požádá, on odstoupí a teď si s..e do pusy.

   Vymazat
 4. Příští šéf vnitra nepočítá s Červíčkem ani s Lessym, Nový šéf vnitra chce svého muže
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=799031

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V takovém případě se na prezidiu vyvarujte shýbání pro tužky.

   Vymazat
 5. Proč se divíte? Přece i US stejným způsobem vrátil do funkce prezidenta Beneše a zneplatnil jeho abdikaci. Tohle je u nás naprosto normální. A pod tím byl podepsán i všemi respektovaný a oslavovaný soudce Cepl. Leclerc

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tam začal s konstrukcí, že Benešovy dekrety jsou neplatné, protože je nevydal president republiky, ústavní stěžovatel.

   Vymazat
  2. Ale byl to US, který rozhodl o neplatnosti abdikace. Stejně jako tady Pecina rozhodl o neplatnosti jmenování. Leclerc

   Vymazat
  3. O neplatnosti abdikace rozhodlo Národní shromáždění, když ratihabovalo Benešovy dekret, které na legalitě Londýna stojí. Via facti se tak nicméně stalo už na konci války po Benešově návratu do Prahy.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>