DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 4. prosince 2012

Pletený Újezd ve sbírce

Nejvyšší správní soud zařadil do sbírky rozhodnutí rozsudek Městského soudu v Praze týkající se sporu pana Martina Kalendy s unhošťskými policisty. Rozhodně schvalujeme, jde o přesvědčivý, dobře odůvodněný judikát, který jako by ani nebyl vydán osmým senátem tohoto soudu, přezdívaným Katastrofický.

9 komentářů:

 1. Chtel bych se zeptat, kdyz policajti nezakonne zasahnout, tak jedina moznost je podat tuto zalobu? Nebo clovek ma i moznost se branit jinak? Ministerstvo vnitra a cajti se tomuto rozhodnuti budou jen smat a o to vic to budou delat.

  OdpovědětVymazat
 2. Můžete mi někdo trochu vysvětlit, co to z právního hlediska znamená, pokud zásah policie je nezákonný? Spáchali tímto zásahem příslušnící nějaký přestupek, přečin nebo dokonce trestný čin? Nebo to byl pouze nesprávný úřední postup?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že je něco nezákonné, samo ze své podstaty neznamená, že se jedná alespoň o kázeňský přestupek (o přestupku nebo trestném činu nemluvě), avšak ona deklarace nezákonnosti znamená, že se úkonem (zákrokem) dotčená osoba domůže náhrady škody a / nebo přiměřeného zadostiučinění za nemajetkovou újmu v penězích.

   Další smysl obdobných žalob je v tom, že min.vnitra ví o tom, že je to nezákonné, je na něm, aby přijmulo dostatečné kroky k tomu, aby se nesprávný úřední postup neopakoval, a v případě, že tak neučiní, jistě bude na místě požadovat větší zadostiučinění za nemajetkovou újmu.

   Vymazat
 3. Smát se může hlavně starosta, protože mu zřejmě beztrestně prošlo to, že zneužívá svou pravomoc.

  OdpovědětVymazat
 4. OT: Tomáši, co si myslíte o tomto http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=trestni-oznameni-na-b-netanyhua-pro-valecne-zlociny-a-k-schwarzenberga-p-necase-a-ligu-proti-antisemitismu-za-podporu-hnuti-potlacujici-lidska-prava&cisloclanku=2012120014

  cnemo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že budu-li mít čas, zašel bych na demonstraci na podporu Israele, pokud se nějaká bude konat. Můj názor, myslím, znáte, poručíku.

   Vymazat
  2. To byl kapitán v tom telefonu. Tolik lidí, co se umí vyjadřovat jak slovem tak písmem, zas nemají. Až tam půjdete, napište to, přijdu si Vás vyfotit.

   Vymazat
  3. Toho nemyslím. Kapitán Šmíd byl kapitán, jenže kapitán Nemo je ve skutečnosti pouhý poručík, jak sám ve slabé chvíli přiznal, a já se jej od skandálu s plzeňskými právy neodvažuji oslovovat hodností, která mu nepřísluší, abych mu nezpůsobil nějaké potíže a nemusel třeba odevzdat Nautilus.

   Vymazat
  4. No Vám taky něco prozradit, to se člověk dočká konců, jste horší než pavlačová drbna:) Ale stejne jsou srandovní ty nevratné kroky, kdy jsem už skoro před deseti lety z jakéhosi rozmaru napsal přihlašovacího formuláře Sprchy cnemo. A pak se to s člověkem táhne:)

   Váš, pro mne nepochopitelný názor na Izrael, samozřejmě znám. Nemám obecně rád nájezdníky a zbytečné vraždění v zájmu z principu neudržitelných projektů. Nicméně ve znalosti právního bahna Vám docela důvěřuji, takže jsem si myslel, že díky i opačnému ideologickému názoru se něco dozvím. Hlavně jestli to má formálně hlavu a patu. Já to ke své ostudě moc nepoznám.

   cnemo

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>