DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 22. ledna 2013

Město Benešov v exekuci

Po Karlových Varech, Praze a několika menších obcích se do exekuce za neposkytnutí informací dostalo město Benešov, jehož úředníci se zaznamenáníhodnou zarputilostí ignorovali nejprve zákon o svobodném přístupu k informacím a poté i rozsudek Krajského soudu v Praze.

Celkem by mne zajímalo, který z benešovských vašnostů zaplatí náklady této exekuce; tipuji, že žádný, že tuto roli i v Benešově přenechají štědrému a slitovnému daňovému poplatníku.

Podrobnosti přináší tisková zpráva.

22 komentářů:

 1. na úřední desce města jsem nic nenalezl, zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
 2. Hm, sdělovat veřejnosti platy jednotlivých zaměstnanců (nikoli volených funkcionářů) je opravdu zhovadilost, to se prostě ve slušné společnosti nedělá, soud nesoud. Tohle žádnou korupci neodstraní, jen bezdůvodně vydává ty lidi do rukou různých potížistů, typu Mr. Pohůnek. Je asi milión způsobů, jak regulovat mzdy úředníků, tarify, celkové limity pro odměny a pod. Úředník nemůže být majetek davu. Osobně bych si nedovolil požadovat něčí výplatní pásku. Vyžaduje opravdu zvláštní typ dušení malosti a znechucuje mne, že takovou zhovadilost nařizuje soud.

  Naprosto se nedivím úřadu, že nechce nic říct, a držím mu palce.

  cnemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha. Takže statisícové odměny pro Nečasovu konkubínu Nagyovou byly taky OK, že. (Ostatně, dnes opět psali o zcela nesmyslném trestním stíhání v této věci. Kdo to asi zaplatí, že...)

   JM

   Vymazat
  2. To je problém tak šesté kategorie, je to zcela zástupný problém. Jde o miliardy až stamiliardy, ne o statisíce, jde o zákony, které jsou šité na míru jednotlivým finančním skupinám, ne o sexuální život jednoho politického ganstera.

   cnemo

   Vymazat
  3. Děkuji za neodpověď... :P

   JM

   Vymazat
  4. Ale poručíku, neptá se veřejnost, nýbrž zaměstnavatel. Ví ten váš, kolik berete?

   Vymazat
  5. Tomáši, teď ohýbáte realitu. Na pracovní smlouvě rozhodně není jméno p. Pohůnka v kolonce zaměstnavatel, to Vás ujišťuji. Sdělují se snad platy konkrétních řadových zaměstnanců minoritním akcionářům firmy?

   A můj zaměstnavatel samozřejmě neví, kolik beru, protože to sám před sebou tajím:)

   cnemo

   Vymazat
  6. ad Anonymní22. ledna 2013 22:24

   V s.r.o. má minoritní společník právo na informace o platu jakéhokoli zaměstnance. :)

   Vymazat
  7. s.r.o. má akcionáře? Kupte si akcii ČEZu a pak se běžte na ředitelství zeptat kolik bere ten chlápek od naproti co u nich dělá technika, vy komiku smajlíkovatej :-)

   Vymazat
  8. Česká republika je tzv. nucenou korporací, takže její "akcie" tak snadno neprodáte.

   Vymazat
  9. Dokonce se v některých znacích spíš blíží v.o.s., protože za její dluhy nakonec platíme všichni.:D

   Vymazat
  10. Tomáši, já to přirovnání k zaměstnavateli nevymyslel, tak si neztěžujte, že nesedí. Přesto jsem nepochopil, jak typ "korporace" souvisí s elementárním popřením práva zaměstnance na diskrétnost? Tím, že bylo byl stát připraven o prakticky všechny mechanismy skutečné demokracie (což umožňuje volbu mafiánů) nelze nahradit porušováním práv někoho jiného, jehož plat nemá primárně nic společného s korupcí politiků.

   A zbavit se "akcií" ČR není dnes zas tak těžké, jiná věc, že to moc lidí nedělá.

   Vymazat
  11. Je fakt, že odměny pro spolupracující úředníky vyplácené mafiánem nejspíše nepůjdou ve formě vánoční odměny, ale spíš obálky, krabičky nebo pozvánky na výlet.
   Šňupáním v platech se rozkryjí maximálně lokální teplá bratrstva nebo různé čubky na místech referentek a mluvčích.

   To má pan Pohůnek takové pohnutky, nebo jde o pomstu/nátlak na úředníka, který nevyhověl?

   Vymazat
 3. Nějak nechápu, jak se z toho stává exekuce. Tzn. že úřad nemá na pokutu, nebo ji nechce zaplatit nebo jak je to?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne. Soud mu nařídil, aby panu Pohůnkovi poskytl informace, a on to neudělal.

   Vymazat
  2. Je v tom asi taková logika, jako když se neplatiči alimentů úředně sebere lístek do knihovny nebo řidičák. Ale to už jsme probírali.

   Vymazat
  3. Akorát se divím, proč nejednají OČTŘ. Vždyť tohle je ukázkový případ maření úkolu/zneužití pravomoci úřední osoby.

   Vymazat
 4. A koho pan Pohůnek žaloval, Benešov nebo krajský úřad?A komu se rozsudek doručoval, i tomu Benešovu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestliže soud uložil povinnost MÚ Benešov, bylo jeho povinností doručit stejnopis i jemu. Neučinil-li tak (a přesto vyznačil doložku vykonatelnosti), je to problém soudu a ne p. Pohůnka.

   Vymazat
 5. Díky,já už se lekl,že by se to mohlo stát i normálnímu člověku, že by soud uložil rozsudkem nějakou povinnost a ten by se o tom ani nedozvěděl a pak se ocitl taky třeba v exekuci...

  OdpovědětVymazat
 6. Za komunistů existoval podle z. o prokuratuře kromě trestního dozoru i občanskosoudní a všeobecný dozor, v jehož rámci měl prokurátor povinnost vymáhat v takovém případě jménem dotyčné organizace náhradu škody, způsobené státu tím, že pracovník nebo funkcionář porušil nebo nesplnil svou povinnost. V praxi to však bylo tak, že strana a vláda prostřednictvím okresního prokurátora nebo jeho náměstka uzavřela, že tak nelze činit, neboť buď jde o zasloužilého nebo jinak spřízněného pracovníka či funkcionáře, ale alespoň to bylo uzákoněno!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 7. U exekucí mi vadí často se opakující situace, kdy soud dotyčnému státnímu orgánu (či samosprávě) není schopen zaslat i přes urgence doložku právní moci, dotyčný orgán tak do konce neví, zda je rozhodnutí pravomocné, a advokát dává již den po termínu kvůli svým nákladům exekuční návrh. Pokud však dotyční vytrvale ignorují pravomocné rozsudky, jiná cesta než exekuce není.

  Jitka

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>