DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

sobota 11. května 2013

Novinky z extremistické scény

Politický proces s organisátory koncertů a interprety závadové hudby má na pořadu další tři jednací dny. V úterý 14. května od 13.00 hod. vystoupí znalec Miroslav Mareš, a jistě bude zajímavé posoudit, zda jeho liberální tvář v Debatním klubu nebyly pouhé mimikry, ve středu 15. května od 8.30 hod. následuje s celodenním vystoupením legendární justiční komik Ivo Svoboda, a ve čtvrtek 16. května, rovněž od 8.30 hod., bude zejména k okolnostem zpracování předraženého znaleckého posudku vyslechnut Michal Mazel. Což bude rozhodně fičák, protože obžalovaní jsou na něj velice rozzlobeni a nemají v úmyslu ponechat jeho fraudulentní jednání bez patřičné odezvy. To vše u Okresního soudu Brno-venkov, v jednací síni č. 3, v přízemí.

Pokrok nastal i v další kause, kterou sledujeme, v tzv. velkém čarodějnickém procesu s patnácti obviněnými příznivkyněmi hnutí Resistance Women Unity. Děčínský soud požádal o delegaci do Prahy, čemuž bylo vyhověno a hlavní líčení se bude konat u Obvodního soudu pro Prahu 2, v senátu soudkyně Daniely Reifové, známé mj. z procesu s bývalou ministryní zdravotnictví Marií Součkovou nebo se zpěvačkou Darou Rolins a podezřelou z deliktního jednání ve prospěch svého, momentálně vazebně indisponovaného, kolegy Ondřeje Havlína. Jak posledně jmenovaný případ postupuje, mi není známo, nicméně soudím, že by bylo docela pěkné, kdyby odsouzené aktivistky nakonec ve vězení sdílely celu se svou soudkyní.

22 komentářů:

 1. Leon Kreutzfeld12. května 2013 0:29

  Tesim se na reportage i zvukove zaznamy. Charisma ma imho Ivo. Mares to je cerny kun, ale podle meho bude tempo zavodu urcovat Mazel.

  OdpovědětVymazat
 2. ...nicméně soudím, že by bylo docela pěkné, kdyby odsouzené aktivistky nakonec ve vězení sdílely celu se svou soudkyní.
  ...nevím, pro koho by to byl trest... :)

  OdpovědětVymazat
 3. Neví zde někdo náhodou, zda-li pan Ivo Svoboda též navštěvuje neoficiální nudistickou pláž v Hodkovičkách ?

  Milena Procházková

  OdpovědětVymazat
 4. Nevim, zda soudkyne Reifova soudi poctive ci nikoli. Vim vsak urcite, ten clanek v Euru je pitomost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bezpochyby, nicméně snad souhlasí aspoň některá fakta, např. to změněné datum skutku v Harangozzově spisu (ovšem kupř. ČT to naopak popírá,, tak vážně nevím).

   Vymazat
  2. A kdy bude soud s RWU to již se ví? Které dny?

   Vymazat
  3. Zatím není stanoveno, buď o prázdninách, nebo až v září.

   Vymazat
 5. Prosím nějakého dobráka, aby pořídil záznam toho či onoho charakteru. Začínám na tom být závislá.

  OdpovědětVymazat
 6. Je možné nějak vyhledat ( stačilo by i den před jednáním ), kdy a kde se soud koná ( případně kdo bude přítomen ) ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud budete znát spisovou značku, můžete použít http://infojednani.justice.cz. Jsou tam jednání nařízená během příštích 30 dnů.

   Vymazat
  2. A pokud spisovou značku nezná, chce se prostě podívat na určitý případ určité osoby, protože ho zajímá průběh jednání?

   Vymazat
 7. Kdy budou nahrávky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebudou, nechce se mi je anonymisovat. Svoboda se kromě toho mírnil, soudkyně ho také na začátku HL upozornila, že si na něj bude stěžovat u krajského soudu, bude-li se opět vyjadřovat vůči advokátům a obžalovaným posměšně.

   Vymazat
  2. Co an to Svoboda?

   Vymazat
  3. Vždyť píšu: mírnil se, a své znechucení nad nevzdělaností a neskonalou pitomostí obhájců dával najevo převážně nonverbálně.

   Vymazat
  4. A co Mazel a jeho prapodivné člověko-hodiny?

   Vymazat
  5. Nepřišel, a soudkyně tvrdí, že v případě ústavního posudku nikoho ani vyslýchat nemusí. Uvidíme.

   Vymazat
 8. Člověk, který je nominován do funkce ústavního soudce musí mít minimálně 40 LET. ( anebo se mýlím ?). ¨Pan Vojtěch Šimíček ani pan Kühn tuto věkovou hranici doposud nedosáhli. BOHUŽEL. Místa ústavních soudců by konečně byla obsazena vzdělanými a nezávislými odborníky s hlubokým smyslem pro spravedlnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šimíček je ročník 69., ten už může, Kuhn je narozen 8. 10. 1973, ten bude moci na podzim.:)

   Vymazat
  2. To je pravda z jedné poloviny: Šimíček je narozen v r. 1969, Kühn v říjnu 1973, tzn. mohl by nahradit až Musila nebo Nikodýma.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>