DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 10. srpna 2013

Polehčující okolnost

Jak rozhodně nepresentovat svého klienta, předvedl v rozhovoru pro iDnes advokát David Netušil, který jako první dosáhl ve Štrasburku odsouzení České republiky pro porušení čl. 3 Úmluvy. Na otázku, co je pravdy na tom, že mučený stěžovatel Vladimír K. prokopl na policejní služebně dveře, jmenovaný odpověděl Klient nevylučuje, že je mohl prokopnout a vysvětlil, že každá policejní cela má mít zvonek, což ta inkriminovaná neměla.

Což mi připomíná jednoho mého klienta, který kdysi před odvolacím Městským soudem v Praze projevil účinnou lítost, prohlásiv, že svého činu lituje, resp. lituje, že poškozeného strážníka městské policie udeřil pouze jednou. Není nad umění sebepresentace!

6 komentářů:

 1. co tim chtel rict?j

  OdpovědětVymazat
 2. Asi ONI... ale oni asi ptaj co tim chce rict TP?

  Já to taky nepochopil :(

  Petr V

  OdpovědětVymazat
 3. Mne spíše zaráží, jaké že ta cela měla dveře, když je šlo prokopnout. Někde se buďto stala chyba, nebo si někdo očividně vymýšlí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cela je dle rozkazu policejního presidenta přesně vymezena vybavením (mříže, oko k poutání, lavice atd., dohled, zvonek). Pokud tedy byl tak nebezpečný, že byl předvedený a držený v poutech (tedy mimo celu, cela má zvonek atd.) bez dozoru, jedná se o protiprávní (v rozporu s předpisy) postup. Předvedený musí být pod dozorem, nebo v cele... Předvedený tedy nebyl v cele, ergo, předvedený nemohl prokopnout dveře cely...

   Vymazat
  2. Přesně tak, je to blbost.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>