DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 2. září 2013

RWU konečně vědí, z čeho jsou viněny, aneb Najdete deset rozdílů?

Konečně víme, jak zní skutková věta obžaloby v kause Resistance Women Unity, která se podle soudkyně Daniely Reifové i papouškujících medií odlišuje od té v původní, děčínské obžalobě, jen mírně. Stupeň této mírnosti lze arci seznat z protokolu o hlavním líčení, který byl dnes doručen.

Původní, obhajobě doručená obžaloba:

 Nová, v hlavním líčení čtená obžaloba – jak patrno, je o poznání ostřejší:

Skutky jsou popsány stejně, pouze s drobnými modifikacemi.

Jaké je odůvodnění obžaloby a jaké důkazy OSZ navrhuje, nevíme, ale myslím, že musíme být vděčni i za tuto drobnou pozornost.

Hlavní líčení nařízené původně na šestnáctého září bylo odročeno, nový termín není prozatím znám, protože původní představa soudu se kryje s procesem Power v Brně.

6 komentářů:

 1. No to je síla, opravdu... Fakt jim teda pěkně děkuju

  OdpovědětVymazat
 2. Jak si může někdo dovolit zpochybňovat zdejší právní stát, nebo dokonce liberální demokracii, to opravdu nechápu. Vždyť zdejší soudy jsou zárukou kvalitního, rychlého a spravedlivého rozhodování bez zbytečných zásahů do lidských práv. To přece všichni víme. A s těmi, kdo by to chtěli zpochybňovat, u nás umíme zatočit.

  OdpovědětVymazat
 3. Podporovaly osoby odsouzené a uvězněné za trestné činy proti lidskosti - to kdyby si přečetl například někdo ze zahraničí, musel by získat dojem, že tady proběhla přinejmenším občanská válka plná válečných masakrů a genocidy.
  A ony to jsou zatím jen zločiny proti lidskosti typu vydání cédéčka, které je i podle slov soudce závadné pouze tím, že ho za takové označil soudní znalec...

  -es-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane -es-, ten link bohuzel nefunguje

   Vymazat
  2. Chybička se vloudila http://ceskobudejovicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/tri-roky-vezeni-zpevakovi-kapely-imperium20090729.html

   Vymazat
  3. Čím déle nad tím přemýšlím, tím více si připadám, že to je jak z blbého levného amerického filmu/seriálu. Anebo že by z nás třeba udělali reality show ve stylu Bigbrotherů. To bych snad nakonec snesla, ale že je to všechno pravda fakt se to děje, z toho je mi čím dál víc špatně.

   Sdílím názor jedno finského kreslíře obrázkových anekdot: "DEMOkracii už jsme vyzkoušeli, tak kdy dostaneme tu plnou funkční verzi?"

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>