DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 30. října 2013

Zázrak na Žižkově aneb I v Praze jsou znalci na extremismus neúnavní

Soudní znalci na extremismus jsou lidé pracovití, kteří svému hobby věnují každičkou volnou chvíli. To jsme poznali v případě Michala Mazla a nepřekvapivě je tomu nejinak i u Jana B. Uhlíře, autora tří odborných vyjádření na Lukáše Beera, Pavla Kamase a Lukáše Nováka.

Počítejte se mnou: Odborné vyjádření, v němž Uhlíř posoudil Beerův portál Náš směr, zpracovával od 25. března do 15. dubna 2013. Déle nemohl, protože pětadvacátého března obdržel zadání (to je ta slavná doručenka k Pomátníku) a patnáctým dubnem je datováno vyúčtování.

Mezi těmito dvěma daty leží celkem 22 dnů, z toho 15 pracovních, 7 dnů volna. Policii znalec vyúčtoval 125 hodin, na čemž by nebylo nic divného: odpovídá to 8,33 hodinám na jeden pracovní den. Potíž je v tom, že ve stejné době platila Uhlíře armáda, Vojenský historický ústav, a jak mi na žádost podle InfZ sdělil ředitel ústavu, tam mu za dané období zaplatili za dalších 120 odpracovaných hodin. A to už dost dobře rozpočítat na pracovní dny nelze, protože vychází na každý z nich bratru 16,33 hodin, což, vyjádřeno jednotkou pracovitosti českého znalce mazel (zkratka maz), je píle více než 1,2 maz. A kdyby J. B. pracoval i o weekendech, dává to stále úctyhodných 11 hodin denně.

V Knize Josue se píše, jak se při dobývání města Gibeonu pěti emorejskými králi udál zázrak a slunce i měsíc se zastavily ve svém oběhu a zůstaly stát na místě, dokud obránci města útočníky neodrazili. Myslím, že na Žižkově se muselo na přelomu března a dubna letošního roku odehrát něco velmi podobného.

19 komentářů:

 1. Leon Kreutzfeld30. října 2013 12:18

  Tragedii Ceske republiky je,ze tyto mimoradne osobnosti dostavaji jen malo prilezitosti v soukromem sektoru. Kdyby vsichni ti mimoradne nadani rychlostudenti, genialni investori, spisovatele obrazkovych bestselleru nebo workoholicti znalci dostali moznost zivit se mimo statni cecik, v Kocourkove by se muselo zit jako ve Schweizu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tomasku, i vy sibale,
   ze vy zase zkousite, zda ctenari peclive procitaji vase PDF prilohy.
   Ja mela za to, ze zadost policie o odbornou analyzu webu "Nas smer" byla podana uz 20.brezna a nikoliv az 25.3.., dle prilohy podepsane panem Uhlirem.
   Drivejsi datum policejniho zadani dava znalci pet dnu navic, ale i tak, chlapec jiste drel jako kun...I po nedelich.. Asi si vzal priklad od pani Jany N....Jak pozoruji, toto jezdecke nasazeni je v Cesku stale popularni....:-))
   Pecliva ctenarka
   .

   Vymazat
  2. Žádost sice byla sepsána dvacátého, ale u Pomátníku ji obdrželi až pětadvacátého. Viz v postu odkazovaná doručenka.

   Vymazat
 2. Nebylo by od věci zjistit jednotlivé IP adresy, které se na web Náš směr připojovaly + datum a čas. jak znám vojáky z povolání, budou IP adresy patřit vojenskému historickému ústavu. To je ale porušením zákona o vojácích z povolání a důvodem k potrestání (snížení platu, odnětí hodnosti, atd..). Jeden známý voják z povolání dostal snížení polatu na 6 měsíců za to, že zjistili, že si v pracovní době surfoval na internetu.

  Jestli na ty stránky lezl a armádního netu a jednalo se o soukromý kšeft, je to porušení vojenské kázně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teď je otázka, jestli to neměl rozkazem. :-) Mají k sobě UOOZ a jeho nadřízení blízko?
   Rozhodně to ale nebudí vůbec žádnou důvěru v jeho nepodjatost.

   Vymazat
  2. rozkazem to určitě dostat nemohl. neslučuje se to s výkonem jeho služebního zařazení.

   Vymazat
  3. Rozkaz je podle Zakl-1 projev vule nadrizeneho smerujici k tomu, aby podrizeny konal to neb ono. Omlouvam se, ze to necituji. Tedy rozkazat mu to mohli, vojakovi lze rozkazat prakticky cokoliv. otazkou je, zda je takovy rozkaz zakonny a nemel-li dotycny za povinnost jej jako nezakonny hlasit sluzebnim postupem.Laickym okem se to jevi, ze by nezakonny byl (smeruje k tomu, abych opomijel sve sluzebni povinnosti a delal neco jineho, k cemu mi - nota bene - nebylo vydano radne pouceni. Paklize to tedy rozkaz byl, mel byt nahlasen sluzebnim postupem jako nezakonny.

   Vymazat
  4. Právně bych upřesnil, že rozkaz musí splňovat některé další podmínky, např. musí být proveditelný. Když vám nadřízený rozkáže "Běžte do prdele", což není, řekl bych, v armádě tak neobvyklé, nemůžete být kázeňsky potrestán, jestliže neuposlechnete.

   Vymazat
  5. Ještě donedávna bylo možné podat proti rozkazu správní žalobu. Jednoho vojáka přeřadili na jinou funkci a napadl to pro nepřezkoumatelnost úspěšně správní žalobou; NSS uvedl v odůvodnění, že personální rozkaz zakládá a mění práva a je proti němu správní žaloba přípustná, musí splňovat náležitosti rozhodnutí, že v době míru nemůže ohrozit bojeschopnost armády, když se voják proti personálnímu rozkazu odvolá a že pokud se to ministerstvu obrany nelíbí, má možnost vyvolat změnu zákona. Pak kvůli tomu změnili zákon o vojácích z povolání, že rozkaz se nemusí odůvodňovat, není proti němu odvolání přípustné a není proti němu příspustná ani správní žaloba.

   Vymazat
  6. Ovšem nejprve je třeba rozkaz vykonat (nebo se aspoň pokusit) a pak si teprve stěžovat.
   A ohledně toho příkladu... zmiňované končiny nebudou, soudě podle ochoty tvořit posudky podle zadání, zase tak neprobádané. Tudíž pro některé nadané jedince by mohlo jít o rozkaz proveditelný, byť částečně. U soudu by to mohl posoudit příslušný znalec na judo či porcelán.

   Vymazat
  7. Mýlíte se, v polovině 90. let jsem na ZVS svými právními rozbory ničil nadřízené a mohu říci, že alespoň tehdy platila ještě dvojí ochrana. Bylo lze si nechat dát rozkaz písemně, pokud vyžadoval materiální prostředky, hrozili vážné škody nebo se příčil jinému rozkazu (skoro vždy). A bylo možné jej odepřít, pokud by se voják měl dopustit trestného činu.

   Vymazat
  8. A základní vojenská výkladová zásada (něco jako ústavní zvyklost) byla:

   Je-li vydán rozkaz, je třeba vyčkat, až se ustálí.

   Vymazat
 3. No, pokud chcete mit vazne v moznostech/pravomocech rozkazu atd. jasno od nekoho kdo tomu rozumi a zaroven je nezavisly na armadnim estalishmentu, zkusil bych se obratit o radu ci konzultaci na autory webu: http://problemyvarmade.cz/
  Nektere z panu mam cest znat a povazuji je za velmi seriozni a kvalifikovane.
  ds

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale úplně slepá větev uvažování, podle mého názoru. Znalec přece nemůže být při psaní posudku vázán rozkazy svých nadřízených, resp. vůbec žádnými rozkazy a pokyny, vyjma pokynů zadavatele. Proto taky není v pořádku, jestliže se zjistilo, že JBU byl v kontaktu s lidmi z ÚOOZ.

   S armádou má kausa toliko tu souvislost, že si Uhlíř patrně nechal stejné pracovní hodiny zaplatit dvakrát, jednou ministerstvem obrany a podruhé policií.

   Vymazat
  2. No, tak jsem treba jen vyuzil zaminky udelat jim ( dle meho soudu zaslouzeny) PR, neb i oni bojuji sve klopotne (a pravni) bitvy :-)
   pekny vecer!
   ds

   Vymazat
 4. Rozkaz "jdete do prdele" je splnitelny. Vesnice Ritka lezi cca 25km na jiho zapado jih od Prahy u silnice na Strakonice. Otazkou je, co by nebohy vojacek delal, az by tam dosel (patrne se vratil a hlasil splneni rozkazu)

  OdpovědětVymazat
 5. Rozkaz "jdete do prdele" je splnitelny. Vesnice Ritka lezi cca 25km na jiho zapado jih od Prahy u silnice na Strakonice

  Těšte se na soudní obsílku od našeho národní bohatství... :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Mladý znalec byl zrovna na cestě k soudu k projednání jednoho složitého případu, když tu se náhle ocitl před nebeskou branou. Svatý Petr jej uváděl dovnitř a znalec protestoval proti své předčasné a náhlé smrti: "Jsem příliš mladý, než abych zemřel. Je mi teprve 35!" Svatý Petr souhlasil, že 35 je přeci jen docela málo na vstup do nebeského království, a přislíbil, že se na jeho případ podívá. Vrátil se za hodinu a říká znalci: "Synu, obávám se, že chyba je někde u vás. Ověřili jsme váš věk na základě hodin fakturovaných vámi vašim klientům, a zjistili jsme, že je vám nejméně 108 let."

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>