DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pátek 21. prosince 2012

Další skandální rozsudek městského soudu ve věci našeho sdružení

Dnes nám byl doručen rozsudek Městského soudu v Praze, jímž tento soud opětovně zrušil rozhodnutí ministerstva vnitra o odmítnutí registrace našeho Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku pro nepřezkoumatelnost.

Ministerstvo tak znovu dostalo příležitost, aby nám vydáním dalšího nepřezkoumatelného rozhodnutí na nejméně půldruhého roku zabránilo v činnosti.

13 komentářů:

 1. Podobné kolečko jsem si již užil s MV ČR, prostřednictvím pana Potměšila, kterého máte tak rád. Zrušeno pro nepřezkoumatelnost včetně rozhodnutí I. stupně a vráceno zpět. Po té I. stupeň, II. stupeň v režii Potměšila, žaloba a opět zrušeno pro nepřezkoumatelnost včetně rozhodnutí I. stupně a vráceno zpět. Celkem už mé řízení, na obou stupních správního řízení plus 2* u soudu, trvá 8,5 let. To vše jen proto, aby mi nemuseli platit náhradu škody za porušení práva provádět hospodářskou činnost.

  Prostě když není vůle dát někomu za pravdu, věc se utopí v bludném kruhu, ze kterého se nikdy nedostane, protože soud nemůže přinutit správní orgán k tomu, aby vydal přezkoumatelné rozhodnutí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by mě moc zajímalo, o co konkrétně jde. Když správní řízení jsem dělal na MV ani ne 3 roky. Takže to časově poněkud nesedí. Férovější by bylo vyvěsit někde konkrétní podklady, tím spíš, pokud je někdo konkrétní jmenován jako pachatel nepravosti.
   Stranou nechávám, že soudy "jdou" na nepřezkoumatelnost často a rády, nechtějí-li rozhodovat ve věci samé, a zažil jsem i snahy o nepřezkoumatelnost ze strany účastníka (opravné prostředky na desítky stran) tam, kde věcně bylo jasné, že účastník není v právu, a šlo jen vršit více či méně smysluplné námitky.

   Vymazat
 2. A jak by to vypadalo se založením politické strany?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková právní forma se zcela míjí s našimi cíli.

   Vymazat
 3. Ministerstvo by mělo od správních soudů logicky dánu větší diskreci. Jde přeci o větší nebezpečí než jen u spolku...

  OdpovědětVymazat
 4. Je opravdu nesmírná škoda, že pan Tomáš Pecina při svém (formálním) vzdělávání zvolil jiný obor než právo, mohl se totiž sám stát například soudcem. Jelikož, jak vyplývá z jeho textů, je česká justice obsazena samými pitomci, kteří o právu nevědí zhola nic, byl by první vlaštovkou při změně naší (quasi)justice na skutečnou justici. Teprve, až v naší justici bude převaha lidí jemu podobných, tak odborně i morálně zdatných, se v tomto státě bude krásně žít.
  Pane Pecino, prosím, vystudujte práva! Sice Vám to po odborné stránce nic nepřinese, neboť Vy sám byste již nyní mohl vyučovat absolutní většinu právo vyučujících, ale splníte alespoň důležitou formální podmínku pro výkon právnických profesí a nebudete se muset omezovat jen na prázdné tlachání a vystavovat se pouze obdivu omezeného okruhu Vašich, podobně odborně i morálně zdatných, přitakávačů (či nenáročných „polemizantů“, které svými argumenty roznesete na kopytech). Pak Vás a Vaše názory budou moci obdivovat všichni!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vida, další kousek do sbírky. Příspěvky morálně rozhořčených anonymů, jak možná víte, zbožňuji.

   Za prázdné tlachání pokládám váš text. Kritisujte, prosím, věcně, urážet umí opravdu každý – anonym.

   Vymazat
  2. To Vás asi "zklamu". Morálně rozhořčen opravdu nejsem (to bych byl až tehdy, pokud byste Vaše názory prezentoval právě například jako soudce). Jsem spíš pobaven, i když tak nějak rozpačitě. Ale upřímně mě těší, že jste za můj příspěvek rád.

   Můj text pokládejte, za co chcete, to je zcela v pořádku.

   Jinak, můj text neobsahuje ani jednu urážku. Narozdíl od Vašich "Oslů měsíce", většinou navíc pro názory buď správné, nebo obhajitelné, atp. Kdybych chtěl urážet, což není můj styl, označil bych Vás, pro většinu Vašich názorů, za "Osla desetiletí".

   Společenské a právní poměry věcně kritizovat mohu, samozřejmě, ale ne zde, zde jsou rozumné názory, které se (přirozeně) rozcházejí s těmi Vašimi, Vámi vždy rozmetány argumentací, kterou sice považujete za skvostnou, avšak vskutku je ze soudku "abych obhájil své, byť nesmyslné přesvědčení, vymyslím cokoliv a z ostatních udělám pitomce, za každou cenu".

   Ano, anonym, a anonymní zůstanu, opravdu nepovažuji za nutné se představovat, a to nejen s ohledem na jednorázovost mého přispěvatelského činění.

   Do roku 2013 Vám přeji mnoho energie a zejména odborné fantazie pro udržení či prohloubení stávající, již beztak velmi vysoké kvality tohoto blogu!

   Vymazat
  3. Jestliže moje názory začnou být relevantní, až vystuduji práva, naprosto nerozumím, proč se takový vzdělaný anonym jako vy četbou mého blogu, neřku-li jeho komentováním, vůbec zahazuje. Nečtěte ho, není to povinné.

   Vymazat
 5. K té relevanci - asi jste ne zcela přesně pochopil mou poznámku, ale nevadí. Ani jsem nepsal nic o svém vzdělání. A máte naprostou pravdu, tady nemám co dělat, a to vskutku ne kvůli vzdělání, to je zde vedlejší. Mějte se krásně! Anonym (ten “zlý “, neb jsou zde i ti hodní, přitakávací).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se. Já například už 3 dny přemýšlím jak nepřitakat. Zatím jen nesu jejich neštěstí zmužile.
   Pan Pecina (odhlédneme-li od jeho fascinace pangermánstvím) dělá pro tento stát maximum a, soudě podle počtu nasraných, dělá to dobře. Vámi (ne)nastíněné souvislosti nechápu.

   Vymazat
  2. Myslim si, ze se mylite, kdyz rikate, ze TP by mohl udelat vice pro tuto zemi jako soudce. Mozna kdyby byl soudce jednoho z nejvyssich soudu, ale ne jako normalni soudce.
   Temito zadostmi a zalobami ve verejnem zajmu (nevim jak prelozit public interest law) se mu podarilo dostat do ceskeho prava uzasna rozhodnuti, ktera hodne kultivuji ceskou kulturu verejne moci a posouvaji ji smerem na zapad.
   Nebo si snad myslite, ze to nebyl on, kdo svoji (nyni nestastnou) snahou o exekuci majetku Karlovych Varu prinutil uredniky se konecne zabyvat zadostmi podle InfZ? Nebo si snad myslite, ze to nebyl on, kdo pomohl (aspon v zacatcich) dostat prvni odskodneni za radeni dive zvere (vlastne policistu) a tim konecne vysvetlit radnicim, ze se nemuzou chovat jako by jejich policiste nebyli jejich? Nebo si snad myslite, ze to nebyl on, kdo konecne konkuruje chorym mozkum z politicke policie.
   Ja jsem docela rad, ze TP neni soudce, ale dela co dela. Mozna by si mohl doplnit vzdelani, aspon formalne, ale podivejte se na pravnicke fakulty v CR. Proc nepovoli nejakou soukromou skolu? Protoze by jim lezla do zeli? Snad by TP mohl pomoci i tady.

   Vymazat
 6. Je opravdu nesmírná škoda, že .... ..... budou moci obdivovat všichni


  Že by další veledílko Davida Navary? Pomluva(o proxy advokacii) adresovaná ČAK nesplnila účel, takže se přistoupilo k dalšímu napadání TP?

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>