DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 13. srpna 2013

Obžaloba bude!

Bude, ale ne hned. Obhajobě souzených členek hnutí Resistance Women Unity to napsal státní zástupce OSZ pro Prahu 2 a zároveň vysvětlil, že nejprve bude nutné přepsat ji ze zvukového záznamu.

Zase ta moje chronická neznalost trestního práva: já trouba si vždycky myslel, že obžaloba je písemný dokument, který se na začátku hlavního líčení (v komprimované formě) přednese, a ono je to jinak, ona při hlavním líčení teprve vzniká!

17 komentářů:

 1. Pan státní zástupce si dělá legraci ne?
  /Mia

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Marný13. srpna 2013 8:37

  Já bych v tom žádnou trestněprávní revoluci neviděl, prostě šel státní zástupce na hlavní líčení s virózou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se nezdálo. Spíš aplikace nových pravidel bradáčo-ištvánovského státního zastupitelství: soudí-li se třídní nepřítel/extremista, musí být obžaloba zcela nečekaná a překvapivá a musí obžalovaného zcela šokovat a zbavit vůle k odporu. Buďme rádi, že zůstaly zachovány skutky a změnily se jen jejich popisy.

   Vymazat
 3. Pokud ve skutečnosti nejde o prkotiny (typu - místo spojky "protože" dáme "neboť")a neděláte tedy z komára velblouda, pak je to vskutku neuvěřitelné. A hlavně ty termíny - "znění znělky obžaloby". Co to sakra má být?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pusťte si zvukový záznam a porovnejte sám.

   Vymazat
  2. Pokusil jsem se, bez úspěchu.
   Jsem zvědav, jak vyřeší SZ a soud problém, kdy zvukový záznam znění znělky obžaloby není srozumitelný, takže nelze pořídit písemný záznam znění znělky obžaloby.
   Škoda, takhle jim to hejno neonacistek uteče z formálních důvodů.

   Vymazat
  3. Proč by soud něco řešil? Paní soudkyně jasně řekla, že námitku obhajoby ohledně odlišnosti obžaloby zamítá – a nebuďte jako kolovrátek! :-)

   Vymazat
 4. Normální soudce by musel ten cirkus ukončit. Jak může být obžaloba vymýšlena až u soudu? Cirkus...

  OdpovědětVymazat
 5. Jojo, to je tak kdyz si nedali poradit od s. Brožové-Polednové. Ta by jim vysvetlila ze jak zaloba, tak rozsudek musi byt pripraven jiz pred zacatkem procesu.

  OdpovědětVymazat
 6. Co to přesně znamená, po právní stránce, když budou dvě/tři verze obžaloby? To budou souzeny také dvakrát/třikrát? :-)
  Honza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Tedy se může stát, že na tom mohou být v jistém případě dokonce lépe, než kdyby se tresty násobily, že ano :-)
   Honza

   Vymazat
  2. To je dobrodiní demokratický společnosti, který poskytuje svejm zbloudilejm dětem.

   Vymazat
 7. Pan statni zastupce pise "Není možné zcela vyloučit, že při čtení obžaloby nedošlo k drobným odchylkám či přeřeknutí oproti uvedenému nástinu...". Misto "nedoslo" povazuji za spravnejsi "doslo", nebot takhle to vypada, jako ze chyby jsou standard. Ale nejsem cestinar ani jurista...

  OdpovědětVymazat
 8. Švejk nahlédne ponad stůl do obžaloby, prokurátor vyštěkne, „co mně do tohoto koukáte!“

  Švejk uctivě řekně, „já jsem chtěl vědět, jestli je tam všecko.“

  ___
  Velice se mýlí, kdo říká, že Švejk byla nadsázka.
  http://www.youtube.com/watch?v=BwWexJ72MbI

  OdpovědětVymazat
 9. Mimochodem několiká obžalobami přeci zcela zpřetrhají totožnost skutku, ne? Among other things :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen právnicko teoretické kličkování zlotřilých advokátů, tydlencty úvahy. Ještěže jim soud zatrhl tipec, kolovrátkům. Totožnost skutku je zachována, když máte chycenýho stejnýho nácka a basta. Je tomu tak proto, že jak víme z bohaté znalcoprudence, u náckodelitků spadají skutek a pachatel v jedno.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>