DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 24. července 2013

Občanská společnost blokuje

Stále znovu a znovu mne udivuje, jakou neúctou k platnému právu, k demokracii i k ústavě trpí čelní představitelé tzv. občanské společnosti v této zemi. Příkladmo v Duchcově: aby Miroslav Brož a Ivana Mariposa Čonková ze sdružení Konexe zabránili dalším demonstracím v tomto městě, oznámili městskému úřadu, že si zabírají pro svá shromáždění celé centrum města, a to po dobu tří měsíců, denně od osmi ráno do deseti večer. A úřad, místo toho, aby na toto zjevné zneužití shromažďovacího práva adekvátně reagoval a podle ustanovení § 10 odst. 1 písm. a) shromažďovacího zákona všechny tyto fiktivní demonstrace zakázal, v pondělí naopak zakázal kolidující demonstraci řádně oznámenou Jiřím Šlégrem.

Co je na tom špatně? Inu, všechno. Jestliže chci vystupovat na obranu občanské společnosti a demokracie, musím především respektovat základní zásady demokratického provozu; zneužívám-li sám demokratické instituty, jak Brož s Čonkovou prima facie frapantně činí, je zcela na místě, je-li se mnou zacházeno jako s někým, kdo demokracii ohrožuje a škodí jí.

Věřme, že to jak příliš horlivým duchcovským úředníkům, tak aktivistům z Konexe vysvětlí soud, kam se J. Šlégr obrací správní žalobou.

Aktualisováno.
Další pěkný kousek v témže genru vytvořili úředníci z Českých Budějovic; tak rozkošným příkladem úřednické svévole a arogance se nelze nepochlubit: zakázáno bylo podle § 10 odst. 1 písm. a), b), c) shromažďovacího zákona, zjevně ve víře, že něco z toho se určitě ujme.

Osobně pokládám za nejpůvabnější následující pasáž z rozhodnutí (lámanou úřednickou češtinu omluvte, autor je patrně Hotentot):
Jako za další z podpůrných argumentů označil správní orgán význam termínu konání shromáždění, kdy shledal, že v datu oznámeného shromáždění lze nalézt symboliku používanou extrémisty na území ČR. Datum 14. 9. 2013 v sobě obsahuje číslovku 14, jejíž význam je označován jako 14 slov amerického neonacionalisty Davida Lanea We must secure the existence of our people and future for white children (v překladu Musíme zajistit existenci bílých lidí a a budoucnost našich [bílých] dětí), považovaných za symbolický pozdrav neonacistů (autor Miroslav Mareš, Symboly používané extrémisty na území ČR v současnosti, vydalo MVČR, Praha 2006).
Nevím, jak správní orgán, ale pokud jde o mne, v datu 14. 9. 2013 nalézám primárně fakt, že ten den je sobota.

Svolavatel i v tomto případě zvažuje podání žaloby, ale vzhledem k nákladům na soudní poplatek se pro to zatím nerozhodl.

27 komentářů:

 1. Aktivisti Brož a spol., jakkoliv ne zcela věrohodní, si s neonacistou Šlégrem nemají moc co vyčítat. Účelem jeho shromáždění také není řešit kriminalitu, ale spíš ji páchat a dělat binec, příp. zastrašovat Romy. Tvářit se, že mu jde jen o diskuzi, projevení názoru apod. je výrazem buď naivity, nebo drzosti. Pokud se nelíbí zneužívání ShromZ na straně Čonkové a Brože, mějme pak stejný metr i na "mírumilovná" shromáždění nácků, jejichž akce - kupodivu - končí házením lahví, napadáním policie a snahou dostat se "na Cikány".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Exposlanec Jiří Šlégr neonacista? Nebo se jedná o jinou osobu, tedy shodu jmen?

   Vymazat
  2. "Účelem jeho shromáždění také není řešit kriminalitu, ale spíš ji páchat a dělat binec, příp. zastrašovat Romy. Tvářit se, že mu jde jen o diskuzi, projevení názoru apod. je výrazem buď naivity, nebo drzosti."
   Zdroj?

   "Pokud se nelíbí zneužívání ShromZ na straně Čonkové a Brože, mějme pak stejný metr i na "mírumilovná" shromáždění nácků, jejichž akce - kupodivu - končí házením lahví, napadáním policie a snahou dostat se "na Cikány"."
   Stejny metr?! Myslite si, ze kdyby si kdokoliv z tech lidi, co nemuzou mit pravo shromazdovaci, dovolil na tri mesice zabrat nejake mesto, nebylo by okamzite jeho podani spaleno, a nebyl by okamzite medialne lyncovan? Stejny metr? Co takhle dodrzovani zakona, ochrana lidskych prav, to by jste nechtel? Prokristapana. Jo a prestante popirat lidska prava spoluobcanu.

   Vymazat
 2. Vypadá to tak, že OČTŘ by za závadový symbol uznal i hodinky značky Certina, když je na každém kusu datum 1888.

  OdpovědětVymazat
 3. Pitomečci možná jedou podle manuálu, kterým nechal úřady zásobit tehdejší - a teď už opět - ministr vnitra Pecina. Mimochodem, podle něj se akce koná 13 dní po výročí začátku druhé světové války a 10 dní před výročím smrti Iana Stuarta. Nechápu, jak je možné, že úřad tak očividnou souvislost přehlédl, snad ji doplní ve vyjádření k žalobě :-)

  -es-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Těm v Duchcově úplně ušlo, že oznámení bylo podáno v den 26. výročí smrti R. Heße – taková nedbalost!

   Vymazat
 4. "Nevím, jak správní orgán, ale pokud jde o mne, v datu 14. 9. 2013 nalézám primárně fakt, že ten den je sobota."

  Panove Pecina a -es- nespravne aplikuji mrizku vynorovani.

  Kdo asi myslite, ze se narodil v sobotu? Samozrejme, byl to Adolf Hitler!

  OdpovědětVymazat
 5. Kalendář z roku 1913 uvádí desátý říjen jako docela všední den. Ale události se málokdy řídí kalendářem.

  (Desider Galský: Panamské dobrodružství. NPL, Praha, 1963, 2., přepracované vydání, 150 s.)

  OdpovědětVymazat
 6. Znamená to tedy, že v roce 2014 bude možné zamítnout libovolné shromáždění jako neonacistické, neboť datum bude obsahovat číslovku 14, která (viz výše)?
  Poučné...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A rok 2018 se zakáže rovnou celý...

   Vymazat
  2. Ad Wenceslas:

   O rok 2014 by som sa neobávala. Horšie by to mohlo dopadnúť s celým rokom 2013.

   Dôvod: nech počítam ako chcem a koľkokrát chcem, výrok Davida Lanea „We must secure the existence of our people and future for white children“ má 13 slov. A 14 slov nemá ani ten "vysoko umelecký" preklad („Musíme zajistit existenci bílých lidí a a budoucnost našich [bílých] dětí“).

   Vymazat
  3. Správně je to "We must secure the existence of our people and _a_ future for white children."

   Vymazat
 7. Upozorňuji authora tohoto blogu, že stejným způsobem se preventivně bránili Ž/židé v r. 2009 neonacistické demonstraci. Termín "zjevné zneužití shromažďovacího práva" je tak skrytým výrazem pisatelova viscerálního antisemitismu a jako takový bude jistě hodnocen i příslušnými orgány s judistickými diplomy. Už nikdy jako ovce!

  OdpovědětVymazat
 8. Rozvod po cikánsku

  http://www.stream.cz/uservideo/690533-rozvod-po-cikansku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víte, že je to hraný seriál?:) Tohle je ale realita: http://www.youtube.com/watch?v=Ae_kLu605fU

   Vymazat
  2. Ano, je to hrané.
   Dovedete si představit, že by něco takového natočili a pustili u nás?

   Vymazat
  3. Tak v ČR pouštějí cikánku Jolandu:
   http://www.youtube.com/watch?v=cDX36jZehaE

   Vymazat
 9. Ale pozor; když vynásobíte číslo měsíce číslem tisíciletí, vyjde vám 18!
  A jistě není pouhá náhoda, že součet čísla dne s číslem desetiletí a číslem roku dá taky 18!!
  (a žádné číslice už nezbydou, čímž je prokázáno, že jde o záměr)
  A dvakrát 18 je narážka na 88!!!
  Navrhuji oznamovatele rovnou odstíhat.

  OdpovědětVymazat
 10. Holy shit. V tom budějovickém rozhodnutí čerpají z Hrebenara.... (3 strana)

  OdpovědětVymazat
 11. Je mi jedno co je kdo zac a proc co svolava. Dostal jsem se na tuhle stranku pres komentar ze ctrnacteho je nacisticke datum.
  Tak me to jen zajimalo jestli si nemam zmenit den narozenin. Aby o me nekdo nerekl, ze propaguji nacismus tim, ze jsem se narodil ctrnacteho...

  OdpovědětVymazat
 12. A čo Šlégrovi bráni si tú svoju demonštráciu spraviť bez ohlásenia a pri prípadnej kontrole sa odvolať na ohlásenú a povolenú demonštráciu "Za mir mezi lidmi a za pokojné souŽití v Duchcově"?

  OdpovědětVymazat
 13. Na místě Jiřího Šlégra bych obratem provedl totéž co Miroslav Brož a Ivana Mariposa Čonková a oznámil shromáždění také na tři měsíce, na stejná místa, stejný čas, se začátkem následného dne po skončení jejich tříměsíční blokace! Shromáždění lze oznamovat 6 měsíců předem. Jde v podstatě o nepřímý zákaz občanských práv a svobod nejen Jiřímu Šlégrovi, ale všem občanům města, kdy si tato ústavní práva uzurpují dva vejlupci Brož a Čonková ze sdružení KONEXE. Na zastánce lidských práv si hrají, sami je přitom flagrantně porušují! Nepochybně by byla zajímavá reakce radnice. Jan Šinágl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není dobrý nápad, tím by klesli na úroveň Brože a Čonkové. Práva nelze dosahovat skrze bezpráví.

   Vymazat
  2. " Práva nelze dosahovat skrze bezpráví." ...o nemz ovsem rozhoduje soud, ktery rekl, ze je vse v poradku. Tedy... B-)

   Vymazat
 14. A čo Šlégrovi bráni si tú svoju demonštráciu spraviť bez ohlásenia a pri prípadnej kontrole sa odvolať na ohlásenú a povolenú demonštráciu "Za mir mezi lidmi a za pokojné souŽití v Duchcově"?
  Zajímavá otázka, která naneštěstí zapadla. Sám se domnívám, že jim v tom nebrání nic kromě předpokládaného postupu policie.

  Zajímavý pohled na českobudějovický případ přináší uvědomnělý autor z Aktuálně.cz:
  zde.

  OdpovědětVymazat
 15. podobnou prihoretou logikou sa to da vzdy tak vysvetlit - treba sa pozriet na zubky tym aktivistom a - ved to su nackovia jak vysiti!

  3 mesiace - jasny odkaz na 3. risu!
  od osmej do desiatej, to je 8 + 10 = 18!!!!!
  Takisto datum vydania rozhodnutia - 23.7.2013 po scitani cislic je 18!!!! tu ide o nejake nacisticke sprisahanie zo strany aktivistou a sudu!

  a tak dalej ad absurdum.

  OdpovědětVymazat
 16. Kdo si kvůli vítání čínského prezidenta zabral půlku Prahy? Z komory se náhle stala asociace
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/kdo-si-kvuli-vitani-cinskeho-prezidenta-zabral-pulku-prahy-z/r~dc4093bced1311e5ae64002590604f2e/

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>