DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
Policie České republiky se zajímá o IP-adresy osob, které komentují tento blog. Ve vlastním zájmu zde proto nic nepopírejte, nezpochybňujte, neschvalujte, neospravedlňujte, nikoho a nic nehanobte, nepodporujte a nepropagujte, a pokud se přesto rozhodnete komentář přidat, pak se, prosím, ničemu nedivte.
Aktuálně: Výnos sbírky pro Vlastimila Pechance dosáhl ke dni 6. 10. 2016 částky 59 416 Kč.
Výtěžek prvního benefičního koncertu, který se uskutečnil dne 12. 3. 2016, činil 13 500 Kč.

středa 6. června 2012

Jsem recidivistou!

Konečně je to tady: Úřad městské části Praha 1 mne obvinil ze dvou přestupků zároveň. Jednak v jednom z dokumentů na mém serveru je přístupné rodné číslo Zdeňky Galkové, státní zástupkyně vystupující v případu samolepkových teroristů, jednak jsem měl v článku Rodné číslo Heleny Vondráčkové (475624/055) je národním bohatstvím neoprávněně zveřejnit zpěvaččino rodné číslo.

Obvinění jsou to bezesporu těžká, a jediné moje štěstí je, že přestupková řízení nelze vést vazebně. Tedy prozatím: parlamentem až k presidentu prošedší Řápkové návrh na přestupkové zákazy pobytu dává státní moci de lege ferenda jisté naděje i v tomto směru.

Aktualisováno.

Čas na svého úředníka si ani tentokrát neudělám, ale aspoň jsem mu k tomu něco milého napsal, abych nemohl být obviněn z nezájmu o své stíhání.

31 komentářů:

 1. Klid, pane Pecino, nejste recidivista, aspoň ne na základě zmíněných přestupků. Recidivista, nebo-li kriminálník, je ten, kdo se víckrát dopustil trestného činu. Tam už by ta vazba hrozila. Přestupek na štěstí není trestný čin.

  Mirek Vorlický

  OdpovědětVymazat
 2. "Jak obviněný zjistil ve své evidenci, dokument zadost5.pdf týkající se Z. Galkové na svůj server umístil dne 17. 1. 2011, z čehož vyplývá, že odpovědnost za tento skutek, i kdyby snad byl přestupkem, již zanikla"

  Odpovědnost nezanikla. Zveřejněním žádosti jste se dopustil protiprávního jednání, a jelikož tento protiprávní stav do dnešního dne udržujete,jedná se o trvající správní delikt (přestupek). To znamená, že trestnost tohoto deliktu zaniknout nemohla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neudržuji ho, skutek se stal 17. 1. 2011. Ale o tom podrobněji až v odvolání.

   Vymazat
 3. Pan Pecina se zřejmě dostal do hledáčku veřejné moci. Anonymní, ze stylu jeho příspěvku, 6.6.2012, 19:20, je zcela zřejmě nějaký úředník, který o právech a povinnostech pana Peciny rozhodne. Je to marné, pane Pecino. Já jsem se pokoušel také pár věcí vyřešit tímto způsobem, dokonce jsem se i odvolal proti svému nadřazenému, tedy úředníkovi, k jeho nadřízenému, ale bylo mi to platné jako mrtvému zimník. Nadřízený mi napsal, že nemám s úřady co polemizovat (kdo je tady vrchnost?), ale dělat, jak mi nařizují. Odchod. Vy se ale určitě nedáte a mne bude zajímat, jak kauza postupuje.
  Mirek Vorlický

  OdpovědětVymazat
 4. jako by mělo někoho zajímat nějaké čísílko nějaké galkové...

  OdpovědětVymazat
 5. V jakém otevřeném zdroji získám Vondráčkové RČ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zadejte si do strýčka G. "vondráčková 475624/055" a uvidíte.

   Vymazat
  2. Omluvte moji elementární neznalost, ale pomocí jakého otevřeného zdroje by bylo možné dostat se k RČ (soudružky ?) Galkové? (Nemluvě o tom, že na daný dotaz mi strýček G. odpověděl pouze odkazy na článek Váš či pana Šinágla.)

   Vymazat
  3. U Galkové je možno vyjít z katastru nemovitostí, což je, jak jistě víte, veřejný seznam. U Zlatoústé Heleny musíte lépe hledat :-)

   Vymazat
  4. Bývaly doby, kdy takovou informaci bylo možné najít v obchodním rejstříku.

   Vymazat
  5. To už se dnes změnilo, ale RČ Vondráčkové lze stále najít např. v ARESu.

   Vymazat
  6. Ne, nelze.
   A ve webovém KN nejsou ani data narození; funguje to tak, že když si dojdu na přepážku a zaplatím, dostanu kompletní LV?

   Vymazat
  7. Ano, nebo si můžete koupit dálkový přístup. Je relativně levný, neplatí se žádný paušál a je podstatně komfortnější než chodit na CzechPoint.

   Vymazat
 6. Tato podání jsou Vaše nejzábavnější :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Bože můj, kterej ... zas dostal nápad inovovat sněmovní web? On ten starej nefungoval, že ho museli změnit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi se nějakým soudruhům nelíbil. Ale aspoň funguje, na rozdíl od Google, který v poslední době fungovat přestává.

   Vymazat
  2. Spíš je z kapitoly "vykázat činnost".

   Vymazat
  3. Já bych řekl, že je to spíš z kategorie: Co je nové, to je hezké.

   Vymazat
  4. Fungující web si představuji jinak. Snažil jsem se najít usnesení týkající se zákazu policie nosit do budovy PSP zbraně, a nepodařilo se mi to (resp. vůbec jsem nenašel vyhledávání).

   Vymazat
  5. Vyhledávání je jiná kapitola. Tam PSP ustrnulo ve věku Altavisty.

   Vymazat
 8. Btw, až se bude řešit, jestli nemáme zbytečně mnoho úředníků a státních zástupců, a jestli by jich nestačila polovina, vím, kde hledat podklady :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Z jiného soudku: těšil jsem se o reportáž od soudu s madam Tydli v hlavní roli ... a zatím nic ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Její výslech byl dost nudný, ještě zvažuji, co ze středy vystavit, pokud vůbec něco. Celé to máte na YouTube, zadejte si "frantisekhucek", ten to tam uploadoval.

   Vymazat
  2. Výslech Tydlitátové. Nebyla tam jako znalkyně, ale jako svědkyně. Jak jsem jí poslouchal, tak úplně nejradši by byla, kdyby tam nebyla. Celkově to byla hrozná nuda, dokud Vondrák nezačal s křížovým výslechem, ke kterému se pak přidal i Cholenský. Nechápu, proč nechtěla přznat, že obžalované nenávidí. Na hodnotě její výpovědi by to vůbec nic nezměnilo; to, že byl web registrován na její osobu, je objektivní fakt; postoj k věci na tom nic nemění.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 10. Tomáš Marný8. června 2012 17:27

  Kdo to na Vás bonznul? Že by paní doktorka Gavlasová při kontrole VAšeho webu našla i Galkovou a přidala ji pro dobrou míru? Nebo Galková čte Váš web? Taky by to mohl být i Navara nebo jiný exot ... dozvíte-li se to z přestupkového spisu, napište! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V přípisu se píše jasně: "a oznámení JUDr. Zdeňky Galkové".

   Tedy čte a průběžně udává, jak ostatně patří k jejím povinnostem SZ.

   Vymazat
  2. Tomáš Marný8. června 2012 18:03

   Máte recht! Chudák paní doktorka, snad se jí z toho nepřitížilo a nemusela ji odvést sanitka, že viděla svoje rodné číslo! :-D

   Vymazat

Kursiva: <i>text</i>
Tučně (když už to musí být…): <b>text</b>
Odkaz: <a href = "http://adresa">název odkazu</a>, tedy <a href = ""></a>