DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

úterý 26. června 2012

Projev Lucie Šlégrové bude zkoumat Miroslav Mareš

Nový vývoj máme i v případě závadového projevu Lucie Šlégrové: po několikaměsíční nečinnosti se soudkyně Bohumila Huňáčková rozhodla vzít na pomoc bývalého znalce Miroslava Mareše a přibrat jeho fakultu jako znalecký ústav. V opatření, ve kterém soudkyně poněkud zápolila s větnou stavbou stejně jako s klávesou Shift na klávesnici svého počítače (nápověda: otazník bez shiftu vyjde jako čárka), ústavu položila identické otázky, jaké byly položeny oběma předchozím znalcům, Michalu Mazlovi a Josefu Zouharovi.

V oboru potírání vnitřního nepřítele má B. Huňáčková zkušenosti už z minulého režimu, a protože s Marešem ji pojí extremistická minulost (ona – bývalá komunistka, on – bývalý neonacista), určitě snadno najdou společnou řeč. Vždyť v sázce je polistopadový demokratický vývoj v naší zemí: dokážete si vůbec představit, k jakému hodnotovému rozvratu by došlo, kdyby každý směl veřejně říkat, co si myslí?

20 komentářů:

 1. dnes jsem s ezasmál. u koně probíhala jakási komorní demonstrace proti kalouskovi. kdosi řečnil z podia o tom, že by vláda měla odstoupit, dole poslouchalo cca dvacet lidí. ale těch tajných! nikdo si je nemůže splést: krátký sestřih, kapsáče, ramenatí a břichatí, sluneční brýle, tu s kamerkou, tu s vysílačkou. nenápadní jak muž s punčochou na hlavě u bankovní přepážky. napočítal jsem čtyři jen na jedné straně náměstí. monitoring nepochybně musel probíhat ze všech stran. kolik stát asi vydá na boj s "extremismem".... p.š.

  OdpovědětVymazat
 2. Zajímavé, před lety jste o něm psal toto:„Miroslava Mareše, předsedu odvolávané Rady ČT, jsem měl v průběhu minulého roku možnost poznat jako velmi slušného, konsekventního a uvážlivého člověka. Jsem přesvědčen, že kanální útoky, které proti němu vede zájmová skupina kolem vzbouřených redaktorů České televize, se v důsledku obrátí proti svým původcům." Ted je to bývalý neonacista.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správná připomínka, díky! To bylo před deseti lety, předtím, než Mareš nalezl zalíbení v boji proti extremismu (a snadném výdělku, k němuž si lze snadno přijít vytvářením účelových znaleckých posudků). Dnes už ho za slušného člověka nepovažuji, i když určitý "nuancální" rozdíl mezi ním a oportunistickým žvanilem Svobodou přece jen pociťuji.

   Vymazat
  2. Mně nejde ani tak o to jestli byl pan Mareš před 10 lety slušný člověk ale ted už slušný není ale jestli je opravdu bývalý neonacista? Měl jsem doted za to že tato informace která se během tzv "stávky" v ČT objevila byla součástí dezinformační kampaně vzbouřených redaktorů televize. Bud jste tedy klesl na jejich úroven a nebo měli tenkrát pravdu (to samozřejmě nevylučuje že probíhala masivní dezinformační kampan jen se v ní objevovaly vedle výmyslů i pravdivá fakta) Tak jak to je?

   Dale Cooper

   Vymazat
  3. Lituji, ale na tuto otázku vám v tuto chvíli neodpovím, nebylo by to v zájmu obžalovaných.

   Vymazat
  4. Neřekl bych, že byl ideově neonacistou. Zkrátka se ožral a hajloval a zpíval historické nacistické písně. Ten příběh znám i od jiného "účastníka zájezdu", který jej v době sporů o ČT ani později nezveřejňoval. Jak to bylo "vkusně" použito proti němu, je věc jiná. A

   Vymazat
  5. Výslovně žádám o uvedení do protokolu, paní předsedkyně, že neonacistou jsem pouze ve stavu silné opilosti. Střízlivý jsem demokrat.

   Vymazat
  6. Anonymní28. června 2012 7:57

   Ano takhle nějak to nejspíš bylo

   Dale Cooper

   Vymazat
 3. lze zmínku o vyvolených považovat za projev antisemitismu? to je perla idiocie. to už se mohla přijednom zeptat, jestli má ráno nejdřív vstát a pak si dojít na toaletu nebo to udělat naopak. ať žije znalec jako berle nepřemýšlejícího soudce.

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Pecino, odkud dovozujete, že posudek bude vypracovávat zrovna Miroslav Mareš? Na FSS MU je politologů hromada.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ano, ale na extremismus se jich zase tolik nespecialisuje. Uvidíme, co sepíší.

   Vymazat
  2. Je také možné, že se na posudku budou podílet i jiní, at už vycházející Marešova nástupkyně Vejvodová nebo antifašista Walach aka Raveňák. To by bylo teprve terno, kdyby na extremisty vypracovával posudky aktivista (at už bývalý nebo dosud aktivní) Antifašistické akce. Přednášet o extremismu na aktivistické konference už chodí. pan x

   Vymazat
  3. TP: A co Vejvodová? Smolík? Oba dva tihle mají zjevně více znalostí i inteligence než individua jako Svoboda či Tydlitátová. AHL

   Vymazat
  4. Peťa Vejvodová je docela kost, bylo by zajímavé vidět ji v akci:-)

   Vymazat
 5. Soudní blecha27. června 2012 7:41

  S tím Shiftem zápolila spíše špatně placená zapisovatelka než soudkyně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. soudkyně se ozvala? :-))

   Vymazat
 6. ako sa dnes občan može stat neonacistom?a potom ako sa s neho stane bývalý neonacista?je na to nejaký tajný zasvecovací rituál alebo treba vyplnit prihlášku s kolkom?prosím poradte mám vážny záujem stat sa neonacistom aj ja

  OdpovědětVymazat
 7. To je snadné . Začněte vrtat do věcí o kterých se v naší demokracii nemluví a to nejlépe veřejně. Zařadí vás standartně někam sem http://www.cibulka.net/petr/index.pp , ale když z vás navíc půjde určitá aura nebezpečnosti a budete střílet přesně budete vybrán na seznam "neo" .Oni vás vyberou sami a také po vás půjdou. Hauhaukola ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. Aby se clovek nakonec nestal smutnym svedkem toho, jak se pekna holka zaplete se statni moci a stane se zlocincem od paciho stolu :-(

  OdpovědětVymazat
 9. to melo byt k anon z 28.6. v 9:11

  OdpovědětVymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>