DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 21. srpna 2013

Kalendář politických procesů na září

Podzimní saisona politických procesů se rozbíhá: na září jsou nařízena hlavní líčení hned ve třech sledovaných případech:
 • Dne 3. 9. 2013, od 8.00 hodin, se u mosteckého soudu koná pravděpodobně již poslední hlavní líčení v kause závadového řečnění. V roli soudkyně vystoupí bývalá komunistická prokurátorka, soudružka Bohumila Huňáčková, jako obžalovaná se dostaví a závěrečnou řeč přednese Lucie Šlégrová.

 • V termínu 3.–4. 9. 2013 se v Brně uskuteční další dva jednací dny velkého procesu s organisátory koncertů nevhodné hudby. Tam je hlavní líčení rozplánováno až do konce roku: přirozeně, pořádat koncert je v bojující demokracii těžkým zločinem, který musí být náležitě objasněn a potrestán!

 • A hlavní líčení v nejtrapnějším ze všech tří případů, čarodějnickém, se koná 16. 9. 2013 od 10 hodin u Obvodního soudu pro Prahu 2 [bylo odročeno]. Na straně sil Zla se můžeme těšit na pětici obviněných, včetně námi interviewované Marie Rausku, za Dobro vystoupí a naší křehké demokracie se zastane nestranná a procesní předpisy svědomitě dodržující soudkyně Daniela Reifová. Pokud jde o otázku, zda bude obviněným do té doby doručena obžaloba, prognosa je nejistá: podle všeho se orgány činné v trestním řízení spokojí s tím, že si ji obhajoba může přečíst v protokolu z minulého hlavního líčení, na němž byla přednesena.

9 komentářů:

 1. Jak je to s účastní veřejnosti na hlavním "čarodějnickém" líčení? Pokud se náhodou odvážím pohlédnout zlu do očí osobně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nic nenaznačuje, že by soudkyně hodlala veřejnost vyloučit.

   Vymazat
 2. Přemýšlím, zda si na hlavní líčení 16.9. vezmu na sebe nějaký apratní černý kostýmek a černý závoj, protože půjdu vlastně na pohřeb - na pohřeb svobody slova, projevu a shromažďování v ČR

  OdpovědětVymazat
 3. Moc bych si přál, aby hlavní čarodějnický proces skončil zproštěním obžaloby všech obviněných a velkou blamáží a ostudou naší milované a křehké bojující demokracie:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vas musim zklamat. Nektere se jiz priznaly, a jak vime, doznani korunou dukazu.

   Vymazat
 4. Citace z Idnesu (http://zpravy.idnes.cz/utek-jindricha-tomese-z-cssr-dga-/domaci.aspx?c=A130824_123543_domaci_cen):

  "V březnu 1980 měl na předměstí Ústí nad Labem svatbu Tomešův kamarád. Na soukromou oslavu si pronajal sál v hospodě, kam se sjely další máničky z undergroundu, a jak bylo v podobných případech obvyklé, legitimovali je členové Pomocné stráže VB.
  ...
  Uniformovaní esenbáci nedorazili, policie však zasáhla o dva měsíce později. Jindřicha Tomeše, který na svatbě hrál a zpíval své vlastní skladby, a dalšího písničkáře Charlie Soukupa totiž udal jejich známý, donašeč StB - zpívali prý neslušné protistátní texty. Oba byli zatčeni (Tomeš v květnu) a vzati do vazby.
  ...
  Soud s Karlem "Charlie" Soukupem a Jindřichem Tomešem se konal 4. a 5. listopadu 1980 v Ústí nad Labem. Podle Sdělení Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných č. 261 vystihovala podobu soudu následující úvodní výměna názorů. Soukup soudu sdělil: "Domnívám se, že /literární/ texty nemohou být posuzovány soudem." Na to soudce odpověděl: "Když to dojde tak daleko, že se dostanete až sem, tak ano."
  ...
  Nebylo to ovšem nic platné, Soukup dostal za výtržnictví deset měsíců vězení, Tomeš rok. Stejně pak rozhodl i odvolací soud."

  Nepřipomíná Vám to něco? Rok 1980 nahraďte rokem 2013, máničky z undergroundu lidmi označenými za pravicové extremisty, neslušné protistátní texty závadovým diskursem a výtržnictví hanobením rasy, národa a přesvědčení...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pomocnou straz VB nasi chrabrou policii

   Vymazat
  2. Práci Pomocné straže SNB dnes nahradily různé NGO... název se změnil lidé a podstata nikoliv...:-(

   Vymazat
 5. Související citace: „Znalecký posudek je významným druhem důkazního prostředku, ale je nutno jej hodnotit stejně kriticky jako jakýkoli jiný důkaz. Privilegovat znalecký posudek a přenášet odpovědnost za verdikt na znalce, to nelze připustit“.

  AHL

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>