DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 4. července 2012

Facka v Karlíně zpět k obvodnímu soudu

Nejvyšší soud zrušil rozsudek za karlínskou facku aktivisty Johna Boka strážníkovi pražské městské policie, při níž tomuto – tedy dle strážníkova vlastního tvrzení – bezmála utrhl hlavu a způsobil mu vážné zranění, jehož léčba trvala cca šest týdnů.

Odůvodnění rozsudku dosud neznáme, s potěšením však kvitujeme, že se Nejvyšší soud zjevně zaobíral i otázkou excesivního hodnocení důkazů, což je doména, kterou dosud až na výjimky přenechával soudu ústavnímu.

5 komentářů:

 1. Odůvodnění rozsudku
  Tak přeci jen - funkční odkaz.

  OdpovědětVymazat
 2. Tady je to oficiálně. Ano, Hrachovec, jak obvykle poslední naděje.

  OdpovědětVymazat
 3. A jak čtu, byl použit i nález ÚS ve věci Horváth v. MHMP. Velmi dobře!

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Marný19. srpna 2012 14:53

  Dobré odůvodnění. Jen aby si z něj ale soudce vzal ponaučení!
  Připomělo mi to kauzu s českým protokolem podepsaným německy hovořící osobou. Jeden soudce si myslí, že orgán má vždy pravdu, jiný státní zástupce si myslí, že papír má vždy pravdu. Proč si vybrali kariéru právě v rezortu SPRAVEDLNOSTI, není mi zcela jasné.

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Marný: Na místě je psát spíš o čtyřech až šesti soudcích či soudkyních. Ve věci rozhodovaly dva trestní senáty po třech členech, z nichž nejméně dvě třetiny souhlasili s nezákonným rozhodnutím.

  Tomáš Pecina: Ano, gratuluji. Teď ještě co s těmi nápravnými opatřeními, jak o nich píše kolega. Myslím, že soudci se dopustili jasného nadržování.

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>