DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 6. listopadu 2012

Sleva pro Fischera aneb Jak je důležité míti Soukupa

Píše mi Česká pošta, že přehodnotila své odmítavé stanovisko a nějaké informace o podpoře Fischerovy kampaně mi přece jen poskytne. To je opravdu dojemné, a i když se z kusé citace novelisované smlouvy příliš vyčíst nedá, zdá se, že sleva na reklamu poskytovaná prostřednictvím sponsora Jaromíra Soukupa Janu Fischerovi činila oproti běžným cenám 65 %.

Věřme, že na to náš čestný kandidát nezapomene, až bude svou volební kampaň vyúčtovávat: připomínám, že podle ustanovení § 37 odst. 2 i. f. zákona č. 275/2012 Sb., bylo-li plnění, které je součástí volební kampaně, poskytnuto bezplatně nebo za cenu nižší než obvyklou, započítává se do čtyřicetimilionového limitu obvyklá cena. Pokud podle § 67 zákona nesprávnost Fischerova účtování některý další kandidát napadne, bude mít Městský soud v Praze, k tomuto řízení příslušný, plné ruce práce, aby prokázal, že k žádné takové nepravosti nedošlo.

11 komentářů:

 1. jo, 65% je "slusna" sleva...

  kdyby si ti Fisherovi soudruzi dali slevu proti obvykle cene 40% tak by tak by to bylo taky dost, ale u pripadneho soudu by to v klidu ustali ( soucet slev: napr. 15% agenturni provize, kombinace 25% mnozstevni a casova sleva).

  Ale sleva 65% ? To uz rve na dalku jako velka levota i na ceske pomery..

  OdpovědětVymazat
 2. Napadá mě, že by to mohlo být tak, že tu smlouvu dodatečně změnili, aby tam byla vyjímka pro prezidentské volby...a až pak "přehodnotili" a předložili.

  Tak bych to udělal já, kdybych si chtěl krýt záda.

  OdpovědětVymazat
 3. Mohl bych mít zde trochu offtopic dotaz? Netýká se tohoto článku, ale přesto si myslím, že souvísí s témetem blogu paragraphos. Případně můžete mi doporučit, kde jinde je možné vznášet podobné dotazy?

  Na http://www.blisty.cz/art/65913.html jsem se dočetl, že pan ministr Tomáš Julínek vydal ministerský příkaz č. 40/2006, který nařizuje úředníkům ministerstva zdravotnictví jednat v rozporu s platnou legislativou. Podle mého laického názoru se tím naplnil skutkovou podstatu trestného činu § 329 Zneužití pravomoci úřední osoby odstavec 1a, a případně 2c,d,f nebo dokonce i 3b. Myslíte si, že má cenu podávat trestní oznámení na pana Julínka a úředníky, kteří jednali v souladu s příkazem č. 40/2006?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je podobný případ jako Klausovo svévolné zvýšení věku pro jmenování soudcem. Trestný čin to zřejmě není, neprokážete ani úmysl, ani vědomí pachatele o nezákonnosti příkazu, a sporná je míra společenské škodlivosti.

   Vymazat
 4. Kdyby se do ceny skutečně započítávala reklama grátis, má Fischer dávno vyčerpáno. Stačí si spočítat, kolik by běžného člověka stály PR články v novinách. Třeba ty, které mu napsali novináři, které za to vzal na výlet do USA.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejen tam. Fischer má výhodu v bance, nemusí platit.. Nojo, zato nadace a další neziskovky platí RB jako mourovaté.

  JM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bych za zvláštní výhodu nepočítal, naopak ti, co mu posílají po koruně, jednají mala fide.

   Vymazat
 6. Nebude to dlouho trvat a nedozvíme se nic. Státní aparát to zkouší všemožně vymyslet. Je to jen otázka času. Zakážou informace o platech, zakážou informování o státních firmách, zakážou informace o tom, co a jak úředníci dělají. A zbude nám jen ten seznam komunistických soudců.
  Nějaká 65% sleva pro "agitující panáky" s obrázky na poště...
  Zdroj: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-58383360-vnitro-omezit-pristup-informacim-platy-uredniku?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Inu, pokud mohu říci, všichni ti, kteří na něco takového reagují již nejsou "homo sapiens", ale "homo stulpus" či-li ťululum nebo-li blázni...

   Dyk

   Vymazat
 7. V dnešním Hyde parku ČT bylo jednoznačně řečeno, že smlouvu uzavírali lidé z kanceláře JF přímo, bez Media Master. Zřejmě má Česká pošta špatné informace. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Zde neplatí "fikce doručení"?

  Část Brňanů přišla o své volební právo. Pošta jim včas nedodala průkazy
  https://brno.idnes.cz/volby-cast-brnanu-prisla-o-volebni-pravo-posta-prukazy-pip-/brno-zpravy.aspx?c=A180113_113720_brno-zpravy_mav

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>