DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 3. července 2013

Ukradli jsme, ukradli nám

Velmi mne pobavila obhajoba jednoho v Bellinzoně souzených mosteckých podnikatelů, podle níž stát Mosteckou uhelnou nejprve sám ukradl původním židovským vlastníkům. Je to samozřejmě sprostá pomluva: podle ustanovení § 7 Benešova znárodňovacího dekretu č. 100/1945 Sb. se přece za znárodnění vyplácela všem, vyjma zrádců, Němců a Maďarů, přiměřená náhrada! Anebo že by snad Československá republika a její právní nástupkyně, naše milovaná vlast, toto ustanovení aplikovat opomněla?

5 komentářů:

 1. Tez jsem s toho vsiml. Manageri MUS zmenou vlastnictvi v podstate jen napravovali krivdy, oblibeny a obvykle legalni to zpusob bohatnuti kocourkovskych nabobu. V Cesku by se jim jiste nic nestalo, ale ve Schweizu na to asi maji soudy jine mrizky vynorovani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanáková by měla zavčas sepsat tajnou smlouvu s rozhodčím dodatkem, abychom mohli zase za pár let napravovat křivdy.

   Vymazat
 2. I krádež ukradeného je trestným činem, jako obhajoba to jistě fungovat nemůže. Ale je to pikantní a pokud soud tento argument akceptuje, nepřizná České republice postavení poškozeného.

  OdpovědětVymazat
 3. ...Anebo že by snad Československá republika a její právní nástupkyně, naše milovaná vlast, toto ustanovení aplikovat opomněla?

  Ano pane Pecino, naše milovaná vlast toto dodnes opoměla!!!
  Naše milovaná vlast, měla by vyplatit to co opoměla vyplatit, byla by dne na mizině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ony kdyby měly všechny milované vlasti splatit křivdy, co napáchaly, tak by např. takoví Britové museli mýt Číňanům a Indům nohy ještě odhadem 4 generace. O Indiánech nemluvě.
   Rozmotávání síťové struktury stylem vystřižení jednoho uzlu je samozřejmě možné, je-li ta správná motivace.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>