DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

čtvrtek 31. ledna 2013

Vyhrál jsem spor o informace s policejním presidiem

Desátý senát Městského soudu v Praze (soudce zpravodaj Jan Kašpar) dnes doručeným rozsudkem vyhověl mé správní žalobě týkající se žádosti podle InfZ z r. 2011. Tou jsem požádal o interní pokyny policie, jak nakládat se vzorky a profily DNA. Z pěti tehdy mi odepřených dokumentů nyní soud nařídil policejnímu presidiu čtyři mi přímo poskytnout a o pátém, který je relevantní pouze v některých částech, rozhodnout znovu. Milé.

5 komentářů:

 1. Tak mě napadlo, zda by šlo po vzoru jiných měst přivolat na PČR exekuci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šlo, ale neočekávám, že by rozsudek nesplnili.

   Vymazat
 2. Pane Pecino, co se týká enunciátu, jímž Městský soud vrací k dalšímu řízení rozhodnutí o ZP PP č. 100/2001, ke kriminalistickotechnické činnosti Policie České republiky: předmětný IAŘ doma mám, a světe div se, nikoli jako poskytnutou informaci od ZP PP, ale jako tištěnou publikaci, jež vyšla nákladem Kriminalistického ústavu Praha Policie České republiky, jako studijní pomůcka, v nákladu 5,000 kusů, v roce 2001.

  Na poslední straně je sice glosa "Pouze pro služební potřebu!", ale tuto publikaci jsem za pál šupů vydražil na Aukru.

  Přesná citace: "100. Závazný pokyn policejního prezidenta ze dne 7. prosince 2001 ke kriminalistickotechnické činnosti Policie České republiky, Praha: Kriminalistický ústav Policie České republiky, 2001. ISBN publikace nemá.

  Nevidím jediný důvod, proč by Vám jí neměli poskytnout, když jí lze zcela volně koupit (byť i jen v jediném výtisku).

  Doufám, že Vám tato informace k dobru poslouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ale patrně této informace nevyužiji: představa, že by se efektivita PČR při vyšetřování trestných činů mohla ještě snížit, a to mou vinou, je příliš silným deterentem.

   Vymazat
  2. Filip Šudák3. února 2013 5:49

   To chápu a plně s Vámi souhlasím, ale i kdyby naše policie pracovala sebelépe a sebevýkonněji, v tomto IAŘ není vůbec nic, co by prostý občan nemohl vědět, na oněch cca 250 stranách jsou pouze pokyny k obecně známým kriminalistickotechnických úkonů, o jejichž provádění se může každý samostudiem seznámit z učebnic kriminalistiky. Prostě lžou.

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>