DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 3. října 2013

Zprošťující rozsudek za projev Lucie Šlégrové

Okresní soud v Mostě vypracoval a doručil rozsudek ve věci Lucie Šlégrové, viněné přečinem závadového řečnění. Podrobný výklad ústavněprávních konotací kausy si od jeho četby arci neslibujte, soudkyně Bohumila Huňáčková byla zjevně hodnotově zformována v době, kdy byla ještě soudružkou a kdy samotná zmínka o existenci lidských práv mohla člověku snadno přivodit inkarceraci; otázkou, pravda, je, o kolik jsme na tom lépe dnes, kdy i ti nejprogresivnější advokáti chápou zmínky o ústavních právech spíš jako dekorativní, protokolárně povinnou součást svých podání…

5 komentářů:

 1. "I ti nejprogresivnější advokáti chápou zmínky o ústavních právech spíš jako dekorativní, protokolárně povinnou součást svých podání" - to jste vzal kde?

  + pokud Vás mrzí, že se soudkyně střízlivě držela věci a nepolemizovala s Vaší "závěrečnou řečí", je třeba připomenout, že zde primárně nemělo jít o Vaši exhibici, ale o trestní věc sl. Šlégrové.

  Ale to vše zde již bylo propráno ze všech stran před cca měsícem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Se závěrečnou řečí polemisovala, což mám naopak za poněkud nadbytečné, ale vadí mi téměř úplná absence polemiky s obžalobou.

   Ano, před měsícem jste mi opakovaně vysvětloval, jak špatná obhajoba L. Šlégrové byla, a můžete v tom pokračovat i na tomto místě. Můj názor nicméně neovlivníte, obhajoba včetně závěrečné řeči byla velmi dobrá, účinná a úspěšná.

   Vymazat
  2. Taky si myslím, že obhajoba byla dobrá, už třeba jenom proto, že osvobozující rozsukek přišel už v první instanci a ne jak to v podobných kauzách bývá až u ústavního soudu.

   Vymazat
 2. Já mám z rozsudku intensivní pocit konce 80. let: demonstrace byla národním výborem řádně povolena, nikdo z pracujících si nestěžoval, veřejná bezpečnost ji na místě nezadržela, a ani soudruzi z Ústavu marxismu-leninismu se neshodli, jestli řečnice hanobila náš socialistický společenský řád, tak když teď máme tu perestrojku, tak ji osvobodíme.

  OdpovědětVymazat
 3. Není toto také závadový, rasistický - nebo jak se to správně nazývá - web? http://www.protiproud.cz/

  Proč tomuto webu není věnovaná pozornost v médiích, P & L, OČTŘ apod?

  Petr V

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>