DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

pondělí 26. listopadu 2012

Proč by měli být komunisté odstraněni z justice, díl (n+1)-ní

A máme tu další příspěvek na thema třídní justice v akci, tentokrát v kause nyní již téměř čtyři roky se vlekoucího soudního sporu o ochranu osobnosti mezi Vladimírem Hučínem a Tomášem Hradílkem. Rozsudek soudružky soudkyně Lenky Severové, justiční to star Krajského soudu v Ostravě, je ukázkou toho, co všechno je možné do soudního rozhodnutí v České republice napsat, aniž by soudci hrozilo, že bude postaven před kárný senát.

Dozvíme se například, že napsat o podezření, jež se změnilo v jistotu, pokud jde o to, zda Hučín byl nebo nebyl pachatelem přerovských bombových útoků, ještě vůbec neznamená, že by jej z toho snad žalovaný vinil, a fakt, že Hučín byl všech svých polistopadových obvinění zproštěn (a z předlistopadových rehabilitován) je sice snad polehčující okolností, ale rozhodně z toho neplyne, že by pan Hradílek ve svém článku nemohl hovořit o ryze kriminálním charakteru Hučínových skutků.

A označení gauner, jímž Hradílek svého soka v novinách častuje? To je podle soudkyně Severové ve světle všech Hučínových zločinů naprosto přiléhavé…

Příjemnou, podnětnou četbu, přátelé!

6 komentářů:

 1. Naprostou náhodou jsem tu zabloudila a po právní stránce nemůžu nic posuzovat.
  Můžu jediné, že Tomáše Hradílka znám velmi dobře a dodnes jsem přesvědčena, že mezi chartisty patřil k těm jen pár lidem, kteří byli vždycky a v každé situaci neskutečně objektivní, každý problém promýšleli ze všech úhlů pohledu a nikdy jsem jej nezažila někoho obviňovat. Vždycky chtěl znát všechny informace, aby se mohl rozhodnout co nejobjektivněji. Velmi si ho vážím, byl to vždycky velmi férový chlap.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, objektivita z jeho pocinu (v novinach nazvyvat Hucina gaunerem a teroristou ...) uplne sala ... asi nejvic se ferovy chlap pozna podle sveho clenstvi v KSC.. ferovy chlap pomluva dlouhodobe jednoho z nejlepsich operativcu BIS, zatimco jeho zet (take pracovnik BIS) se ve sluzbe "vyznamenal" napr. i tím, naboural sanitku s pacientem (nedal ji prednost z vedlejsi), po poziti alkoholu ztratil sluzebni prukaz BIS atd..
   Mozna, kdyby se takto vyjadroval k pracpvnikum BIS ve sve rodine, tak by to sedelo, ale takhle.... No jeste ze krome vas ma dalsiho vlivneho zastance, prezidenta Klause...

   Vymazat
  2. To je ten samej férovej Hradílek, co spytlíkoval tu aféru s Kunderou?

   Vymazat
  3. nene, to jsou uplne jini lide... byv. ministra vnitra Tomas Hradilek ma na hlave tolik masla, ze neni treba mu prihazovat jine..
   (To byl jeho jmenovec Adam Hradilek)
   DS

   Vymazat
 2. To je síla.
  A to beztrestně mohou ministři vnitra (Ruml) a policajti (Kubice, dnešní ministr) vynášet informace z policejního vyšetřování? Nevykopli za něco podobného Lessyho?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. VInu, jak se rika: Vsichni jsou si rovni ... jen nekteri jsou si rovnejsi....

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>