DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 15. srpna 2013

Žert, verse 2013

Upozorňuji roky, že pravicovými extremisty tažení proti svobodě slova neskončí. Neskončilo: z verbálního trestného činu byli obviněni novináři Jiří X. Doležal a Jaroslav Plesl. A klíčová věta z agenturní zprávy? Podezření z trestného činu potvrdil znalecký posudek. Znalcem byl nejspíš drogový anekdotolog.

27 komentářů:

 1. Tak po "pleškách", jdeme po "fetkách", supr, už chybí jen "kulaci".

  Yossi

  OdpovědětVymazat
 2. Narkobaroni v novinách aneb V šíleném království hlupců
  http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/narkobaroni-v-novinach-aneb-v-silenem-kralovstvi-hlupcu_279490.html

  OdpovědětVymazat
 3. Z mailu JXD: Brněnský taxikář převlečený za nácka
  http://www.reflex.cz/clanek/dopisy/50725/z-mailu-jxd-brnensky-taxikar-prevleceny-za-nacka.html

  Betelné HitlerZcela bizarní příběh brněnských autodopravců, kteří v sobě objevili árijského ducha, končí překvapivým zjištěním: nedávné české vydání Hitlerových projevů
  http://www.reflex.cz/galerie/placena-zona-archiv-hlavni-clanky/34868/betelne-hitler?foto=0

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.626585550703093.1073741828.493639017331081&type=3

  OdpovědětVymazat
 4. A to zase bojující demokracie semlela jednoho ze svých! :-) Dobře mu tak, kéž by to byl bod obratu.

  Boží mlýny umí mlít někdy překvapivě rychle!...

  OdpovědětVymazat
 5. Huli JXD tak dlouho provokoval a nic se mu nestalo,až si začal myslet,že je Vyvolený, nad zákonem a kolem hlavy si rozsvítil pomyslnou svatozář.
  A teď najednou spadla klec a nastalo nějaké to vyšetřování. Všichni ale víme,že to trestem odnětí svobody neskončí.
  JXD nepatří na hrad (Mírov), ten bych rezervoval pro Miroslava Kradouska a jeho Melody boys. JXD paří do uzavřeného detox separé Sanatoria MUDr.Chocholouška a pod opateru statného ošetřovatele. Společnost by mu mohla dělat Džambulka (bez čucíků). Byl by to ideální pár pro tyto místa.

  OdpovědětVymazat
 6. Při čtení plačtivého článku http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/narkobaroni-v-novinach-aneb-v-silenem-kralovstvi-hlupcu_279490.html
  o JXD mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu JXD za mříže jednoznačně patří, nikoli však vězeňské, spíše ty Bohnické. K tomu se v jistých oborech stal součástí státní ideologické inkvizice. Za tento příspěvek o trochu praštěném tanci hardbass by se nemusel stydět ani redaktor bývalého Rudého Práva. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sGTJgtlU5bc


  Velmi bych JXD přál, aby se dosyta nabažil zákonodárství, kde zločin vzniká pochybným znaleckým posudkem. Aby si užil vazby stejně, jako třeba nálepkoví zločinci, aby prožil zoufalství lidí, kterým hrozí dlouhé tresty kvůli esoterické produkci lidsky defektních a prodejných ignorantů. Jak se jmenuje ta křišťálová koule, co prokazuje cizí myšlenky minulé i budoucí, diskurzní analýza? Kdo nechce pochopit, musí pocítit, říká lidová moudrost. Na druhé straně mi ale rozum říká, že je to pitomost. Škoda, alespoň by bylo o jednoho mediálního prostituta méně.

  OdpovědětVymazat
 7. Jenom abychom si rozuměli:
  "Kdo svádí jiného ke zneužívání jiné návykové látky než alkoholu nebo ho v tom podporuje anebo kdo zneužívání takové látky jinak podněcuje nebo šíří ... tiskem."
  Skutečně nelze ani na okamžik připustit, že mohl skutkovou podstatu naplnit? Když Vás někdo bodne nožem do hrudníku, odpustíte mu zkrátka proto, že to tak nemyslel?
  Já jsem naopak rád, že policie měří všem stejně - pro mě smažka nebo nácek, všechno jedno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když mě někdo bodne nožem do hrudníku nechtěně, tak to nebude vražda, ale max. nějaký nedbalostní TČ.

   To svádění ale musí být úmyslné, tj. museli by mu prokázat, že cílem toho článku bylo propagovat "marihuanismus". A to očividně dělají tím "posudkem" z oboru komunikace a šamanismu.

   Yossi

   Vymazat
  2. Samozřejmě posudek je nesmysl, o tom žádná. Naplnění podstaty zde musí umět posoudit každý sám, dokonce i obviněný :).

   Ale pokud přílohou časopisu je balící náčiní a píše se tam, že to je dárek a že to je na jointa, nedá se to kvalifikovat jako podpora či podněcování ke zneužívání návykové látky? Byť v úmylu nepřímém? Jinými slovy, pokud použiju tu Vaši argumentaci s bodnutím omylem - to to k tomu číslu přibalili omylem a to věnování byl taky omyl? Super obhajoba.

   Vymazat
  3. I v takovém případě je zde § 12/2 TZ a mělo se to řešit pokutou pro vydavatele.

   Yossi

   Vymazat
  4. Podle mě to přes čáru bylo, nicméně Váš názor samozřejmě zcela respektuji. Ovšem dle mého názoru je vhodné, aby to (a tedy potažmo hranici trestní odpovědnosti) posoudil soud, nikoli nějaký poručík hned na začátku.

   Vymazat
  5. Odkdy je marihuana návyková látka? Snad psychotropní, ale návyková?

   Vymazat
 8. Za článek v novinách mu hrozí až pět let
  http://www.policie.cz/clanek/za-clanek-v-novinach-mu-hrozi-az-pet-let.aspx

  OdpovědětVymazat
 9. Začíná to tady být jako za komanče.

  Brzy budou následovat i absurdnější obvinění. Např. z teroristického útoku spočívajícím v jednání, kdy obviněný, záměrně pozřel 3 litry husté fazolové polévky s vědomím, že v důsledku trávení dojde k prudkému vzrůstu tlaku ve střevech obviněného až nad 3 kp, což bude doprovázeno prudkými úniky plynů z řitního otvoru. Srozuměn s tím pak nastoupil do autobusu linky č. 174 (Dopravního podniku hl.m. Prahy, a.s.) a mezi zastávkou Vypich a Šafránecká zamořil prostory linkového autobusu, tedy v úmyslu závažným způsobem zastrašit obyvatelstvo provedl útok ohrožující zdraví člověka s cílem způsobit těžkou újmu na zdraví, a dále též vydal lidi v obecné nebezpečí těžké újmy na zdraví tím, že způsobil škodlivý účinek jiných nebezpečných látek.

  OdpovědětVymazat
 10. Místo nadpisu žert bych zvolil nadpis "Boží mlýny", "Kdo jinému jámu..." nebo "Voda už se uvařila".

  Byl to JXD kdo kvičel kvůli tomu že si tramvaják dal šálu DS za okno a chtěl jeho hlavu:

  http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-reflex-cz-reflex-cz-jxd/35876/hail-tramvaj.html

  Nyní okusí lidově demokratickou spravedlnost na vlastní kůži.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je nerozumný přístup: jako drobná výchovná lekce pro JXD je toto trestní stíhání užitečné (přičemž není jisto, že to danému vůbec "dojde"), ale obecně znamená další zpřísňování v represi verbálních deliktů, s čímž se souhlasit nedá.

   Vymazat
  2. Nechtěl jsem aby to vyznělo tak že toto schvaluji. Pochopitelně že ne, tak jako neschvaluji závadovost mávání, plakátů "Evropo povstaň!" atd. Měl jsem na mysli Vámi zmiňovanou drobnou výchovnou lekci.

   Adam

   Vymazat
  3. JXD je opravdu odporné monstrum, otřesný článek

   cnemo

   Vymazat
 11. Tomu říkám, "justiční a policejní Omyl". JXD je zasloužilý pravdoláskař a ten přece může všechno...na rozdíl od běžného Čecha.

  OdpovědětVymazat
 12. Deník stíhaného Jiřího X. Doležala: Kdo chce, ten se odpíská
  http://www.reflex.cz/clanek/co-vas-zajima/51497/denik-stihaneho-jiriho-x-dolezala-kdo-chce-ten-se-odpiska.html

  OdpovědětVymazat
 13. Šašek udělal vtip – a chtějí ho zavřít
  http://www.zvedavec.org/komentare/2013/08/5610-sasek-udelal-vtip-a-chteji-ho-zavrit.htm

  OdpovědětVymazat
 14. denik stihaneho? No, maximalne to povede k tomu, ze exhibicionista j.x.d. se svoji bolistkou pomuze odpoutat pozornost zbytku verejnosti od podstatne pruserovejsich procesu, ktere nejsou vedeny v rukavickach a kde hrozi i tvrde tresty. Coz panu j.x.d. nehrozi, neb - jak nekdo vyse poznamenava- on je jeden ze zdejsich sasku moci


  OdpovědětVymazat
 15. Jen další krok k demokratické totalitě...

  Petr V

  OdpovědětVymazat
 16. Zastavte stíhání novinářů za vtip s marihuanou, nařídili žalobci
  http://zpravy.idnes.cz/zalobci-zastavili-stihani-dolezala-a-plesla-fzi-/krimi.aspx?c=A131002_151548_krimi_cen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou z indicií byl znalecký posudek odborníků v oboru školství a kultura, odvětví umění výtvarné, reklama a marketingová komunikace a ekonomika," uvedl tehdy mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

   To rozhodně vysvětluje vše. Už by taky byla načase, aby si na tuhle schovávanou za "znalce" někdo řádně posvítil. Benešová v nedávném rozhovoru opět objevila Ameriku, když v náhlém pohnutím mysli zjistila, že se tahle banda darmožroutů naprosto vymkla kontrole.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>